סוויטקה
מתכונים לפנקייק ולביבה
שבוע פנקייק. פנקייק ראשון גושי?
קומודיצה

ובאמת, מי צריך לתת את הפנקייק הראשון שנאפה לכבוד חגיגת מסלניצה הגדולה?

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?


לפני זמן רב מאוד, בתקופות פגניות, קראו למסלניצה קומודיצה (או קומודיצה). חג זה נשא משמעויות קדושות רבות. בנוסף לעיקר - החג המקודש למפגש המעיין שהעניק השמים, היה בו גם אופי של הערצה של "אל הבקר" ולס. אחד מהגלגולים שלו היה אדון העולם - הדוב. הסלאבים הקדמונים האמינו שהם נובעים מהחיה הענקית, היפה, האינטליגנטית והאמיצה הזו. לכן הם התייחסו לדוב בכבוד ובזהירות, לא בגלל שהוא יכול לקרוע אדם בקלות, אלא מכיוון שהייתה לו התחלה אלוהית, הוא היה התגלמותו של ולס עלי אדמות. השם האמיתי של החיה הזאת בכבוד וביראת קודש הוחלף בפתקנים, כדי לא להסית שוב את חמת האלוהות, לכן אנו מכירים אותו כדוב, מיכאיל פוטאפך, בוס, אבא, קוסולפיה. אבל לא את ברה - שהוא באמת היה (המאורה היא המאורה של הבר), או את בורא (לזכרו של השם הזה, לדוב יש עכשיו רק צבע - חום). יש הנחה שהדובים נקראו גם תרדמות. והעובדה שהפנקייק הראשון הועבר לקומואדיצה ביער "כדי שהבעלים הערים יאכל ולא יבוא אלינו" היא עובדה ידועה. לכן, יש גרסה שהפתגם הידוע נשמע למעשה כמו "הפנקייק הראשון הוא תרדמת", כלומר דובים.
ראוי לציין כי מיכאילו פוטאפיץ 'היה הדמות הראשית בקומיקאי לא רק בטקס זה. הוא היה אפילו ... נשוי! עם סוף החורף, צמא החיים מתעורר. זה מסומל על ידי התעוררות הדוב. הנישואין מניחים את הבסיס להתפתחות החיים העתידית. ילדים חדשים ייוולדו במשפחה. ככל שה"דוב "בטקס זה נחשב לחוכמת חיים - תכונה חשובה מאוד עבור כל אדם - חובה לשלב אותו עם יופי ובריאות, זה להביא את Lad לחיים. לכן, הבחורה היפה ביותר ממשתתפי החג נבחרת כ"אשתו "של הדוב.
יש, עם זאת, הנחה, האומרת כי בחגים נשים אפות תרדמת, או לחם טקסי העשוי מכמה תערובות קמח: שיבולת שועל, אפונה ושעורה. לאצווה נוספו אגוזים וגרגרים יבשים, וכשהתרדמות מהחום בתנור גדלו, הן היו כמו היקום, בו הכוכבים מתרחקים זה מזה, כמו פירות יער ואגוזים המשתלבים בבצק אפייה. מכאן, לכאורה, מקור השם קומודיצה.
שבוע פנקייק
עבור הסלאבים, מסלניצה היא כבר מזמן חגיגה של השנה החדשה! אפילו לביבות, מאפיין הכרחי של שרווטידייד, היו בעלות משמעות פולחנית: עגולות, אדומות, חמות, הן היו סמל לשמש, שהתלקחה בהירה ובהירה יותר, והאריכה את הימים. ועל פי אמונות ישנות, האמינו: איך אדם נפגש עם שנה, כך הוא יהיה. לכן, אבותינו לא חסכו בחג זה בחגיגה נדיבה ובכיף בלתי מרוסן. והעם כינה את מסלניצה "כנה", "רחבה", "גרגרנית" ואפילו "הורסת".
קומפלקס חשוב נוסף של טקסי מאסלניצה קשור לנישואין ולנושאים משפחתיים, שכן האמינו כי הנישואין אמורים לעזור להעיר את האדמה וצמיחת הצמחים, כדי להבטיח את הקציר העתידי. הנשואים הטריים קיבלו "הצגה", העמידו אותם לעמדות בשער ונאלצו להתנשק במלוא העין, ונשים שנישאו בשנה הראשונה קיבלו ניסויים קשים יותר: למשל, הם רותמו במקום סוסים מזחלת ונאלצת לגלגל את חבריהם יחד עם שירים ובדיחות.
בשרובטידי, הזמינה החמות את הצעירים לבקר ונאלצה למחות את ראשו של חתנו בשמן, "כדי שיהיה חיבה ולאשתו באותה הדרך."
טקס אחר של שרווייד הוא העונש של אנשים לא נשואים בצורה של תליית נעל: בולי עץ נתלה על צווארם ​​של ילד יחיד או ילדה לא נשואה, שסימל את ה"חצי "שנעלם. עם ה"זוג "הזה הנענשים נאלצו ללכת כל היום עד הערב ולסבול ללעג אינסופי.
טקסי הלוויה כוללים שריפת בעל חיים ממולא, אפיית פנקייק והכנת אוכל זיכרון אחר. כזה, למשל, כמו דג, שבגלל שטותו, נתפס בתרבות העממית כאחד ההיפוסטזות של נשמות המתים. ושלג נחשב גם להתגלמות נשמותיהם של המתים, ולכן הוא שימש לספר עתידות, ולביבות לשרובטידי היו לשים במי שלג מומסים.
את הפנקייק הראשון אכלו למנוחת נפשות האבות שעזבו לקשת. יחד עם זאת, מתוך זיכרונותיהם, דמעות עולות בעיניים החיים, וגוש עלה לגרון. לכן, חסידי השערה זו לגבי הפנקייק הראשון אומרים: "הפנקייק הראשון הוא גושי" פירושו שהם אכלו אותו כמנה זיכרון חגיגית בצער למתים.
קומפלקס טקסי ההנצחה קשור גם לאיסורים על ביצוע עבודות ביתיות מסוגים מסוימים בתקופה זו, ובלעדי לנשים, כמו ספינינג ואריגה. איסורים אלה הוסברו על ידי החשש לפגוע בנפשם של אנשים מתים שנמצאו בסביבה באופן בלתי נראה. במיוחד האיסורים הללו נגעו לשעות הערב, ולכן כל הערבים בשרווטיד נקראו קדושים. הפרת האיסור איימה על צרות וצרות לא רק עבור אנשים, אלא גם עבור בעלי חיים.
מדורות שרביט הם גם טקס זיכרון, שכן הם שימשו מעין הזמנה לאבות אבות שנפטרו לארוחת ערב דשנה.
ככל שמסלניצה היא פרידה מהעבר, מהמיושן, אז בשלב זה אנשים נפטרים מכל סמרטוטים וזבל עלובים, ועל פניהם - מצרות ישנות וחוויות לא נעימות. על מנת שווינטר ייקח את זה איתה, מכניסים את הזבל הישן למדורה של מורנין, והבגדים הישנים הופכים לבגדים של החיה הממולאת שלה.
דמות גדולה של מורנה נוצרת ומלבישה על ידי אישה ותמיד בנפרד מהגברים. מוט מוטות (אלה הכתפיים) מחובר לקוטב, אליו קשורים פלג הגוף העליון והזרועות מתבן וקש. ואז העלו הבנות דברים ישנים על מורנה-זימה, שהמשתתפים בחג הביאו איתם במטרה לשלוח איתם צרות ישנות לאש הטקסית. לאחר שראשה של מורנה הוצב במקום, הבנות ציירו בפחם את האף, הפה, הגבות - ואחרונה - את העיניים. יש לצייר את העיניים באופן חובה. מורנה, אלת המוות, אסור לה להיראות חיה בעיניים לעת עתה. משתתפי החג תלו גם כל מיני חוטים, שרוכים, שאריות, מטפחות, כוכבים מקש, עץ, גרר, נייר על תצלום מאסלניצה. הם הכניסו לאובייקטים הללו את כל מה שרצו להיפטר מהם בשנה הקרובה, כל מה שמונע מהם להתקדם בכוונותיהם. שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אגב שהחורף נשרף, הם תהו מה תהיה השנה הבאה. אם החורף- Shrovetide נשרף זמן רב, לכן האביב יכול לקרות לאורך זמן, או שהדברים "יתעכבו", כולל בשל טעויות שנעשו בתקופה הקודמת.
הסט השלישי של טקסי מאסלניצה הוא המתחם החקלאי. כל הטקסים הללו לא קשורים לדגנים, אלא לסיבים - פשתן והמפ. טקסים כאלה כוללים סקי במורד ההרים: האמינו שמי שמתגלגל בהר יותר פעמים או שנסע הלאה יהיה לו יותר פשתן, אז העם אמר שהם הולכים לרכוב "על פשתן ארוך".
בשבוע הרווחה, השיחות הראשונות של האביב נעשו ...
ועכשיו תארו לעצמכם: זו תחילת פברואר, עוד לפני שאביב הקלנדרי הוא אפילו יותר מחודש (אל תשכחו שאפילו האביב הקלנדרי הגיע 14 אחר כך לאבותינו - על פי הסגנון הישן), ועוד לפני ההווה אחד ... שום דבר לא מבלבל? מי יוציא את האף מהבית בתקופה כזו, ואפילו בשירי אביב עליזים?! השמש בשלב זה עדיין חלשה ולא ודאית - היכן הוא יכול להרים זעם, ולו רק מאחורי ענן שלג שיופיע לרגע. האם אכן אבותינו לחצו באביב כל כך קשה מנשוא שהם לא פחדו להדליק מדורות ולשיר שירים בסופות שלגים בפברואר?
הבא על שרטון
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
הכל הרבה יותר פשוט. ואנחנו עדיין יכולים להיות גאים בסבא רבא שלנו. העובדה היא שהם חגגו את מסלניצה ב -20 במרץ (בסגנון חדש) - ב יום שוויון האביב! באותה תקופה החלה שנת החקלאות החדשה, שעבור הסלאבים-האגררים הייתה אחד האירועים החשובים ביותר בשנה ובחייהם. זה כאשר קריאות הנמשים צוברות את כוחן הקסום.
עם אימוץ הנצרות, הכנסייה נאבקה זמן רב בחגיגות כאלה, אך לא הצליחה להיפטר מהם לחלוטין. לכן, העיתוי של מאסלניצה לא נקשר לשמש אלא ללוח השנה הירחי, והיא החלה להתגלם את הקנוניה - השבוע האחרון לפני הצום. לכן, אנו חוגגים זאת מדי שנה בתאריכים שונים.
Shrovetide הוא הכנה לשבעת השבועות של התענית הגדולה, אליהם המאמינים צריכים להגיע עם מחשבות בהירות ונשמה טהורה. אך כשם שאי אפשר להאכיל תינוק במזון גס, כך אי אפשר לדרוש מבני הקהילה שהם יכנסו מיד לתפקיד, - הסבירו הכמרים. אי אפשר לאכול בשר השבוע, אבל עדיין אוכל לאכול דגים ומוצרי חלב.
שרביטיד נקרא שבוע גבינה, כמו גם "אוכלי פאן", "בולמוס".
אגב, לכל יום בשבוע החריג הזה יש שם משלו.
יום שני - פגישה.
יום שלישי הוא הצגה.
יום רביעי הוא גורמה.
יום חמישי הוא רחב, שבר או בולמוס.
יום שישי - ערב חמות.
שבת - התכנסות גיסה.
יום ראשון - פרידה, אדם מנשק, יום נסלח.

תוזמנו לכל יום ולמנהגים שלהם.
IN יוֹם שֵׁנִי הפנקייק הראשון, שנאפה בשבוע החמאה, הונח על הדורמר "לנשמות ההורים" עם המילים: "הורינו הכנים, הנה לביבה יקירי!" בחלק מהמקומות היה נוהג לתת את הפנקייק הראשון לקבצנים כדי שיזכרו את כל המתים.
ב יוֹם שְׁלִישִׁי - פלירטוט - החלו חגיגות המוניות ומזחלות. הנוער התכנס יחד, הבנות שיחקו בכדורי שלג, והחבר'ה ארגנו קרבות אגרופים.
עבור גורמים, כלומר ב יום רביעי, חמות הזמינה חתנים ונשים לפנקייק. מנהג זה נצפה במיוחד ביחס לצעירים, נשואים לאחרונה. בוודאי מכאן נעלם הביטוי "לחמותה לביבות". בדרך כלל ביום זה "להנאת הבן האהוב" התכנסו כל הקרובים המקומיים לטיול.
ברוחב יוֹם חֲמִישִׁי המזחלות העמוסות ביותר התרחשו. הדוכנים התפוצצו מכל מיני מטעמים. סמוברים בעלי כרס גדולה עם תה קטיפה, חבילות בייגל ריחניות, חנויות עם אגוזים ודבש זנגוויל, אך לא רגילים, אלא עם דוגמאות וכתובות: "את מי אני אוהב, אני נותן לו", "מתנה של יקרה יקרה יותר. מזהב. " חמוצים, דגים, קוויאר - אכלו הכל!
אבל יוֹם שִׁישִׁי - ערבי חמות - חתנים הנקראים חמות לטפל. בנות ובעליהן הזמינו את הוריהם שילמדו אותם חוכמה. הזמנה כזו נחשבה לכבוד גדול, וכל השכנים והקרובים ידעו על כך בדרך כלל. נכון, האוכל היה מאוד מוזר. הסקרנות הייתה שהחמות המוזמנת נאלצה לשלוח בערב את כל חפצי הפנקייק לצעירים: תגן, מחבתות, סקופ ואפילו אמבט שבו מותסס בצק הפנקייק. חמי שלח לי קמח וגיגית חמאת פרה.
IN יום שבת, לאסיפות הגיסה, הכלה הצעירה הזמינה אליה קרובי משפחה. ככלל, באותו יום הובלה על אלונקה אל קצה הכפר ושם, עם שירים, "קבורה": אש גדולה הושלמה ומסלניצה. נשרף בו.
יוֹם רִאשׁוֹן נקרא "נסלח". ביום זה כולם ביקרו קרובי משפחה, חברים ומכרים, החליפו נשיקות, קשתות וביקשו סליחה זה מזה אם הם נעלבים ממילים או מעשים. קידה ברגליים. ובתגובה הם שומעים: "אני לא סולח - אלוהים סולח." הם מבקשים סליחה ומחילים מקרב לב, כדי שהם יוכלו להיכנס לתענית הגדולה עם נשמה טהורה ומחשבות בהירות.
להתראות, מסלנה ספינר,
התענית הגדולה מגיעה,
הם מתיישבים בבית לארוחת ערב,
מגישים מזנב צנון!
כמו שבוע שרוב
לביבות עפו לתקרה!
אתה מסלנה,
אתה שקרן
אמרת שבעה שבועות
ונותר רק יום אחד.

בלי לביבות, בלי שרוול, בלי פשטידות, בלי יום שם.במשפחות רבות נאפו לביבות ביום שני. לילה קודם, כשהכוכבים הופיעו, האישה הבכורה במשפחה יצאה לנהר, לאגם או לבאר, בשקט מהאחרים, וקראה לחודש להסתכל מהחלון ולנשוף על הבצק:
חודש אתה חודש
קרני הזהב שלך!
תסתכל מחוץ לחלון
נושפים על הבצק!

מקרה זה נחשב לאחראי ביותר ובוצע בסתר מבני משפחה וזרים.
לכל עקרת בית היה מתכון משלה להכנת לביבות ושמרה על כך בסוד מפני השכנים. בדרך כלל פנקייק נאפה מקמח כוסמת או חיטה, גדול - בכל המחבת, או עם צלוחית תה, דקה וקלילה. פנקייק הוא סמל השמש. אותו עגול וחם. בחום החום הם מוגשים על השולחן. עם חמאה, שמנת חמוצה, קוויאר, פטריות, סברוגה או חדקן - בחרו לכל טעם.
מה לעשות כדי שהלביבה הראשונה לא תהיה גושית במובן המודרני של הפתגם הזה? הנה כמה עצות.
עדיף לבחור בתבניות ברזל יצוק בהן נאפות לביבות. חשוב שהמחבתות יהיו נקיות לחלוטין. לשם כך הם מונחים על האש, הקרקעית מפוזרת במלח, נדלקת ואז מנגבים אותה במטלית נקייה ויבשה. לאחר הכנה כזו, הפנקייקים לא נשרפים, הם נותרים בקלות מאחורי התבנית. עדיף להתחיל מחבת פנקייק מיוחדת, ועם הכנתה, אל תשטפי שוב. אחרת, בכל פעם, לפני אפיית פנקייק, תצטרך לבשל אותה.
אם הבצק מתגלה כעבה מאוד, עליו לדלל עם חלב חם. הם עושים זאת בדרך זו: שמים כמה כפות בצק בקערה, מערבבים אותו עם כמות חלב נכונה ורק אז משלבים אותו עם החלק הארי.
לפני ששופכים את הבצק למחבת חמה, משמנים אותו בשמן צמחי או בייקון לא מלוח. ניתן להשתמש בפיסת בד עטופה בגזה כמברשת גילוח.
לביבות מוכנות נערמות, משמנים כל פנקייק בחמאה או גהי ​​כדי שלא יתקררו. עדיף להשתמש במכונת פנקייק מיוחדת למטרה זו - צלחת קרמיקה גדולה עם מכסה חצי כדור. אבל הלביבות הטובות ביותר, כמובן, חמות וחמות.
אני מאחל לכולם בימים אלה:
יש שיהוקים
לשתות עד קשקשים
לשיר עד הטרחה
לרקוד עד שאתה נושר!

מנהל
MASLENITSA - כנה, רחבה, עליזה, אחייניתה של סמיקובה, נוטפת, שבוע גבינה

Shrovetide (שבוע הגבינה) מתקיים שבעה שבועות לפני חג הפסחא וחל בין סוף פברואר לתחילת מרץ.

שרווטיד היה צפוי בכל מקום בחוסר סבלנות רבה. זהו החג הכי מצחיק, מתפרע ואוניברסלי באמת. בחלק מהמקומות דאגו לפגישה נכונה ולהתנהלות נכונה של כל שרווטיד משבת השבוע הקודם. במחוז קלוגה, החל לאפות פנקייק מראש, המארחת שלחה ילד בן 8-10 "לפגוש את שרובטידי": היא נתנה לו פנקייק, איתו נסע על אחיזה או פוקר ברחבי הגן וצעק:

להתראות חורף נודף!
בוא, הקיץ אדום!
סוהו, חרב -
ואני אלך לחרוש!

מאז יום שבת הם החלו לחגוג את "מנת החמאה הקטנה" ובמקומות מסוימים באזור ולדימיר. ילדים בקבוצות התרוצצו בכפר ואספו סנדלים ואז פגשו את אלה שחזרו ברכישות מהעיר או מהבזאר עם השאלה "אתה לוקח את מסליניצה?" אלה שענו "לא" הוכו בנעליים מבסוטות. באותו יום החבר'ה כאן עם תשוקה מיוחדת רכבו במורד ההרים: היה שלט - מי שהתגלגל הלאה, בפשתן של אותה משפחה היה ארוך יותר.

יום ראשון האחרון שלפני יום שלישי של חג השבועות נקרא "יום ראשון בבשר" בכפרי וולוגדה נהוג היה לבקר אצל קרובי משפחה, חברים, שכנים ולהזמין אותם לשרובטיד. ביום ראשון "בשר" הלך החמי לקרוא לחתנו "לסיים את האיל".

"אני הולך לגבינה וחמאה", אומר ערב לפני מופע החמאה.

הודעה ביום ראשון לפני השמן - לקציר הפטריות.
איזה יום של שמנים אדומים, מה זה חיטה. (מחוז ירוסלב.)
אם יורד שלג עבור השמן,
יהיה יבול חטוף.
שמן - OBERUHA, עבור כסף.
לא חיים, אבל שמנים.
מחפש שמנים ארבעים שנה ושלוש שנים חופשות קטנות.

שבוע הרווקות התמלא ממש בעניינים חגיגיים; פעולות פולחניות ולא פולחניות, משחקים ומיזמים מסורתיים, חובות ומעשים מלאים כל הימים עד גדותיהם. היה מספיק כוח, אנרגיה, התלהבות לכל דבר, כי אווירת האמנציפציה הקיצונית, השמחה האוניברסלית והכיף שלטו.
לכל יום של Shrovetide היה שם משלו, לכל אחד מהם היו פעולות מסוימות, כללי התנהגות וכו '.

יום שני - "פגישה"
יום שלישי - "לפלרטט",
יום רביעי - "גורמה", "הילולה", "הפסקה",
יום חמישי - "הליכה ארבע", "רחב",
יום שישי - "חמות הערב", "חמות הערב",
יום שבת - "התכנסות גיסה", "פרידה",
יום ראשון הוא "יום נסלח".


כל השבוע נקרא "ישר, רחב, עליז. מסלניצה בויארין, גברת מסלניצה.

על פי החומרים של המאה הקודמת, שרובטיד נפתח לעיתים קרובות על ידי ילדים שבנו הרים מושלגים והביע במהירות את הברכה הבאה לשרובטיד: "אמיק הכנה קרא לשרווטיד רחב לבקר אותו בחצר. נשמתי, מאסלניצה, עצמות שליו, גוף הנייר שלך, שפתי הסוכר שלך, הדיבור המתוק שלך! בוא לבקר אותי בחצר רחבה על ההרים לרכוב בלביבות, להתגלגל, להשתעשע עם הלב. הו, מסליניצה שלי, יופי אדום, צמה בהירה שיער, שלושים אחים, אחות, ארבעים סבתות, נכדה, בת של שלוש אם, חתולה-יסוכקה, אתה שליו שלי! בוא לביתי לשעשע את עצמך בנשמתך, להשתעשע במוחך, ליהנות מהדיבור שלך. כמה ישר יצא סמיך לפגוש את מסלניצה במזחלת, בהנעלה בלבד, ללא כפות. מסליניצה הכנה, בויריאניה רחבה, הגיע לסמיק בחצר שעל ההרים לרכוב, להתגלגל בפנקייק, ללעוג לליבו. סמיק מכה אותה במצחו על מזחלת, בהנעלה בלבד, ללא כפות. איך וכאן נסיעה מסליניצה כנה על ההרים, מתגלגלת בלביבות, צוחקת עם הלב. סמיק מכה אותה במצחו, משתחווה, קורא אל מגדל העץ, אל שולחן האלון, אל היין הירוק. מסליניצה הכנה נכנסה, בויריאניה רחבה, לסמיק במגדל עץ, התיישבה ליד שולחן עץ אלון, אל יין ירוק. בדיוק כמו שהיא, מסליניצה הכנה, שעשעה את עצמה בנפשה, היא נהנתה במוחה, היא עודדה את נאומה.

לאחר המפגש הזה הילדים רצים מההרים וצועקים: “מסלניצה הגיעה! שרביט הגיע! "

ברובע דמיטרובסקי ליד מוסקבה, "ביום שני משפחות עם צעירים מייצרות דמות נשית עם צמה ארוכה, לבושה בתלבושת של ילדה, מתוך סמרטוטים. הדמות מתארת ​​ילדה; מברשת גילוח ופנקייק ניתנים לידי הדמות הזו "- הסמלים העיקריים של מסלניצה.
בלי לביבות, בלי שרוול, בלי פשטידות, בלי יום שם. משפחות רבות מתחילות לאפות לביבות ביום שני. "בלילה הקודם, כשהכוכבים מופיעים, האישה הבכורה במשפחה יוצאת לנהר, לאגם או לבאר, בשקט הרחק מהאחרים, ומזמינה את החודש להביט דרך החלון ולנשוף על הבצק:

חודש אתה חודש
קרני הזהב שלך!
תסתכל מחוץ לחלון
נושפים על הבצק! "

לכל עקרת בית היה מתכון משלה להכנת לביבות ושמרה על כך בסוד מפני השכנים. בדרך כלל אפו פנקייק
קמח כוסמת או חיטה, גדול - בכל המחבת, או עם צלוחית תה דקה וקלילה. שׁוֹנִים
תבלינים: שמנת חמוצה, ביצים, קוויאר, התכה וכו '.

ב- Shrovetide - הפנקייק הראשון למנוחה.
ואכן, הפנקייק הראשון שנאפה בשבוע השמנוני מונח על הדורמר "לנשמות ההורים" עם
במילים:
- הורינו הכנים, הנה לביבה יקיריך!
במקומות מסוימים, הפנקייק הראשון ניתן לקבצנים, כדי שיזכרו את כל המתים.

הרובוטייד הרוסי תמיד היה מפורסם בפנקייק, באיכותם ובכמותם.
פנקייק לא לבד.
לביבות אינן סגולות.
PANCAKE הוא לא ארוג, ה- PANCAK לא נפרד.

בהנחיית אמרות כאלה, הם אכלו כמות עצומה של לביבות, כך שרבים שילמו אז עבור גרגרנות כזו עם בריאות לקויה ומחלות.

כמו שבוע חמאה
פנקייק עף מהצינור!
אתם הלביבות שלי,
הלביבות שלי! -
המארחות והאורחים שרו יחד והמשיכו בגרגרנות השבועית של הפנקייק.

שבוע מסלנה הגיע.
היה אצל הסנדק על לביבות.
לסנדק הייתה אחות.
את הלביבות נאפות אומנות.
אפיתי שש ערימות מהן,
שבעה לא יכולים לאכול אותם.
וארבעה התיישבו ליד השולחן,
הם נתנו לי יקירתי מקום
הם הביטו זה בזה
ו ... כולם אכלו לביבות!
אז הם התלוצצו וצחקו על עצמם.

רוכב על פנקייק

זרם ברזל, פוזאד קפיץ. (לעזאזל במחבת.)
אתה מפיל אותו על הראש הקירח שלך, מכניס אותו, אדים אותו, מוציא אותו, מתקן אותו. (לביבות נאפות.) גדות ברזל, דגים ללא עצמות, מים הם יקרים. (מחבת, פנקייק וחמאה.) ציפור המלך יושבת על ביצי זהב. (מחבת על גחלים.)

ביום הראשון של החג, ילדים הסתובבו בבקתות הכפר, בירכו על הופעתה של שרובטיד והתחננו לפנקייק.

טנקה פח,
תן לי מצמוץ
תוספת פריטרים,
חתיכת חמאה!
דודה, אל תהיה קמצני
שתפו את פרוסת החמאה!

הו אתה דומנושקה
שמש אדומה!
קום מהכיריים
הסתכל לתנור, האם לא הגיע הזמן לאפות לביבות!

בשירת שיר כזה מתחת לחלונות נכנסו ילדי ולדימיר לבית ושאלו: "הגישו מסליניצה רחבה!" אם המארחת לא נתנה מעט, החבר'ה ברחו עם המילים:

לביבות עלובות
ארשין באורך!

לאחר ארוחת הערב התכנסו הילדים על ההר והתגלגלו למטה וצעקו:

שרוול רחב הפנים,
אנחנו מתהדרים בך
אנחנו רוכבים על ההרים
אנחנו אוכלים פנקייק יתר על המידה!

מבוגרים לא פיגרו אחרי הבחורים. באחד הימים הראשונים הם גם עברו מבית לבית ואספו "למסלניצה" בשירה:

כננת שרוול
בואו נתבל אתכם!
עם לביבות
עם כיכרות,
עם כופתאות!
(מחוז קורסק.)

הו כן שרווטיד נכנס לחצר,
רחב נכנס לחצר!
ואנחנו הבנות נפגוש אותה,
ואנחנו האדומים נפגוש אותה!
אה כן שרביטייד, בקר שבוע,
רחב, בקר אחר!
שרביטיד: "אני מפחד מהצום!"
רחב: "אני חושש לצום!"
"אה כן שוברביד, צום עדיין רחוק,
פוסט רחב, רחוק עוד יותר! "
(מחוז קלוגה.)

החצרות נעלמו
מילאנו את התיקים.
הו, שרוביטייד, רמאי!
בוא נלך עם הסוסים,
הביאו אותי מהחצר

הו, שרוביטייד, רמאי!
שים זיפונים
הלכנו לאורחים,
קייטי הביתה
להזיז את הרגל
להזיז את הרגל
בטרוט!
(מחוז ולדימירסקאיה).

אה, עשינו את Shrovetide,
הם ברחו, ללי, ברחו,

תיקנו גבינה וחמאה,
תוקן, לילי, תוקן,

כיסינו את ההר עם מצמוץ,
מרוצף, לילי, מרוצף,

הם שפכו חמאה מעל,
להשקות, להתקלח, להשקות.

ההר תלול מגבינה,
ההר תלול, לילי, ההר תלול,

וההר נקי מהשמן,
ההר צלול, מוקיר, ההר צלול.

והם שופכים שלג על ערימת שלג,
שופך שלג, שופך שלג, שופך שלג,

והאמהות שלנו קוראות לנו הביתה,
הם קוראים הביתה, ללי, הם מתקשרים הביתה.

ואנחנו לא רוצים לחזור הביתה
אני לא רוצה את זה, אני לא רוצה את זה, אני לא רוצה את זה,

אנחנו רוצים לקחת טרמפ
צאו לרכב, להוקיר, לרכוב,

מלמעלה לאוזן!
לפני שאתה שומע, לך, לפני שאתה שומע!

הגורו שלנו מתגלגל,
כולם מתגלגלים, ליי, כולם מתגלגלים,

הסבתות שלנו זועפות
זועף, גס, רוטן.

הם ממלמלים יום ולילה,
כולם ממלמלים, מוקירים, כולם צופים.

הם שוכבים על הכיריים, כולם מדברים עלינו,
גוגולצ'ק, גוגולצ'ק, לליה, גוגולצ'ק!

"מי שלא היה בא אלינו, לא היה מביא שום דבר,
גוגולצ'ק, גוגולצ'ק, לליה, גוגולצ'ק!

או חתיכת גבינה, או חטיף סבון. "
גוגולצ'ק, גוגולצ'ק, לליה, גוגולצ'ק!
(מחוז טורופצקי במחוז טבר.)

ילדים רכבו במורד ההרים בכל ימי שרבטייד, ואילו מבוגרים הצטרפו אליהם מאוחר יותר, מיום רביעי - חמישי לערך. הם רכבו במורד ההרים על מזחלות, על מזחלות, על מחצלות קרח.

משמעות מיוחדת נקשרה לסקי מההרים. בימים ההם, למשל, היה נוהג "שהסובבים הטובים במשפחה ירכבו מההרים על התחתית, וזה שהתגלגל הלאה, הם חשבו, יהיה בעל הפשתן הטוב ביותר."

במחוז ארכנגלסק נשמרה המסורת זה מכבר לזוגות שהתחתנו השנה לגלוש במורד ההר בשרובטידי.
המזחלת עם הזוג הטרי נסעה להר בזמן שהתאספו שם גברים ורווקים רבים. ברגע שהצעיר טיפס על ההר, הגברים צעקו: "צעירים כך וכך על הגבעה!" "היא, לאחר ששמעה את ההזמנה, יוצאת מהמזחלת, קידה לצד אחד והשני בשדה, הולכת לבעלה הממתין, מתכופפת ללא הרף, ונכנסת לגבעה ומדדה שלוש קשתות נמוכות בכיוון אחד כשהיא מתיישבת על בעלה על ברכיה, היא מנשקת אותו פעמיים או שלוש, אבל הצופים שעומדים כאן, לא מסתפקים באדיבות כה קטנה של הזוג הטרי, אוחזים במזחלת ואומרים: "עוד, שומן שוב, זה ילך! " - ותגרום לה להתנשק בצורה כזו פי 10 ומעלה ואז רק לתת להם להתגלגל. לאחר שהתגלגלה למטה, הצעירה שוב מנשקת את בעלה פעם אחת. " כל הזוגות הנשואים בכפר חייבים להחליק פעם אחת.

הגלישה של הזוג הטרי מההרים לוותה בשירים ששרו בעיקר הילדות שהתאספו על ההר והמתינו לתורם לרכוב.

לא מההרים להר שופך שלג,
שלג יורד, ליולי, שלג יורד.
חמי מסתכל עלי, צעיר,
החותן מסתכל, ליולי, החותן נראה.

"הבנות היו טובות,
לילדות, ליולי, לילדות,

עכשיו זה יותר גרוע אצל נשים צעירות,
נשים צעירות, נשים צעירות, נשים צעירות! "

לא מההרים להר שופך שלג,
שלג יורד, ליולי, שלג יורד.

חמי מסתכל עלי, צעיר,
החותן מסתכל, ליולי, החותן נראה.

"הבנות היו גרועות,
לילדות, ליולי, לילדות,

גרוע מכך, נשים צעירות
נשים צעירות, נשים צעירות, נשים צעירות! "

שלג לא נשפך מההרים להר,
שופך שלג, ליולי, שופך שלג,

גבר מסתכל עלי, צעיר,
גבר מסתכל, ליולי, גבר מסתכל.

"הבנות היו טובות,
לילדות, ליולי, לילדות,

טוב מזה אצל נשים צעירות,
נשים צעירות, נשים צעירות, נשים צעירות. "
(מחוז טורופצקי).

ככלל, צעירים לא נשואים מעורבים באופן פעיל בסקי מההרים ורכוב על סוסים מיום רביעי. באופן כללי, מירוץ בטרויקות, בליווי שירים ואקורדיונים, עם בדיחות, נשיקות וחיבוקים, הוא בידור ברוסית אופייני לרוסית, בו לקחו חלק רק תינוקות וזקנים שלא יצאו מהבית.

אני ארתום את הסוס השחור,
אני אשתול סנדק צעיר.
שברולטייד שמח
תמתח יותר!

בנות, פחית השמן מגיעה,
מי ייקח אותנו לסיבוב?
בפטרוני מחוץ לחצר
סיווק נעלמת.

התגלגלתי לפח השמן,
שברתי שלושה מזחלות,
העורב עינה את הסוס,
והוא הסיע את החמוד.

אל תנשק אותי ברחוב -
נשקו אותי בכניסה!
אל תנשק אותי בכניסה
נשיקה בנסיעה במזחלות!

מספר מנהגי שרבטייד נועדו לזרז חתונות, לעזור לבני נוער רווקים למצוא בן זוג.

לדוגמא, תושבי קוסטרומה "בחרו בנות" - גררו את הארב לאורך הבתים כדי להקל על הבנות להתחתן. ברובע אוסטרוגוז'סקי במחוז וורונז '. נשים קשרו חפיסות לבחורים לא נשואים - זהו עונש קומי על כך שלא התחתן עם אוכלי בשר בעבר. מהסיפון ומלעג למדי, הייתי צריך לשלם עם יין, פנקייק, ממתקים.

בעיקר תשומת הלב וההוקרה מוקדשים ל"שרובטיד "לזוג הטרי. המסורת מחייבת שהם, בחוכמה, ילכו "אל העם" במזחלות צבועות, יבקרו אצל כל מי שהלך בחתונתם; כך שבחגיגיות, עם שירים הם התגלגלו במורד ההר הקפוא. הזוג הצעיר נאלץ לקחת חלק במנהג המכונה "עמודים". "המנהג הזה מורכב מכך שצעירים, לבושים במיטב חליפותיהם (בדרך כלל באותם שבהם הם התחתנו), עומדים בשורות (" עמודים ") משני צידי רחוב הכפר ומראים בפומבי כמה הם תאהבו אחד את השני; תוך כדי צועק: "אבקת שריפה על השפתיים!" - ולהציע לנשק. "הראה איך אתה אוהב!" <...> איזה חוגג מרומה יעשה בדיחה כל כך מלאה שהצעיר יסמיק כמו פרח פרג <...> "עמודים" נמשכים שעה, ואז הם הולכים לסיבוב. "

במחוז טבר. "חרב ומזחלת מובאים לאישה צעירה שהתחתנה בשנה האחרונה. הצעירה נאלצה לקנות את השליגה.

אם הצעירה קונה שלייגה, מוציאה פינוק, היא תצא לטיול על מזחלת, ואם היא קמצנית, היא תלך על קנה. "

לתושבי ולדימיר היה מנהג משלהם: בבוקר הם גררו את בעלם הצעיר לרחוב והשליכו עליו שלג, או אפילו קברו אותו בשלג (הם אמרו: "בוא נלך לקבור את הבנים הצעירים!"). האישה נאלצה לפדות את בעלה, להביא פינוק ל"מקבצים "ולנשק את בעלה פעמים רבות ככל שביקשו.

ויאטקה "צלבובניק" המסורתי התרחש בשבת שרבטייד, כאשר "נער כפרי חוגג הולך לנשק צעירים הנשואים לשרבוטייד הראשון ... צעירה מביאה דלי בירה לכל אחד מהאורחים, והוא, ששתיתי, מנשק אותה שלוש פעמים. "

מנהל

עם זאת, האירוע החשוב ביותר שקשור לנשואים הטריים ונחגג ברחבי רוסיה היה ביקור החותנות על ידי החתנים, שעבורם היא אפתה לביבות וארגנה חגיגה אמיתית (אם החתן היה לטעמם, כמובן).מספר עצום של פתגמים, אמרות, שירים מוקדשים למנהג זה (בעיקר אנקדוטות קומיות וכו '. במקומות מסוימים "פנקייק של חמות" התקיימו ב"גורמטס ", כלומר ביום רביעי במהלך יום שלישי של השבוע, אבל יכול להיות בקנה אחד עם יום שישי.

בתשובה - עוגה על השולחן.
חותנתא וסטופה לעשות. הבן-ב-ב-ב-ב-בחוק לאן לקחת את המתוקים?

זה היה אצל החמות
שבעה חתנים:
חתנה של חומקה,
וחתנו של פחומקה,
וחתנו של גרישקה,
וגבריושקה הוא חתן,
וחתנו של מקארקה
וחתנו של זכארקה
Zyatushka Vanyushka -
מיילים של כל הבנים!

והיא הפכה לחמות
לשתול בדיחות ליד השולחן.
חומקה התיישב
ופחומקה התיישב,
וגרישקה התיישב,
וגבריושקה התיישב,
ומקארקה התיישב,
וזכרקה ישב,
"זיאטושקה וניושקה,
לך שב כאן! "

חמות הפכה
להחזרת היין:
הום ​​כוס,
ופחומקה כוס,
וגרישקה כוס,
וכוס לגבריושקה,
ומקארקה כוס,
וזכארקה כוס,
Zyatyushka Vanyushka -
כוס יין!

והיא הפכה לחמות
התקשרו לאורחים.
חומקה הולך
ופחומקה הולך
וגרישקה הולך,
וגבריושקה הולך
ומקארקה הולך
וזכרכא הולך.
"זיאטושקה וניושקה,
בוא מהר! "

חמות הפכה מחתנים
כדי לגנוב כסף:
מהומקה - קוצצים,
ומפחומקה - קוצצים,
ומגרישקה - קוצצים,
ומגבריושקה - קוצצים,
וממקארקה - קוצצים,
ומזכארקה - קוצצים,
מחתנו של וניושקה -
כמה כסף!

הפכה לחמות
לפטר את החתנים:
והומקה - בצוואר,
ופחומקה - בצוואר,
וגרישקה - בצוואר,
וגבריושקה - בצוואר,
ומקארקה - בצוואר,
וזכרקה - בצוואר,
והחתן ואניושקה -
לשיער הקדוש!

הו, תרנגולות, תרנגולות,
קוקטים צעירים,
אתם מסרקים זהובים!
אל תשיר מוקדם
אל תעיר את חתנתך.
החתן הולך עם החמות,
טשה עונה את חתנה:
"מה אתה חתן, חתן,
בן האורח היקר,

ספר לי את כל האמת
מה יותר מתוק בעולם:
עלי חמותי, עלי חמות,
עלי הוא אישה צעירה,
עלי אמא יקרה? "
"חמות מתוקה - לברכה,
אישה צעירה - לייעוץ,
ואמי היקרה
קילומטר לכל העולם. "

היה עם האם, כן שמחה שמאלה.
האם המורשת היא האורחת הראשונה, והיא נלקחת לבית -
השיטה הראשונה.
אין לעזאזל עם הבית - קח את בן / בתך. חוק בתים בבית - וסמלים פון.

החמות אפתה עוגה על חתנה.
מלח וקמח - לארבעה רובל,
סוכר וצימוקים - לשמונה רובל,
העוגה הזו קמה - שתים עשרה רובל.
החמות חשבה על כולם לגבי האורחים -
החתן התיישב - ואכל את הפשטידה בישיבה.
חמות מסתובבת בגורנקה,
היא מסתכלת על מילה אל חתנה:
“איך לא נקרעת, חתן?
איך אתה, יקירי, לא אהבת הר? " -
"גזור, תשבור את חמותי,
חמותי וגיסתי.
יאללה חמות, קחי לי את זה.
יש לי הרבה בירה ויין על חמותי,
ישנם גם שלושה מועדונים העוסקים בחמות:
המועדון הראשון הוא ליבנה,
החבוש השני הוא אשוחית,
המועדון השלישי הוא אספן. "
(מחוז ניז'ני נובגורוד).

אם ביום רביעי החתנים היו מבקרים את חמותם, אז ביום שישי החתנים ארגנו "ערבי חמות" - הם הוזמנו לפנקייק. "גם חבר לשעבר, שמילא את אותו תפקיד כמו בחתונה, הופיע וקיבל מתנה על צרותיו." החמות המוזמנת (היה גם מנהג כזה) "נאלצה לשלוח בערב את כל הדרוש לאפיית לביבות": תגן, מחבתות, מצקת, אמבטיה לבצק והחותן. שלח שקית כוסמת וחמאת פרה. "חוסר כבוד של החתן למנהג זה נחשב לחרפה ועלבון והיה הסיבה לאיבה נצחית בינו לבין חמותו." מאז יום חמישי, שכונה משום מה "רחב", שבוע הפנקייק התפתח בעיצומו. העולם כולו, כמשתתפים או צופים פעילים ומתעניינים, הלך לקרבות אגרופים, בנייה וכיבוש של עיר מושלגת, למרוצי סוסים.

שבוע פנקייק יצא לרחוב,
התגלגל במעלה הגבעה, נלחם בחבר'ה!
החבר'ה טיפשים, הם לחצו על האגרופים
כולם לחצו את אגרופיהם על שרווטיד!
(מחוז ירוסלב.)

הדמות המרכזית בכל זאת התבררה כמזלניצה עצמה - בובה עשויה קש, שהיתה לבושה בקפטן, כובע, חגור באבנט, נעליים בנעליים מבוזות, יושבת על מזחלת ונשאה במעלה ההר בשירים: הם פגשו את מסלניצה.

האורח שלנו הוא מאסלניצה,
אבדוטיושקה איזוטיבנה,
דוניה לבנה, דוניה אדומה,
הצמה ארוכה, שלישית,
סרט ארגמן, שני מחצית,
צעיף לבן, מיושן,
גבות שחורות, מחודדות,
מעיל הפרווה כחול, הסנוניות אדומות,
נעלי באסט הן תכופות, ראש גדול,
מטליות רגליים לבנות, לא מולבנות!
(אזור מוסקבה.)

המעבדה שלנו היא שנתית,
המסלניצה שלנו היא שנתית!

שכבת הרווח שלנו היא שנתית,
היא אורחת יקרה

היא אורחת יקרה
היא לא הולכת אלינו,

היא לא באה אלינו,
הכל רוכב על גושים,

הכל רוכב על גושים!
כדי שהדרגשים יהיו שחורים

כדי שהדרגשים יהיו שחורים
לשמור על המשרתים צעירים!
שלום מסלניצה!
(מחוז פסקוב).

נוער בשרון מלווה את מסלניצה. לרוב הם מתחפשים לצוענים. לפעמים אישה המתארת ​​את מסלניצה, שסובבה חמאה במכונת הסיבוב, ישבה במזחלת ליד ממולא הדחליל.

בכפר פושכונסקו בדבשינו (מחוז ירוסלבל) נראתה רכבת מסלניצה כך: "עשרה סוסים ומעלה רתומים לכרכרה גדולה של רקמתם שהוכנה לשם כך: הסוסים רתומים על ידי אווז בזה אחר זה; על כל אחד מהם הם שותלים חלק עליון בסמרטוטים, קרועים מכף רגל ועד ראש, כולם מוכתמים בפיח; חלק עליון אחד מחזיק שוט גדול מהמוצר שלו, והשני מחזיק מטאטא; בכל מקום ואפילו על צווארם ​​הם תולים פעמוני פרות וכל מיני רעשנים; עגלה מרופדת, עפעפיים) מלוכלכים, תלויים במטאטאים, כאילו מושפלים בפנינים, ואדם שיכור, מוכתם גם בפיח ובתוך סמרטוטים מרופטים, שטופים בבירה, הוכנס לתוכו; לצדו עומד חבית עם בירה, מולו - חזה פתוח עם אספקת מזון - פשטידות, דגים, ביצים, לביבות וחוטים. " הרכבת, בצחוק ובבדיחות של תושבי הכפר, נסעה בכל הכפר ואז נסעה לכפר הסמוך.

בסיביר נוצרה רכבת מסלניצה בדרכה שלה: "חבר'ה", לאחר שהכין תלבושת קש עם תכונות גבריות והתחפשו בשמלת "גבר", הושבו בכרכרה מיוחדת המורכבת משניים או שלושה מזחלות הקשורות שורה; הם רתמו סוס אחד כל אחד; חבית ריקה הונחה בקדמת המזחלת, ולצידה שולחן עם חטיף, בקבוקים ריקים וכוסות יין; מוט הוקם באמצע (9-10 ארשינים בגובה), הונח עליו גלגל בגובה מסוים, ודחליל נקשר אליו בישיבה, עם חתיכת חמאת פרה ובקבוק עם כוסות קשור אליו; שוקת הונחה על אותה מרכבה. "

הו, כננת שרוול,
בואו נתבל אתכם!
טוֹב!
גבינה, חמאה, גליל
וביצה אפויה!

גברתי מסלניצה שלנו!
תמתח עד גדול היום
מהיום הגדול
עד יום פטרוב!

ביום ראשון, "היום הנסלח", הם קבעו את הפרידה ממסלניצה. ילדי סוטרה אספו עצים להסקה לשריפת שרביט:

אלניק, ברזניק
ביום שני נקי!
אולי לא עצים להסקה -
עצים להסקה,
עצים להסקה!
תגיש אותם כאן
בשרווטיד,
למבער!

בכפרים הסמוכים למוסקבה, ביום ראשון רכבו צעירים במזחלות עם דמות של מסליניצה בכפר עד רדת החשכה, עם שירים ורעש. ומאוחר בערב הלכתי לחורף וכאן שרפתי דחליל על אש מוכנה.

נערות ונשים של קלוגה מנגנות הופעה שלמה - הלווייתה של מסליניצה: "הן מכינות בובה עם ידיים מקש, לובשות חולצה של אשה ושמלה קיצית ושמים צעיף על ראשה. בצורה זו, בובה זו מתארת ​​את Shrovetide. ואז אישה אחת תתלבש עם כומר, הם ילבישו אותה במקום הלבוש ובידיה יתנו לה שאריות המוטלות על חבל - במקום המחתה. שניים מהמשתתפים בטקס תופסים את זרועו של שרובטידי, ובליווי הקהל, בראשותו של "הכומר", יצאו לדרך מקצה הכפר לקצהו תוך שהם שרים שירים שונים. כאשר התהלוכה יוצאת לדרך חזרה, אז לשים את שרוביטייד על מקלות במקום אלונקה, מכוסה בחיתול. לאחר שהגיע לסוף הכפר, התהלוכה נעצרת. כאן מפשיטים את בובת שרווייד, נקרעת ומבולבלת. במהלך התהלוכה עם Shrovetide, ה"פופ ", מנופף במחתה, צועק" הללויה! ", ומאחוריו צועק, כל הקהל עושה רעש - מי נמצא במה שהוא נהדר: מי בוכה, מי מיילל, מי צוחק וכו 'וכשמזלניצה נקבר אז הם שרים שירים. "

להתראות, Shrovetide,
התענית הגדולה מתחילה.
כולם הגיעו לכפר,
זנב הרינג מוגש!
כמו שבוע נפט
לביבות עפו לתקרה!
והם!
אתה מסלניצה, אתה שקרן,
היא דיברה במשך שבעה שבועות, אבל נותר רק יום אחד!
(אזור קלינין)

להתראות שרוביטייד
להתראות אדום!
הצום הגדול מגיע,
הם יתנו לנו זנב צנון.
אבל אנחנו לא לוקחים צנון,
חתול לאוזניים!

Shrovetide-erzovka,
היא רימה אותנו, אתה בוגד!
היא עזבה אותנו לקוואס חמוץ,
למרק כרוב רזה,
לנחלים רעבים.

איי, מסלניצה,
רמאי!
הובא לפוסט -
היא ברחה בעצמה!
שברון, חזור!
הראה את עצמך בשנה החדשה!
(מחוז ולדימירסקאיה).

מאסלניצה, מאסלניצה,
אחייניתו של סמיונוב,
שוללתי, ביליתי
היא לא נתנה לי ללכת.
אחרי שבעה שבועות
יהיה יום בהיר
נקדש את חג הפסחא,
נצבע ביצים
הידד! (מחוז ירוסלב.)

ופוליסוחה שמנוני, שמנוני!
פנקייק וערימות מלוקקות, -
על הצלחות.
וראינו את החמאה שלנו,
הם נאנחו בכבדות עבורה.
"ומסתובב שמנוני, שמנוני,
תמתח עד היום הגדול! "
(מחוז קורסק.)

שבוע מסלנה
טסתי לרוסטוב,
היא התיישבה על גדם,
אכלתי את הגברת הזקנה
אכלתי עוד אחד
טיילתי הביתה.

שרביט שזוף
לכל העולם נמאס
שולל, ביליתי,
השנה לא חיה
הובא לפוסט.
היא הלכה הצידה אלינו,

לאורך הרחובות האחוריים, הרחובות האחוריים,
לביבות נשאות עם ברזל יצוק,
קרעו את הבטן!
אפיתי פנקייק
עצמה טרפה הכל,
ויש לנו זנב צנון
מסר לפוסט!
הלך עליצות
היא ניגנה שירים
היא נמתחה אל המוצב, -
לשרוף, שטן!
(מחוז ולדימירסקאיה).

הרבה אנשים תמיד התכנסו סביב המדורה של שרובטידי, זה היה כיף, הרבה שירים נשמעו. הם נפרדו ממסלניצה גם בבדיחות וגם ברצינות. כשהם זורקים קש לאש, חזרו הילדים בחריצות:

שרביט, שלום!
בוא שוב לאותה שנה!

הנוער התנהג באלימות רבה יותר וצעק: - צא, זקנה קרועה, מלוכלכת! צא החוצה בזמן שאני בטוח!

הם השליכו פנקייק לאש - "צריבה, פנקייק, צרוב, מסליניצה!"; החבר'ה שנמרחו בפיח ניסו להכתים אחרים, קודם כל, כמובן, הבנות, ואיתן החמות - "חמות, ליולי, מטגנים לביבות!"

לא כל החתול שמן, שם תהיה מעולה נהדר.

ובערב התענית הגדולה, בניסיון להתנקות מכל חטא, אנשים ביקשו סליחה זה מזה. באותה מטרה, ביום ראשון הסליחה, הם הלכו לבית העלמין, השאירו לביבות על הקברים וסגדו לאפר של קרוביהם.

דוברולידה
מדהים! הנה פורום. אני שמח שהצלחתי להירשם. בהצלחה לכולם ועם ה- OIL!
SchuMakher
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?

שבוע שמני שמח!

🔗
lunova-moskalenko
בנות! יום ראשון שמח לקרנבל!
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
חלב מרוכז
כאן!
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
מרגיט
בנות, מזל טוב על תחילת הרוברטייד!
lunova-moskalenko
זהו היום השני בשבוע מפואר!
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
רַקדָן

שבוע מסלניצה


שבוע פנקייק רחב - שבוע הגבינות!
באת בחוכמה לפגוש את אביב אתנו.
נאפה לביבות ונהנה כל השבוע
להבריח את החורף הקר מהבית!

בוקר... יוֹם שֵׁנִי... מגיע "פגישה».
מגלשות מזחלות בהירות מגלשות.
כיף כל היום. הערב מגיע ...
לאחר שהתגלגל למילוי, הם אוכלים את כל הלביבות.

«לְשַׂחֵק» רשלן - יוֹם שְׁלִישִׁי שִׂמְחָה.
כולם יצאו לטייל, להשתולל, כאחד!
משחקים והנאה, ובשבילם - פרס:
פנקייק לביבות מתוק וורוד!

כאן יום רביעי מתאים - "LACOMKOY"נקרא.
כל מארחת מתארת ​​ליד הכיריים.
Kulebyaki, syrniki - הם מצליחים בכל דבר.
פשטידות ולביבות - כל החרבות על השולחן!

ובתוך יוֹם חֲמִישִׁי - חינם "לָרוּץ”מגיע.
מבצרי קרח, קרבות שלג ...
טריקות עם פעמונים נכנסות לשדות.
חבר'ה מחפשים בנות - המאורסת שלהן.

יוֹם שִׁישִׁי הגיע - "ערבים אצל החמות»...
חמות מזמינה חתן לפנקייק!
אכלו עם קוויאר וסלמון, זה יכול להיות קצת יותר פשוט,
אכלנו עם שמנת חמוצה, דבש וחמאה.

מתקרב יום שבת – «טיפול בזהב».
כל הקרובים נפגשים, מובילים ריקוד עגול.
החג ממשיך, הכיף הכללי.
יפה לפטר את אנשי זימושקה!

יוֹם רִאשׁוֹן האור מגיע במהירות.
הקל על הנשמה של כולם ב"יום נסלח».
ממולאת קש - זימושקה - נשרפת,
לאחר שהתלבשתי במעיל עור כבש, מגפי לבד, חגורה ...

חגיגות עבותות היריד מוכתר.
להתראות, מסלניצה, בוא שוב!
בעוד שנה נפגוש את היופי שוב.
נחגוג שוב, נטפל בלביבות!
lunova-moskalenko
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
lunova-moskalenko
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
ואסה
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?

שבוע פנקייק. אז הם חיים
ברגע שנלך, נחיה
ולזלול לביבות
תיהני ותאהבי.
בוא נצא לרכיבה במורד הגבעה
עצב - נבריח עצב,
בואו ניפרד מהחורף
אתה לא יכול לעזור לה יותר!
תן לאש לשרוף בחצי השמים
ראש קש
זרוק את האש בקרוב
מאהבה, עצי הסקה ישנים.
אודלי רוקד רוסית
מערבולת לאקורדיון ...
אנחנו נפרדים מ- Shrovetide!
איפה אתה שם באביב? תתעורר!

lunova-moskalenko
היום נסלח ליום ראשון! אני מתנצל בפני כולם!

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
עורב
אני מאחל לכולם להתיישב ליד השולחן,
לביבות עם קוויאר לאכילה.
לשרוף אישה, לבלות את החורף!
אנא סלח לי על הכל!

וי
את כל! את כל! את כל!
רחב וכיף
מזוין ועשיר
יצרני שמנים !!!


שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
נטליה ק.
עורב
לַחֲכוֹת!

lunova-moskalenko
יום שני, היום הראשון "פגישה"
"Vstrecha" היה שמו של היום הראשון של Maslenitsa, כאשר האורחים התקבלו בברכה ואפותו לביבות. הלביבות הראשונות ניתנו תמיד לעניים כדי להנציח את המתים. ילדים בנו מגלשות שלג, עליהם רכבו עד תשישות, הסתובבו בחצרות וצעקו: - "תן זנב צנון לשרובטיד, לתענית הגדולה." הם צעקו ולא עזבו עד שהוציאו דברים ישנים, סמרטוטים מהם הכינו אישה "שרוביטייד", שיער עשוי קש וצמה לצמה ארוכה. בידי "מסלניצה" הייתה מברשת גילוח ופנקייק. ביום זה הגיעו החותנים והחמות לבקר את השדכנים. בני הנוער ארגנו טיולי מזחלות רועשים ממגלשות הקרח, ככל שמזחלת התגלגלה כך הקציר היה צפוי טוב יותר. המגלשות המפורסמות ביותר נבנו בתחילת המאה ה -19 בסנט פטרסבורג על ידי הסוחר פודוזניקוב, שהגיע לגובה של עשרים ושישה מטרים. מגלשות אלה נבנו מול הסנאט בנבה. נסיעה במגלשה כזו עלתה 1 קופיק.
🔗
קולנקו
חברים, חברות! שברולטייד שמח !!!

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
איזומקה
היום מחייה מחילה! אני מתנצל בפני כל חברי הפורום אם פגעתי במישהו שלא בכוונה.
ריטה
VishenkaSV
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
צֵל
שלום לך האופים!

אני מתנצל בפני כל מי שפגעתי בשגגה
איזה פוסט לא מספיק, או איזו תמונה מטונפת

שברולטייד שמח !!!

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
קליוסיה


אני מבקש מכולם סליחה את מי שפגעתי.
12
אני מתנצל בפני כולם
ואני משתחווה לפניך,
מי הוביל לאיזשהו חטא,
את מי היא נעלבה במילים.

בקש סליחה ביום ראשון
אז ברוסיה זה נהוג.
סלח לנו אם חטאנו
וסלחנו לך מזמן.

שאלוהים יגמל אותך
יום מאסלניצה שמח,
תן לצמאון לכסף להרוות
ולקחת מזג אוויר גרוע.


Irishka CH
הכל, עם יום ראשון הסליחה !!!
ואני מתנצל בפני כולם!
🔗
🔗
MariS
משתמשי פורום יקרים! עם קרנבל רחב!
סלח לי לכולם שאותם נעלבתי בשוגג !!!

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
MariS
עם קרנבל רחב, יקיריי!

ותסלחו לכולם, לכולם, לכולם ...

א דמנטייב

אני סולח לכל מי שאי אפשר לסלוח לו.
מי סלל את דרכי בהוצאת דיבה.
האדון לימד: "אל תקפיד על שכניך.
האדמה תפייס אתכם בכל זאת. "
אני סולח למי שהם מילים טובות
הוא דיבר איתי, ולא האמין בהם בכלל.
ועדיין, לא משנה כמה זה היה מריר בשבילי,
האמינות שלי הייתה נכונה.
אני סולח לכל מי שאיחל לי רע.
אבל לא פינקתי את נשמתי בנקמה.
כי בקרבות הוא גם לא נטול חטאים.
חץ מצא מישהו שלי.
ורניזג
מזל טוב על ה- OILER !!!
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
ביום הקדוש ביום ראשון זה לכולם, לכולם מצטער !
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
lunova-moskalenko
🔗
אני מתנצל בפני כולם
ואני משתחווה לפניך,
מי הוביל לאיזשהו חטא,
את מי היא נעלבה במילים.
את מי אני נותן סיבה
תחשוב עלי בגינוי
את מי היא הובילה בסתר לפיתוי
עם המראה או התנועה שלו.
מי לא יכול לענות
ידידות או אהבה הדדית,
מי בצרה לא עזר,
הפצעים שלהם דיממו
אני מתנצל בפני כולם
למי שלא הספקתי לעזור
למי שגרם לצחוק
כשהייתי חסר יכולת.
אני מתנצל גם בפניך,
שיידה עלי אבנים
כשנפלתי יותר מפעם אחת
והם לא נתנו לי יד.
אני מבקש מאויבי לסלוח לי
אם כי אני לא מחשיב אתכם כאויבים.
אני לא רוצה לנקום בך בשום דבר
ואני חולם לראות אותך כחברים.
אני מבקש סליחה מהבורא,
שאני אוהב את ילדיו קצת,
אני שואל אבא שבשמיים
שיהיה לי יותר אהבה אליהם!


בנות בנים !!! סלח לי!!!
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
איראן
בנות!
🔗
וילאפו
תושבי הפורום שלנו, אני מצטערת!

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אלבינה
אני מתנצל בפני כולם
ואני משתחווה לפניך,
מי הוביל לאיזשהו חטא,
את מי היא נעלבה במילים.
למי נתתי סיבה
תחשוב עלי בגינוי
את מי היא הובילה בסתר לפיתוי,
עם המראה או התנועה שלו.
למי לא יכולתי לענות,
ידידות או אהבה הדדית,
מי בצרה לא עזר,
הפצעים שלהם דיממו
אני מתנצל בפני כולם
למי שלא הספקתי לעזור
למי שגרם לצחוק
כשהייתי חסר יכולת.
אני מתנצל גם בפניך,
שיידה עלי אבנים
כשנפלתי יותר מפעם אחת
והם לא נתנו לי יד.
אני מבקש מאויבי לסלוח לי
למרות שאני לא מחשיב אתכם כאויבים,
אני לא רוצה לנקום בך,
ואני חולם לראות אותך כחברים.
אני מבקש סליחה מהבורא,
שאני אוהב את ילדיו קצת,
אני שואל את אבא שבשמיים
שיהיה לי יותר אהבה אליהם!
איקרה
משתמשי פורום, חברים וחברות יקרים! סלח לי. אם משהו לא בסדר, אם היא הייתה קשוחה, לא קשובה למישהו, היא אמרה משהו לא בסדר. בואו נמשיך לחיות יחד, לעזור אחד לשני בכל דבר, לאהוב את הפורום הזה, שבו אנו מתקשרים כל כך בחום!
עם פגיון רחב אתה!
🔗
מנהל
אני אומר בכנות: "סלח לי, בבקשה!"

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
ומכל ליבי אני עונה: “אלוהים יסלח! ואני סולח! "
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
התחל את הבוקר במילה טובה,
בקש ממחיריך סליחה
סלחו לכולם, זה לא קשה
אותנו ביום ראשון הסליחה!

מאחל לכל האנשים אושר
יותר כוח, בריאות, מזל,
ביום זה, בחג הבהיר הזה -
סליחה ראשון!


המנהלת-טטיאנה שלך
נטליה ק.
קמוסיק
חברים יקרים!!! אני מתנצל בפני כולם אם פגעתי במישהו במילה או בפעולה!
טאניוליה
חברים אופה-קולינריה חנינו אותי
אני סולח ואלוהים יסלח לכולכם.
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אולגה מווורונז '
אלוהים סלח ואני סולח לכולם.
למען המשיח, סלח לי!
SchuMakher
אני מתנצל בפני כולם
ואני משתחווה לפניך,
מי הוביל לאיזשהו חטא,
את מי היא נעלבה במילים.

בקש סליחה ביום ראשון
אז ברוסיה זה נהוג.
סלח לנו אם חטאנו
וסלחנו לך מזמן.

שאלוהים יגמל אותך
יום מסלניצה שמח
תן לצמאון להרוות כסף
ולקחת מזג אוויר גרוע.


שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
בנות ובנים! סלח לי!
לא זכוכית
סלח לי, בבקשה, כל מי שפגע בשגגה.
אלוהים יסלח ואני סולח.

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אשת חתול
סלחו לי לכולם! פתאום, ופגעתי בכוונה במישהו.
MariV
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?

מי שפגע - סלח! לא בכוונה, אלא באמצעות חוסר מחשבה!

קארה מיה
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אירינה דולרס
מוטב מאוחר מלעולם לא

סלח לי אם ברצון או לא, פגעתי במישהו מכם ...
אנא קבל את חרטתי הכנה ...

אלוהים יסלח לכולכם, ואני סולח


שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
ראררקה
מאסלניצה בא לבקר אותנו,
עם טעם פנקייק נפלא.
זרוק את כל הצער שלך
הכניסו שגשוג לביתכם.

אנו מאחלים לך שלום ושלום,
כל התוכניות להישג מוקדם.
כדי שהגורל ימנע ממך צרות,
ושיהיה מצב רוח.

ושיהיה לך שרווטיד היום
ייתן לך אושר ומזל.
וטיגנת לה את הפנקייק
נוכח בכבוד.

שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
נטליה ק.
מאסלניצה, מאסלניצה איתנו!
וכמובן לביבות רוסיות,
והאביב ממש מעבר לפינה
אנחנו מחכים לבוא האביב!
אנו מתמסרים היום
פיוס עם עמיתים,
אנו מבטיחים לאלוהים לחזור בתשובה,
הצום הגדול מחכה לנו קדימה!

🔗
טומנצ'יק
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?
אלבינה
שבוע פנקייק. מיהי הפנקייק הראשון?

נושאים נוספים במדור "לביבות, לביבות, עוגות, לביבות"

פנקייק ושות ' טיפים, טריקים, שאלות ותשובות
לפנקייק - מילויים, רטבים, מאפים ...

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם