חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

קטגוריה: ריקים
חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

רכיבים

אני נותן רק פרופורציות:
תפוחים מזנים שונים 400 גרם
מים מסוננים 0,5 ליטר
דבש או סוכר (או תערובת) 50 גרם לשלב הראשון + 50-100 גרם לשלב השני
לחם שחור 20-30 גרם

שיטת בישול

אני מכינה חומץ תפוחים כבר הרבה זמן, אני אפילו לא זוכר מתי זה קרה בפעם הראשונה. אי שם בשחר פרסטרויקה. אך זה התחיל ברכישת דבש ומוצרים טבעיים אחרים על ידי ד.ס. ג'רוויס, MD ונטורופת, שהיה תומך משכנע במוצר והמליץ ​​על שימוש נרחב בחומץ תפוחים כתרופה מסורתית. לאחר קריאת הספר, שקראו לאחר מכן לחורים על ידי כל המכרים, לא היה גבול לשמחה, שכן למשפחתנו תמיד הייתה דעה קדומה כלשהי כלפי החומץ או התמצית ה"כימיים "הרגילים. באופן כללי, זה אפילו לא חומץ, אלא, כמו שאומרים, חומצה אצטית מסונתזת.
ובעוד שנראה לי שלא כל המאכלים בהם משתמשים בחומץ, תחליף כזה מתאים, בכל זאת, ברוב המקרים אנו בוחרים בחומץ תפוחים או חומץ ענבים. הרכבו עשיר מאוד בחומרים מזינים, והכי חשוב, למרות טעמו החמצמץ, יש לו השפעה בסיסית על הגוף.
אתה אומר לי למה לטרוח? קנו חומץ תפוחים היום זה לא בעיה! אבל בחנויות אפשר למצוא רק חומץ מזוקק. שימושי יותר עבורנו להשתמש ללא זיקוק, גם אם זה נראה לא ברור. אך הוא שומר על כל החומרים המתקבלים במהלך תסיסה טבעית - תסיסה. תהליך זה מתרחש בהשפעת חיידקי חומצה אצטית החיים באוויר.
בהשפעתם אלכוהול מגיב עם חמצן וכתוצאה מכך נוצרים מים וחומצה אצטית.
חומץ תפוחים מכיל 20 מינרלים חיוניים ויסודות קורט (אשלגן, נתרן, סידן, זרחן, נחושת, ברזל, סיליקון, פלואור וכו '), מספר חומצות אורגניות (אצטית, פרופין, לקטית ולימון), חומרי נטל בעלי ערך ( פקטין, אשלג וכו '), מספר אנזימים וחומצות אמינו, כמו גם ויטמינים A, B1, B2, B6, C, E, P ופרוביטמין בטא-קרוטן. ודווקא ההשפעה ההדדית של חומרים אלה, בשל שילובם הייחודי, הופכת לגורם ריפוי רב עוצמה.
אגב, בערך העובדה שחומץ ביתי תמיד מתגלה כלא ברור. אם מגנים ומסוננים כראוי, אז זה הופך לשקוף לחלוטין. בתצלום שלי, נשיכה של שלוש שנים, נקייה כמו דמעה, רק כהה מעט, מוזרמת כמו קוניאק טוב.
אני מכין חומץ תפוחים כל שנתיים-שלוש, עשרה ליטרים בבת אחת, כי אני צריך לחלוק אותו עם קרובי משפחה וחברים סובלים.
החומץ עדיין צריך לעמוד, לצבור כוח.
המתכון מכיל פרופורציות, כך שכמה חומץ תפוחים תוכלו להכין תלוי ברצונכם ובנפח המכלים הקיים בביתכם.

אז בואו נתחיל.

צעד ראשון.

- סירי האמייל והדלי שלי עם סודה. אני ממליץ בחום לא לעשות זאת במיכלי מתכת על מנת למנוע חמצון. אתה יכול לקחת צנצנות זכוכית עם פה רחב.
- תפוחים מכל הזנים הזמינים (אנטונובקה בשלה מאוד מבורכת, אך אז חייבים להיות זנים מתוקים של תפוחים) אנו מנקים מלכלוך גלוי. עדיף עדיף לשטוף את הנבלות, אך ללא קנאות, פשוט שוטפים אותה במים קרים. אנו מסירים בזהירות את המקומות החשוכים.אם כל התפוחים מלוכלכים והיה צריך לכבס אותם, אז רק צריך לנגב כמה תפוחים עם מגבת נייר נקייה על מנת לשמור על פטריות התסיסה שנמצאות על פני השטח ולהוסיף לא שטופות.
תפוחים עם עור וזרעים לטחון בצורה משתלמת. עשיתי את זה כמה פעמים עם פומפייה מהירה של קנווד, אבל השנה פשוט קצצתי אותם לטריזים וקצצתי אותם בעזרת חיבור סכין מסתובב. אהבתי את השיטה הזו יותר מאשר שחיקה על פומפיה - קל יותר לסנן מאוחר יותר, לא הרבה פקטין משתחרר.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויסחומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס
- אנו לוקחים מים נקיים - נבדקים היטב או מעיינות, מסוננים או מבושלים. יש להחזיק מבושל במשך יום כדי להרוות אותו בחמצן.
ממיסים דבש או סוכר בכמות המים הנדרשת. אם הדבש סמיך, יש לחמם אותו מעט באמבט מים. אך אל תגזימו בחימום כדי לא להרוג את החומרים המזינים. אם הדבש לא מתמוסס, הוא ישקע בתחתית הסיר.
(אתה יכול לעשות את זה עם סוכר טהור, אך עדיף להוסיף לפחות כמות מסוימת של דבש העומד לרשותך, לפחות בשלב השני.)
בשלב הראשון אנו לוקחים 0.5 ליטר מים ו- 50 גרם דבש או סוכר תמורת 400 גרם מסת התפוחים.
בהמשך, נוסיף עוד דבש או סוכר.
- הכניסו את התפוחים המרוסקים לסיר והוסיפו מים עם סוכר או דבש. אנחנו לא מתמלאים עד לראש !! השאירו לתסיסה בערך 1/5 מהנפח.
מערבבים הכל היטב עם כף עץ, שמים מעל כמה חתיכות שיפון, עדיף, כמובן, לחם ביתי (אפשר להשתמש בכף מחמצת שיפון).

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס
ואז נסגור את המכולה שלנו ארבע שכבות של גזה ולקשור בזהירות רבה. אם זה לא נעשה, אז יופיעו זבובים, יחדרו פנימה ויקלקלו ​​את העבודה שלכם. הזבובים שלי הופיעו רק פעם אחת, לפני זמן רב, כאשר הטכנולוגיה הופרה. עכשיו אני מהדק את הגזה על הקופסאות עם קשרי סיליקון לאפייה, ועל התבנית אני מקבע אותה היטב עם תחבושת, קושר אותה לקשת.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס
- שמנו את החומץ העתידי שלנו במקום חם (28-30 גרם), אי שם על הרצפה על הקיר, כך שלא תהיה אור שמש ישיר. לאחר כמה ימים מסת התפוחים תסיסה ותעלה לפני השטח. יהיה צורך לערבב אותו.
- פעם ביומיים-שלושה, אפילו יותר טוב לעתים קרובות, מערבבים את החומץ בעזרת כף עץ או פלסטיק. מניחים לעמוד כחמש דקות ללא גזה ושוב מכסים בזהירות בגזה. נסו לא להכתים את הגזה בחומץ כדי שזבובים לא יעופו. ניתן להסיר את הלחם ביום השלישי מכיוון שתהליך התסיסה כבר החל.

כך עולה העיסה אל פני השטח. עלינו לערבב היטב את הווורט.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס
- אנחנו מחכים 12-14 יום, התסיסה אמורה להישכך מעט.

שלב שני

- לאחר 12-14 יום, מסננים את הווורט תחילה במסננת דקה כדי להסיר את העיסה, ואז דרך בד גבינה המקופל בשלוש שכבות. סחטו את העיסה בנפרד דרך בד הגבינה בכדי לקבל כמה שיותר חומץ. אך עדיף לעשות זאת באמצעות גרביוני ניילון נקיים, המקופלים בכמה שכבות.
- הוסיפו שוב דבש או סוכר בכמות של 50-100 גרם לליטר מחית התפוחים העננה שנוצרה, ערבבו היטב ונקזו לתסיסה שקטה אחרונה ועומדים בצנצנות נקיות של שלושה ליטר. כמות הסוכר או הדבש תלויה בכמות התפוחים שלכם חמוצים.
אנו שוב קושרים את הצנצנות היטב עם גזה בארבע שכבות. עלינו לספק חמצן כדי שתסיסת חומץ רגילה תתרחש. לכן, אם יש פחיות עם צוואר רחב ולא סטנדרטי, עדיף להשתמש בהן. באופן זה, מיץ התפוחים המותסס יתחיל להפוך בהדרגה לחומץ.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

- שמנו את הבנקים במקום חשוך וחשוך (הם עומדים בחדר שלי מאחורי הרהיטים והדלת) ושוכחים מהם חודשיים (50-60 יום). הם לא מפריעים לאף אחד, רק מרווים מעט את האווירה בחדר בניחוח חמצמץ קליל, שכבר שונה מאוד מריח העיסה הרגילה. אל תחשוף פחיות לאור!
- ראשית, התסיסה מופעלת, אחרי הכל הוספנו דבש-סוכר, כך שסימני התסיסה יופיעו שוב, אך אז בהדרגה התסיסה תגיע לשווא, והבועות ייעלמו כמעט מהשטח.אין צורך להטריד את החומץ וכל הזמן להסתכל לתוך הצנצנות, כל שכן לערבב ולהתעסק איתן. תן לכל דבר להתקדם.
בסוף המונח, לאחר 40-60 יום (לפעמים מוקדם יותר), הנוזל יהפוך כמעט שקוף עם מעט משקעים בתחתיתו. זה אומר שהחומץ מוכן!
הטעם נשלט על ידי חומצה, הריח הוא אצטי. עדיין טעם חמוץ חלש למדי.
- כעת עלינו לנקז היטב, ואז לסנן את חומץ התפוחים שנוצר.
שמנו את המיכל על השולחן ובעזרת צינור בקוטר קטן (יש לי 0.5 ס"מ), שופכים את כל שכבת החומץ השקופה למיכל נפרד. רצוי לעשות זאת בבת אחת, אז בחרו מיכל גדול יותר. אנו מתנקזים לרמת המשקעים. ואז נסנן את המשקע בנפרד.
זה נעשה ככה. סיר אחד מונח על השולחן, השני, בו נקזז, הוא על הרצפה. אנו מורידים את הצינור לסיר עם נוזלים, מושכים מעט אוויר מהצינור וברגע שנראה כי נוזל זלג במורד הצינור, מוריד אותו במהירות לסיר שנמצא על הרצפה. אנו מקפידים שהצינור לא יגיע לרמה עם המשקעים ולא יעורר אותו.
הנמיך את הצינור בהדרגה כדי לבחור כמה שיותר חומץ שקוף.
ברגע שאנחנו כמעט קרובים לשכבת המשקעים, אנו מיידעים את התהליך.
ניתן לסנן את המשקעים מספר פעמים דרך בד גבינה, דרך מסנני נייר, מקבלים חומץ טוב. יש לשטוף ולבשל את הגזה מראש, מכיוון שהוא מולבן בצורה תעשייתית.
יש עוד שיטה מוכחת מעולה של מתיחה - שימוש בטייץ ניילון נקי. יש גם שקיות מיוחדות לשקילת גבינת קוטג '.
אל תתייאש אם מעט עכירות תיכנס, היא תתייצב, ותוכל לסנן או לנקז את השכבה הנקייה שוב.
במהלך האחסון הארוך, המשקע עדיין יהפוך לפתיתים קטנים, ולא קשה לנקות מהם חומץ.
עדיף, כמובן, לחזור על תהליך השקיעה פעמיים כדי לקבל חומץ צלול לחלוטין בסופו. ואז שופכים לבקבוקים.
כיתה ב 'עם משקע קטן עדיין תתייצב, ובתהליך השימוש ניתן לנקז אותה מהבקבוק עד לרמת המשקעים. ובכלים מסוימים השתמשו בו כמו שהוא (בכרוב מבושל, למשל).
- לאחר מכן, טהור, כמעט שקוף, שפכו את החומץ לבקבוקי זכוכית לא למעלה ו נו אנחנו חותמים. אל תתגלגל! אחסן במקום קריר וחשוך. אנחנו מתחילים לנסות בעוד חצי שנה. במהלך תקופה זו, הוא מתבגר, מתבהר, מקבל חומציות. ניתן וצריך לפתוח ולטעום אותו במהלך תהליך ההבשלה.
החומץ היקר והשימושי ביותר מתקרב לשנה.
- בשלב כלשהו של אחסון על פני החומץ, מה שנקרא רחם חומץ.
זהו סימן טוב מאוד - החומץ התגלה כנכון ושימושי מאוד. אין צורך לזרוק את רחם החומץ, זהו מוצר יקר ערך. בעזרתו ניתן להכין סוגים אחרים של חומץ מפירות יער ופירות.

רחם אצטי (lat. Mycoderma aceti) הוא מסה דמויית ג'לי, שקופה מעט, בדומה לג'לטין נפוח או קומבוצ'ה. לפעמים הוא דק ועדין מאוד, והוא יכול להיות צפוף ושמנמן, כמו מדוזה. לעתים קרובות הוא חי בצוואר הבקבוק, כמו פקק, או שהוא יכול להסתובב בתחתית המיכל (מה שאומר שהוא כבר חסר חיים).
מכיוון שאני מכין חומץ ענבים על פי אותו מתכון (רק עם כמות קטנה של סוכר) מענבים קנויים שיש לשטוף, אני משתמש ברחם חומץ.
אני מקווה שהשנה היא תרצה את החומץ שלי בנוכחותה.

ובכן, עכשיו, עברו ארבעה שבועות, רחם החומץ התיישב בכל הגדות.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

רחם אצטי הוא מוצר בעל ערך. בעזרתו ניתן לזרז את הכנת מנת החומץ החדשה. יצרני חומץ טבעי מוקירים אותו כמו תפוח העין שלהם.
יש להוציא את רחם החומץ מהמיכל עם חומץ, אחרת הוא יספוג את כל החומץ ויגדל הרבה.
אם ברצונך לשמר את רחם החומץ, הוצא אותו בידיים בזהירות מהמיכל והעביר אותו לצנצנת קטנה יותר, ואז מלא אותו במעט חומץ.
אם הרחם שמנמן, ניתן לחלק אותו, ובכן, כיצד אנו מחלקים את הקומבוצ'ה. כדי לשמור אותו לעונה הבאה, אני חושב שאתה צריך להפריד אותו מספר פעמים, אחרת תבזבז הרבה חומץ.
אם הרחם שקע לתחתית, אתה רק צריך לזרוק אותו, הוא כבר ללא רוח חיים.
אם נוסיף רחם חומץ לתה מתוק ואז ננהג כמו עם קומבוצ'ה רגילה, כלומר, כל הזמן מאכילים אותו עם תה עם סוכר, אז פשוט נעביר אותו לקומבוצ'ה. אני חושב שהקומבוצ'ה המתקבלת בדרך זו עדיין בריאה יותר מהרגילה שגדלה על תה עם סוכר.
הוא האמין כי רחם החומץ גבוה פי כמה מתכונות הריפוי של החומץ עצמו.
משחה למפרקים מיוצרת ממנו, בעזרתו מטפלים בכוויות.
אם אתה רוצה לשפר את המאפיינים של חומץ תפוחים מוכן, אז אתה יכול באותה מידה למקם את הרחם בתוכו, ולאחר 3-5 ימים להשתמש בהרכב "המחוזק" על פי התוכנית הקודמת. הוא האמין כי זה מגביר את אפקט הריפוי.

הערה

אני אישית משתמש בחומץ תפוחים לשתייה - אני מוסיפה כפית דבש וכפית חומץ לכוס מרתח של עשבי תיבול או מים, אני שותה אותה 20-30 דקות לפני הארוחות בקורסים של שבועיים 4 פעמים בשנה. או להצטננות.
אתה יכול גם לגרגר עם תמיסת חומץ קלה לדלקת.
אנו מנגבים את הגוף עם מגבת ספוגה בתמיסת חומץ בטמפרטורה גבוהה.
אני מוסיפה חומץ תפוחים לתחליבי פנים צמחיים ביתיים שאני מכינה עם שמנים אתרים. אנחנו גם שוטפים את השיער שלך - אין צורך בשיער!
נגב מעת לעת את פניי בתמיסת חומץ כותנה כדי להבהיר ולצר את הנקבוביות. יש השפעה אמיתית.
במקום כלורהקסידין, אני מטפלת ברגליים באופן מניעתי לאחר ביקור בבריכה או באמבטיה, מכיוון שמחלות פטרייתיות מטופלות גם בחומץ תפוחים בהצלחה רבה.
חומץ תפוחים משמש כטיפול נוסף לדליות וטרומבופלביטיס.
אני מרווה סודה עם חומץ תפוחים, מוסיפה למאפים, מכינה איתו מרינדות לשימורים. כמובן שאני משתמש בו בסלטים וכאשר מרינדים בשר או דגים.
כשאמצא את הספרות והתיעוד שלי, אשתף במקרי שימוש אחרים.
אשמח אם הנושא מכיל טיפים ספציפיים לשימוש בחומץ תפוחים בחיי היומיום ולמטרות רפואיות, כמו גם ניסיון ותצפיות לגבי התוצאות האישיות האמיתיות של טיפול בחומץ.

אלנה_קמח
ראדה-דמס, אולגה, מתכון נהדר!
ויש לי משהו עם עטים ... אף פעם לא קיבלתי את חומץ התפוחים שלי! צרור דבש טוב הוטרד והכל הסתיים בתבנית
אני כבר מפחד לנסות שוב לקחת את התהליך הזה. המוצרים חבל.
ראדה-דמס
אלנה_קמח, תודה רבה על תשומת הלב שלך!
אולי תפוח עם ריקבון הוא רע או מעובד, הם מתסיסים רע. זה מאוד מעצבן !! ואתה מנסה לעשות את זה שוב, מתחיל בסוכר, ובשלב השני אתה יכול להוסיף דבש. הכל כדי שיהיה סטרילי, בחרו תפוחים לא רעים במיוחד.
אלנה_קמח
ציטוט: Rada-dms
תפוחים הם לא רעים מאוד לבחור
אותה, אול, אני, להפך, בחרתי טוב יותר ויפה יותר שאני חוטא על הטמפרטורה בחדר.
אתה שם את זה במקום מאוד חם?
אני אקרא את זה מקרוב, אולי אחליט על דעתי לפני שהתפוחים יימכרו
חומץ תפוחים כל כך טוב!
ראדה-דמס
ציטוט: אלנה_קמח
אתה שם את זה במקום מאוד חם?
הכל בטמפרטורת החדר, אבל שלנו די חם, אפילו חם בדירה. קח תפוחים מקומיים, אם יש לך אותם. ואני ממליץ לך לזרוק כף מחמצת מיד, אולי חיידקים טובים יחזיקו מעמד כל ביקה.
אלנה_קמח
ציטוט: Rada-dms
קח תפוחים מקומיים, אם יש
עם הבעיה הזו אני יודע איפה אני גר
השמחה שאתה עדיין יכול למצוא את מולדובה, קרסנודר (אני באמת מקווה שהם משם)
אז סביר להניח שאנטונובקה לא תמצא ...
ובכן, הרשימה צומחת. עכשיו נוספו תפוחים לענבים. העיקר לא להיכנס למתכונים האחרים שלך עדיין, אחרת אני אוציא חצי קיוסק של פירות עד סוף יום העבודה
ראדה-דמס
אלנה_קמח, כן, הורס, אבל מה שלומך סרטנים? אפשר להכין שמן סרטנים !!
אלנה_קמח
ציטוט: Rada-dms
מה שלומך סרטנים?
3000 רובל לקילו בשוק.אנחנו קונים פעם בשנה לרגל השנה החדשה ולפעמים אנחנו חוגגים בלעדיה

תפוחים הם הרבה יותר זולים וגם ענבים, אפילו איטלקים
ראדה-דמס
ציטוט: אלנה_קמח
3000 רובל לקילו בשוק.
איו נורא! גר לצד סרטנים וקנה במחיר הזה. ואז קליפות סושי, ואז נכין חמאה. שלח לי 15 גרם במעטפה.
אלנה_קמח
ציטוט: Rada-dms
ואז קליפות סושי, ואז נכין חמאה
איפה המתכון? מה בדיוק צריך: בדיוק גם הקליפה או מהכפות ילכו? אנחנו נוסעים למוסקבה בקיץ, אני יכול להביא את זה אם אין לך שם שם.
ראדה-דמס
ציטוט: אלנה_קמח
אנחנו נוסעים למוסקבה בקיץ, אני יכול להביא את זה אם אין לך שם שם.
אהה, בקיץ אתם יכולים להתראות !!
ובשביל חמאה יש לנו סרטנים, אם כי יקרים. כן, וניתן לקנות סרטנים, יקרים מדי, באמת.

עכשיו אני אזרוק אותך למתכון אישי לשמן מקליפות סרטנים, אתה יכול גם להכין סרטנים, אולי זה יעניין אותך, אתה אוהב את הדברים האלה !!

אלנה קדיאווה
אולנקה, עבודת גמר שלמה על חומץ! איזו בחורה חכמה את!
ראדה-דמס
ציטוט: אלנה קדיאווה
אולנקה, עבודת גמר שלמה. אני בשביל חומץ! איזו בחורה חכמה את!
אה, לנוס, יש עדיין כל כך הרבה מה להסביר הכל! עדיין לא מצאתי את ספרי על שיטות הטיפול. ולאמי היה ניסיון רפואי כלשהו, ​​היא השתמשה פעם בחומץ זה בטיפול עם מטופל אחד.
תודה יקירה, על שבחים, אני אשן טוב יותר היום!
אלנה_קמח
ציטוט: Rada-dms
ולאמי היה ניסיון רפואי כלשהו, ​​היא איכשהו עם מטופל אחד השתמשה בחומץ הזה בטיפול
אול, מעניין מאוד! השלם את המתכון בהדרגה עם דברים כאלה
פלוריצ'קה
אני מכינה חומץ כבר הרבה זמן. פשוט שפכתי את זה לבנקים אתמול. יצא 12 ליטר. כן, אני עושה הכל באותה הדרך. בעודו מעונן, ואחרי הוויסטויקה הוא יהיה בצבע ענבר צלול. היכן אני משתמש בו? בסלטים, בהכנות, במרינדות באפייה וכמובן שאני מחלק. הפעם עשיתי את זה מאנטונובקה. היא סיננה, או ליתר דיוק סחטה, את החלק העליון של הגרביונים ברגליים קשורות. מאוד נוח, לשים סיר ולא מטפס דרך הבד כמו בגזה. עם "כיסוי" כזה נסעתי ליער בקיץ לקטוף פטריות, ועכשיו זה הועיל לתפוחים. תודה על המתכון, אחרת הכל נשכח בשנה.
אלנה_קמח
ציטוט: פלוריצ'קה
יצא 12 ליטר
פלוריצ'קה, אירינה, סופר! 12 ליטר יספיקו לאורך זמן!
לְגַשֵׁר
אוליה, תודה על המתכון המפורט. אני לא יודע אם אקח את זה ... עצלות ואי ודאות טבעית בתוצאה הסופית מפריעים.
בעוד שהשאלות הבאות עלו: מה הטמפרטורה בביתכם? ומה עדיף, חם או קריר יותר? החדר שלי בערך 28 מעלות, אבל יש מזווה מגניב, יש בערך 22. איפה עדיף לתסוס?
באשר לכלים, יש לי דליי אוכל מפלסטיק בנפח 10 ליטר, הם מיועדים במיוחד להמלחה. האם אתה יכול לתס תפוחים בדלי כזה?
אני רוצה לנסות קצת, פתאום זה לא יעבוד.
יש לנו כאן שזיפים זולים, אבל האם נוכל להכין מהם חומץ?
בוריסיונוק
ראדה-דמס, אולנקה, מתכון נפלא!
לקח את הסימניות ... כי התפוחים כבר נגמרו. אז עכשיו אנסה בשנה הבאה.
ואנחנו מחכים לסיפורים שיחולו!
חוברת 1
אול, הנה הוא, יקירתי, אפשר לומר, ג'רוויס! מה שהיה שם עם שחר הפרסטרויקה - פגשתי אותו ואת ספרו בשנות ה -70. נכון, הספר הוקלד במכונת כתיבה. סבתא שלי במולדביה התחברה לחומץ - גם בהפקה וגם בקבלת הפנים, והיא גם נתנה לי לשתות. רק משום מה, כל פעם אחר שהיין יצא ... כנראה, בגלל הטכנולוגיה של ייצור היין, שעובדה לאורך השנים, משהו הולך לאיבוד כל הזמן!
בשבוע אני אעשה את זה, לפחות קצת. אני לא אשתה, אבל זה יהיה שימושי בחווה!
פלוריצ'קה
עשיתי גם בפלסטיק וגם מנירוסטה. זה היה רק ​​שבועיים ואז הוא נשפך לצנצנות זכוכית לאחסון. הצוואר הרחב של הצנצנת נוח יותר מהבקבוק מכיוון שנוצר רחם החומץ. היו דליים ממש על רצפת המטבח, ואז שמתי את הפחיות בארון במקום חשוך, זה היה בלתי אפשרי באור. אין שום דבר מסובך. הדבר העמל ביותר הוא לסחוט תפוחים.
אלבה עטרה
ציטוט: אלנה_קמח

ויש לי משהו עם עטים ... אף פעם לא קיבלתי חומץ תפוחים! חבורת דבש טוב נגועה והכל נגמר בתבנית
אני כבר מפחד לנסות שוב לקחת את התהליך הזה. המוצרים חבל.

חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

אם התבנית שלך נראתה כמו תמונה זו, אז אתה בסדר עם הידיות!

מדובר באותן פטריות חומץ, ולכן מתחילה היווצרות "רחם החומץ".
חומץ קשה שלא להכין, הוא תמיד מגיע כמעט מכל דבר.

בתצלום חומץ מקליפות דומדמניות אדומות.
האם זה באמת צבע יפה?

אני מכין רק חומץ מפסולת אחרת.
אני מוציא את הזרעים מהשזיף, לריבה, מהזרעים ומשאריות עיסת השזיף, אני מכין עליהם חומץ.
אני מנקה את התפוחים בעזרת קליפות פירה ומכניס את האמצע לחומץ.
וכך גם עם כל השאר שעשוי להתאים למטרה זו.
וחומץ הכתר שלי מעלי ענבים, למרבה המזל, יש לי חומרי גלם משלי כל הקיץ, תעשו את זה, אני לא רוצה. וזה לא יותר גרוע מתפוח.
אני אף פעם לא מכין חומץ מענבים, עדיף להשתמש בענבים ליין. העיסה שלי מתסיסה פעמיים, כי אין תמציות לחומץ. וזה לא הכרחי, חומרי גלם אחרים מספיקים די.
קובנוצ'קה
ציטוט: אלבה אתרה
אני מכין רק חומץ מפסולת אחרת.
הנה אני. אני מכינה חומץ תפוחים מגדמים ומרסק, שנשארים אחרי המיץ. חומץ דומדמניות טעים. אבל יותר מכל אני אוהב (לתדלוק) אגס. אני משתמשת גם בחומץ תפוחים למטרות ריפוי. וטוב להם גם לשמן את הקטנטנים בטבע כדי שהיתושים לא ינשכו. טוב יותר מכל יתושים fumitox, או איך קוראים להם. העיקר שזה בטוח.
Venera007
מה כולכם אומנים ובעלי מלאכה. ומעולם לא השתמשתי בחומץ. תאמינו או לא ... תמצית חומץ זה משהו שלא ניתן לדמיין עבורי, דנונפיג ... אבל אפילו לא חשבתי להכין חומץ בעצמי. אה, חבל שהתפוחים השנה אזלו, והיה ים של אנטונובקה. אני מקווה שבשנה הבאה תעשו את זה. המתכון עדיין מסומן בסימניות.
אלבה עטרה
ציטוט: קובנוצ'קה
וטוב להם גם לשמן את הקטנטנים בטבע כדי שהיתושים לא ינשכו. טוב יותר מכל יתושים fumitox, או איך קוראים להם. העיקר שזה בטוח.

זה בטוח!
ואחרי עקיצת יתוש, משמנים היטב, זה מפסיק לגרד.
שטפי את שיערך היטב.
אנטוליבנה
ראדה-דמס, החומץ אמיתי! הבית שלך! איזו בחורה חכמה את הבאת את המתכון!
לוהרסונסקי
אלנה_קמח, אלנה, מנסיוני אני יכולה לומר. שבשלב הראשון לא ניתן להשתמש בדבש, יש להשתמש רק בסוכר. זו הסיבה היחידה לכך שאתה נכשל בעת הכנת חומץ תפוחים. לדבש אמיתי יש תכונות חיידקיות, הוא מסוגל לעכב תסיסה. דבש מאוד שימושי בשלב השני. כשהדבש איכותי, החומץ מתבהר במהירות.
ראדה-דמס
ציטוט: לוהרסנסקי
אלנה_קמח, אלנה, מניסיוני שלי אני יכולה לומר. שבשלב הראשון לא ניתן להשתמש בדבש, יש להשתמש רק בסוכר. זו הסיבה היחידה לכך שאתה נכשל בעת הכנת חומץ תפוחים. לדבש אמיתי יש תכונות חיידקיות, הוא מסוגל לעכב תסיסה.
יש בכך אמת, וכבר נתתי עצות כאלה לנונוקה!
ציטוט: Rada-dms
ואתה מנסה לעשות את זה שוב, מתחיל בסוכר, ובשלב השני אתה יכול להוסיף דבש.
אבל לעתים קרובות אני עושה את זה אך ורק על דבש, כמו השנה, הוכחתי דבש, ו 50 גרם לכל ליטר וורט זה לא כל כך הרבה - התסיסה הייתה די מהירה, עד הערב ביום השני העיסה כבר עלתה. זה תלוי גם בטמפרטורה, אתה צריך לבחור מקום חם יותר, אבל לא חם.
ראדה-דמס
ציטוט: קובנוצ'קה
אני משתמשת גם בחומץ תפוחים למטרות ריפוי. וטוב להם גם לשמן את הקטנטנים בטבע כדי שהיתושים לא ינשכו. טוב יותר מכל יתושים fumitox, או איך קוראים להם. העיקר שזה בטוח.
בדיוק, בדיוק! עדיין לא סיימתי לכתוב את הנושא, תודה שהזכרת לי. אבל באילו מקרים אתה משתמש בחומץ, באילו מינונים זה מאוד מעניין לדעת!
ראדה-דמס
Venera007, אנטוליבנה, בנות, תודה שתמכת בנושא! הכינו חומץ ביתי, טעמו של תפוחי האדמה הוא ללא תחרות! ואז אתה יכול להתעקש על פטל - באופן כללי, אמברוזיה תעבוד!
ראדה-דמס
ציטוט: אלבה אתרה
וחומץ הכתר שלי מעלי ענבים, למרבה המזל, יש לי חומרי גלם משלי כל הקיץ, תעשו את זה, אני לא רוצה.וזה לא יותר גרוע מתפוח.

איזה חומץ מעולם לא נוצר, אך מעולם לא מעלי ענבים! מעניין! האם גם טוחנים את העלים במים? או שאתה צריך לקבל מהם מיץ?
ראדה-דמס
אלנה קדיאווה, בוריסיונוק, בנות, משפחה, תודה על התמיכה! אם לא, אז אתייחס אליך, זה פשוט חדור!
אלנה קדיאווה
אוליושקה, משוכנע! תגיע, תביא!
אתה רק משמח את לב אמך!
ראדה-דמס
ציטוט: פלוריצ'קה
היא סיננה, או ליתר דיוק סחטה, את החלק העליון של הגרביונים ברגליים קשורות. מאוד נוח, לובש מחבת ולא מטפס דרך הבד כמו בגזה
אירה, תודה על העצה! לעתים קרובות אני מסנן הכל דרך גרביונים, עדיין לא הספקתי להוסיף את כל הטיפים בנושא, אך לא ניחשתי לשים אותו על סיר! תודה שביקרת בטמקה!
ראדה-דמס
ציטוט: paramed1
אול, הנה הוא, יקירתי, אפשר לומר, ג'רוויס! מה שהיה שם עם שחר הפרסטרויקה - פגשתי אותו ואת ספרו בשנות ה -70. נכון, הספר הוקלד במכונת כתיבה.
ורוניקה! אבל מה שבטוח, והיה לנו על מכונת כתיבה של אוטקסרין, ואז הופיעו הרבה עלונים למכירה! בסביבה שלי, כולם פשוט היו אובססיביים לחומץ הזה, אחד אפילו הבחין בחברה, קנה סוג של כימיקל שמאל עם טעם תפוח ושתה אותו במשך חודשים. תודה לאל דבר לא קרה, אי אפשר לקלקל בריאות טובה!
בהצלחה בבישול שלך!
ראדה-דמס
ציטוט: גשר

אוליה, תודה על המתכון המפורט. אני לא יודע אם אקח את זה ... עצלות ואי ודאות טבעית בתוצאה הסופית מפריעים.
בעוד שהשאלות הבאות עלו: מה הטמפרטורה בביתכם? ומה עדיף, חם או קריר יותר? החדר שלי בערך 28 מעלות, אבל יש מזווה מגניב, יש בערך 22. איפה עדיף לתסוס?
באשר לכלים, יש לי דליי אוכל מפלסטיק בנפח 10 ליטר, הם מיועדים במיוחד להמלחה. האם אתה יכול לתס תפוחים בדלי כזה?
אני רוצה לנסות קצת, פתאום זה לא יעבוד.
יש לנו כאן שזיפים זולים, אבל האם נוכל להכין מהם חומץ?
נטשה, תנסי, יש כאן רק שני ערבים, וגם אז לא שלמים.
טמפרטורה של 28 מעלות היא המתאימה ביותר לעסק כזה! אם הוא מתסיס מוקדם יותר מ-12-14 יום, ואז מתאמץ, הוא נראה שם לפי אופי התסיסה.
טוב, כמובן, אני לא אוהב פלסטיק, אבל כנראה הכנתם כרוב כבוש בדלי הזה? אם התוצאה שימחה אותי, לא היה טעם לוואי, אז אתה יכול לשים את החומץ, רק בשלב השני, לשפוך הכל לצנצנות זכוכית של שלושה ליטר לתסיסה שקטה אחרונה.
התחל בכמות קטנה, ובשלב הראשון הוסף סוכר, ובדבש השני.
העיקר להגיע מיד לתסיסה פעילה כדי שכל הפטריות הרעות לא יתפתחו. וזה טוב לכסות בגזה, בחוזקה, בכמה שכבות.
ראדה-דמס
ציטוט: גשר
יש לנו כאן שזיפים זולים, אבל האם נוכל להכין מהם חומץ?
הייתי מוסיפה ענבים, ומקבלת חומץ פירות! ואז הסוכר קטן יותר, אני חושב שהענבים מתוקים.
ראדה-דמס
אלנה_קמחכן, יש להבחין בין עובש לרחם חומץ. אם בשלב הראשון, כאשר הווורט הבלתי מאולץ מותסס, מופיע עובש, הרי שהעניין נמצא בחומרי הגלם או בטמפרטורה לא מספקת לתסיסה. התבנית נראית מאוד בבירור, כלומר ברור שהיא עובש.
אלבה עטרה
ציטוט: Rada-dms

איזה חומץ מעולם לא נוצר, אך מעולם לא מעלי ענבים! מעניין! האם גם טוחנים את העלים במים? או שאתה צריך לקבל מהם מיץ?
קל מאוד להכין חומץ מעלי ענבים.

זה הכרחי:

עלי ענבים טריים 500 גרם.
סוכר מגורען -200 גרם.
מים (היטב או בבקבוקים, במקרה הגרוע מי ברז, אך מבושלים ומצוננים) -1 ליטר.
אנחנו לוקחים צנצנת עם פה רחב, יש לי מאות 3 ליטר, שמתי את העלים (לא שלי), מוסיפים סוכר מגורען, יוצקים מים, מכסים בגזה בארבע שכבות (אחרת דרוזופילה פשוט מעריצה את ארומת החומץ ומיד נדרסת) , שים במקום חם וחשוך, יש לי את המדף התחתון של ארון המטבח, ואנחנו מחכים לסיום התסיסה. כן, אתה רק צריך לחמם מעת לעת את העלים כך שהם נמצאים מתחת למים, אבל זה לא לעתים קרובות וזה בכלל לא קשה. איך לתסוס, לסנן, לבקבוק.
ראדה-דמס
אלבה עטרה, תודה, ננסה! ואיזה חוזק של חומץ מתקבל מבלי למדוד?
ראדה-דמס
כן, אני אחתום עכשיו על המתכון! אם משתמשים במים רותחים, עדיף להשאיר אותם ליום אחד כך שיעושרו בחמצן.
אלבה עטרה
ציטוט: Rada-dms

אלבה עטרה, תודה, ננסה! ואיזה חוזק של חומץ מתקבל מבלי למדוד?

מעולם לא נמדד!
אני לא יודע לעשות את זה.

לְלַמֵד?

ראדה-דמס
אלבה עטרה, אני עצמי חושב איך לעשות את זה, אני לא כימאי.
אבא קבע את תכולת הסוכר ואת כמות האלכוהול ביין, אבל זה לא זה. אני צריך לשאול את ורוניצ'קה אם יש שיטות לקבוע בבית. זה פשוט הפך להיות מעניין, שמתי לב שככל שיש יותר מים בחומר הגלם, כך חוזק החומץ נמוך יותר. אבל אני משתמש בו לחסר, ופחות מ -5%, הם אומרים, עדיף שלא להשתמש בו.
פורמה 62
הכנתי חומץ תפוחים לפי ג'רוויס, שלי כבר בן 70 יום, הריח קר, חומצה מאלית, הטעם מעולה, חמצמץ, סיידר תפוחים בו זמנית. אבל!!! דָלוּחַ!!! במתכון שלי, אחרי 60 יום, הוא צריך לשמור במקום קריר, שם אני שומר אותו ... למה מעונן? לא השתמשתי בדבש בתכשיר, זה בלתי אפשרי בקטגוריה ... הוספתי סוכר.
חוברת 1
איננו יכולים לקבוע את חוזק החומץ בבית. מתברר כ -5 אחוזים, אם ניקח 1200 מ"ל מים תמורת 1 ק"ג חומרי גלם. כלומר, הכל כמו במתכון. וסוכר 100 גרם. אפשר להשתמש במבחן לקמוס, אבל זה רק מראה את החומציות של המדיום. יש מכשיר, מד מד, לדעתי, אבל זה מעבדה. אתה יכול לקחת כבסיס את הערך של 4 אחוזים, שכן בבית 5 זה המקסימום. במגזר התעשייתי יש בהחלט 5 אחוזים. וכשמשומרים, פשוט חישבו מחדש את אחוז הריכוז, עדיין אל תשפכו שום דבר עם חומץ טהור, אלא הוסיפו אותו למים. כאשר משתמשים בו למטרות רפואיות, עדיף גם לדלל אותו במים. ואל תשכח מהתוויות נגד לשימוש. ודבש מאבד את תכונותיו כאשר הוא מחומם, אז אם הוא מחומם, אז אתה יכול להוסיף אותו בבטחה, הכל יתסס.
ראדה-דמס
ציטוט: פורמה 62

הכנתי חומץ תפוחים לפי ג'רוויס, שלי כבר בן 70 יום, הריח קר, חומצה מאלית, הטעם מעולה, חמצמץ, סיידר תפוחים בו זמנית. אבל!!! דָלוּחַ!!! במתכון שלי, אחרי 60 יום, הוא צריך לשמור במקום קריר, שם אני שומר אותו ... למה מעונן? לא השתמשתי בדבש בתכשיר, זה בלתי אפשרי בקטגוריה ... הוספתי סוכר.
אולי לא סיננת את הווורט טוב מאוד? ובפעם השנייה ששאבת את המשקעים? אולי לעתים קרובות התעסקו איתו בתהליך עמידה?

הנה על דבש טהור, ארבעה שבועות אליו, כבר התחיל להאיר. ומלכות חומץ קיימות בכל הצנצנות.
חומץ תפוחים טבעי מתסיסה טבעית על פי ג'רוויס

בצנצנת קטנה, כיתה ב ', גזרה משקעים. לכן הרחם סמיך יותר, בעל נפח רב יותר, אני חצוי אותו, אחרת כל החומץ ייכנס אליו.
הם מאחסנים, כן, תמיד במקום חשוך, כמו מזווה, בשולחן וכו '.
לוקסה
אוליה, זה מאוד מעניין. אנסה בשנה הבאה, זרקתי את הסימנייה מיד. אנחנו עדיין צריכים ללמוד את התהליך. תודה על המתכון! קצת קודם לכן, כל התפוחים היו מיובשים לפירות יבשים.
ראדה-דמס
לוקסה, אוקסנוצ'קה, אני בעצמי מכין מהתפוחים שהשכנים נתנו לי, לצערי, לא קיבלתי את אנטונובקה בזמן. עלינו לשתול בדחיפות עצי תפוח, אחרת הם כורתים את הישנים, ועכשיו ללא תפוחים. לכן, לצערי איחרתי עם המתכון. בואו נעקוב. שנה ביחד לעשות.
ראדה-דמס
ציטוט: paramed1
ודבש מאבד את תכונותיו כאשר הוא מחומם, אז אם הוא מחומם, אז אתה יכול להוסיף אותו בבטחה, הכל יתסס.
אם בלשונית הראשונה שמים מעט דבש והתפוחים לרוב לא חומציים, אז הכל מתסיס יפה על דבש טהור, והשנה אני עושה את זה על דבש טהור.
ולביטוח תוכלו להוסיף כף מחמצת ביתית!
ראדה-דמס
ציטוט: paramed1
אתה יכול לקחת כבסיס את הערך של 4 אחוזים, שכן בבית 5 זה המקסימום. במגזר התעשייתי יש בהחלט 5 אחוזים. וכשמשומרים, פשוט חישבו מחדש את אחוז הריכוז, עדיין אל תשפכו שום דבר עם חומץ טהור, אלא הוסיפו אותו למים. כאשר משתמשים בו למטרות רפואיות, עדיף גם לדלל אותו במים.ואל תשכח מהתוויות נגד לשימוש. ודבש מאבד את תכונותיו כאשר הוא מחומם, אז אם הוא מחומם, אז אתה יכול להוסיף אותו בבטחה, הכל יתסס.
תודה יקרה על התוספות המועילות!
אלבה עטרה
ציטוט: paramed1

איננו יכולים לקבוע את חוזק החומץ בבית. אתה יכול לקחת כבסיס את הערך של 4 אחוזים, שכן בבית 5 זה המקסימום. במגזר התעשייתי יש בהחלט 5 אחוזים. וכשמשומרים, פשוט חישבו מחדש את אחוז הריכוז, עדיין אל תשפכו שום דבר עם חומץ טהור, אלא הוסיפו אותו למים.

תודה רבה לך!
ובכן, הנחתי שיש לחומץ שלי 3-4 אחוזים.
לשימורים, אני עדיין בוחר את הריכוז לשימורים לליטר מרינדה.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם