שיפון קוואס כפרי

קטגוריה: מַשׁקָאוֹת
מִטְבָּח: רוּסִי
שיפון קוואס כפרי

רכיבים

קמח שיפון (כלשהו) 80-100 גרם
סוכר 60-80 גרם
שמרים לחוצים 2-3 גרם
מים
חופן צימוקים (אופציונלי, אך רצוי לחובבי גזים מוגזים)
פחית של 3 ליטר

שיטת בישול

 • זהו הקוואסה הכפרית הפשוטה ביותר, שנעשתה כל חיי בכפר בו אמי התגוררה בילדותי. כפי שהוא נקרא לעתים קרובות בהתארגנות (שם כפר נפוץ) - אני מעדיף לא לכתוב על מנת להימנע ממתחים בקרב המתחבבים במיוחד))). עינו אותי על ידי הכנת קוואס על בסיס קרום שיפון, כי בהתחלה הייתי צריך לקחת אותם לאנשהו בכמויות כאלה (בקיצור, בכמויות גדולות, לייבש אותם, לגוון בתנור), ואז כולם צפו בצנצנת ומיהרו לחלל, שפכו קוואס על השולחן מעבר לקצה, וכשניסו לשפוך קוואס, הם נפלו לתוך ספל, ואילצו אותו לשפוך בזרם דק, ואז פרצו כמו סכר בתחנת כוח הידרואלקטרית. ואז אמי לימדה אותי לעשות את הדרך שעשתה סבתא שלה פעם, ונרגעתי בזה - זול ועליז)). ועדיין - זה פשוט ביותר והשולחן לא מוצף))). כל המאפיין של הקוואס הזה הוא קמח מטוגן במחבת יבשה. אם הקמח לא מטוגן, יש לו קמח גולמי / טעם בצק גולמי לא מעניין. אני לא מחבב אותו. אבל לקמח מטוגן יש טעם וצבע אגוזים. הטעם אינו אומר שזה נהוג לחלוטין לאוהבי הקוואס או הקוואס על קרום הלחם, זה מעט מובחן. להגברת הפחמה מוגברת, שמים צימוקים או ענבים. שמרי יין חיים על פני השטח שלהם, מה שמגביר את הצטברות הפחמן הדו חמצני. הקוואס יהיה מוגז ללא צימוקים, אך פחות נמרץ.
 • כך:
 • 1. מטגנים קמח שיפון במחבת יבשה עד לקבלת קרם אחיד. האש בינונית, יופיע ריח בולט של פופקורן צלוי - אתם בדרך הנכונה. מערבבים לעיתים קרובות, ההליך יימשך 5-10 דקות. צבע הקמח יקבע את צבע הקוואס.
 • שיפון קוואס כפרי שיפון קוואס כפרי שיפון קוואס כפרי
 • 2. מוזגים את הקמח לצנצנת / ספל / קערה ושופכים כמות קטנה של מים ישירות לתוך החם (ברגע זה, הריחו את התערובת - תתפסו ותבינו למה אני מתכוון!)), הוסיפו שם סוכר ומערבבים עם מטרפה. אם זה נראה ברור, אל תשפוך את הקמח לתבנית. רק אם כבר קר (אם כי אני תמיד משתמש במכסה חם) אחרת תעלו את כיסוי המחבת. ואל תשפוך קמח חם לשאר העבים - תרתיח את השמרים החיים שם.
 • שיפון קוואס כפרישיפון קוואס כפרי
 • 3. מוזגים תערובת של קמח, מים וסוכר לצנצנת של שלושה ליטר, מוסיפים מים לכתפי הצנצנת, זורקים פנימה שמרים בגודל ציפורן האצבע, זורקים את הצימוקים אם יש לכם, מערבבים שוב וזה זה. השאירו אותו לנפשו במשך יום אחד בערך. אני סוגר אותו במכסה פלסטיק ומשאיר אותו על השולחן.
 • שיפון קוואס כפרי
 • הקוואס הראשון לא יהיה טעים במיוחד, "מימי". מוגז, אבל איכשהו תפל. זהו הקוואס הראשון, הצעיר והבלתי בשל. יש צורך לנקז את המשקה הזה, מרבית הסמיך (לא משאיר הרבה בתחתית), להוסיף מנה של קמח טרי מטוגן, סוכר, לשפוך מים טריים ולהשאיר לחליטה. חייבים לחשוף מעט את הקוואס הזה כדי שיהיה לו חמיצות קלה. קל מאוד. נסה זאת מעת לעת. זה בדרך כלל לוקח יומיים. לאחר מכן, ניתן לשחק בקוואס ברציפות כל זמן שתרצה, לשפוך את המוגמר למיכל (אני שופך אותו לבקבוקי פלסטיק, מכניס סוכר לפי הטעם ברגע זה, כמה צימוקים וסוגר את המכסה). אתה רק צריך לעשות את הפעולה שתיארתי לעיל בכל פעם: לנקז את רוב השטח, מנה חדשה של קמח וסוכר, מים מתוקים.
 • אם יש לך את זה יותר מדי בלי להתרענן או בחום, זה יתחיל לחמץ מאוד.זה בדרך כלל מתוקן על ידי רענון עם הסרת כמעט כל העבים, אבל קורה שהחומציות חזקה מאוד וכל החלקים הבאים של הקוואס שוב מחמצים חזק. אתה רק צריך לעשות את זה שוב, אבל זה לא קשה.
 • אני לא כותב מרווחי זמן באופן ספציפי, רק אינדיקציות מאוד. ראשית, הזמן משתנה מאוד בהתאם לטמפרטורה הראשונית של התערובת והסביבה, ושנית, לכל אחד יש טעם שונה. קוואס מוכן עבורי כשרמז לחמיצות מופיע מעט, ובעלי שותה ממש חמוץ. זה כל כך טעים לו.
 • אם תרצו - זרקו את הקרום השחור מהלחם, הוסיפו כף וורט קוואס. אני לא מפסיק, אני רגיל לטעם הפשוט והשיפון הזה.
 • אני מקווה שתיהנו מהטעם.

המנה מיועדת ל

2 ליטר

זמן ההכנה:

2-3 ימים

ראדה-דמס
אה, כתבתי רק על הקוואס של סבתי במתכון שלי ל"מורצובקה ", כך נראה, אבל יש הבדלים. אני אוהבת קוואס עם קמח שיפון, בהחלט אנסה את המתכון שלך! תודה!
דַחלִיל
ראדה-דמס,

הקווסים הללו משתנים מאוד בתוספות ואף בנוהל המקורי. ניתן, למשל, להכין לא עם שמרים לחוצים, אלא בתוספת שמרים נוזליים, עם מחמצת (מערבבים קמח שיפון וחצי וחצי ומניחים לתסיסה, ואז משמשים כבסיס לקוואס). כל תוספות חדשות ישנו את הטעם, לכן - רוחב היצירתיות.))
ראדה-דמס
כמובן שסבתא הכינה את זה רק עם מחמצת, כבר קלקלנו את עצמנו ולפעמים התחלנו לעשות את זה עם שמרים. כל הקסם הוא במגוון, לכל אזור יש את המסורות והניואנסים שלו.
דַחלִיל
ציטוט: Rada-dms

כמובן שסבתא הכינה את זה רק עם מחמצת, כבר קלקלנו את עצמנו ולפעמים התחלנו לעשות את זה עם שמרים. כל הקסם הוא במגוון, לכל אזור יש את המסורות והניואנסים שלו.

בדרך כלל היינו מחמצים בעצמנו. כלומר, הכל התערבב ללא שמרים ונותר. ברוב המכריע של המקרים, לאחר מספר ימים, הוא התסיס את עצמו. אבל היו מקרים של עובש, אז אנחנו, כדי להימנע מאירוע זה, פשוט שמים את השמרים בעצמנו. ובכן, כמו, עבור 100% מהתוצאה))).
ראדה-דמס
בהחלט אעשה את זה ביולי, נמאס לי גם להתעסק בפירורי לחם, אמנם טעימים, אבל עדיין לא ממש אוקרושניים, אם אתה לוקח את זה בסטנדרטים ישנים.
vedmacck
שמעתי על המתכון בלי קרקרים, רק עם קמח, אבל פחדתי לנסות. זה באמת עצלן מכדי להתעסק עם פירורי לחם.
טאניוליה
OOOO, kvassok !!! אני אוהב קוואסוק !! אני תמיד עושה עם פירורי לחם, כולם עשו את זה בשבילי
אנסה גם אפשרות זו. נטשה, תודה.
האם זה לשתייה ואוקרושקה?
טוֹפִי
לא מזמן בנושא "אני מחפש מתכון" שאלתי אנשים איך מכינים קוואס. התברר שאיש לא ידע. אבל כמה מכיר את המתכון, אבל שותק. נטשה, אבל נמכרת קוואס יבש, אתה לא מכבד אותו כפי שאני מבין אותו.
אלבינה
הכנתי גם קוואס על פירורי לחם, אבל גם הגרסה הזו של הקוואס עניינה אותי. מסתבר שבכל מנה חדשה צריך לטגן קמח
דַחלִיל
טאניוליה,
אנחנו כמעט שותים את זה. כי פשוט אין כל כך הרבה אוקרושקה בבית))).
דַחלִיל
ציטוט: אלבינה

הכנתי גם קוואס על פירורי לחם, אבל גם הגרסה הזו של הקוואס עניינה אותי. מסתבר שבכל מנה חדשה צריך לטגן קמח

ובכן כן. אמא לפעמים מטגנת 3 מנות בבת אחת (3 פעמים ונשפכת לצנצנת),
אבל אני אוהב לטגן ממש לפני המזיגה.
אנטוליבנה
דַחלִיל, מתכון מעניין! איכשהו יש צורך לשים קוואס כזה! רק הבעל שורד קוואס.נאטהאם מתכון ישן נבדק אנסה.
אליצ'ה
תודה, אנסה. איזה כד מגניב
דַחלִיל
קַשׁתִית. ka,

ולא ראיתי את הקשה שלך!))) קוואס יבש הוא, אם אני לא מבלבל אותו, תערובת של קמח שיפון או חליפות עם מאלט שיפון. וורט קוואס הוא מוצר המבוסס על מאלט שיפון. בקיצור, הכל זהה בכל מקום עם הבדלים קלים. כמובן, זה משפיע על הטעם. יהיו אפשרויות טעם והבדלים. אבל אני מכין קוואס על חבילה של 2 ק"ג קמח שיפון חצי שנה ואל תדאג. חמצן - ושופכים אותו בעדינות. אני אטען אותו שוב. כלומר, הבנק עומד כל הזמן בקיץ.התהליך מתמשך ואנחנו 5 אנשים. אז פשוט ספרו - עליכם לקנות קוואס יבש או חבילת קמח שיפון, פחית וורט (נמכר גם מאלט יבש) ולהעביר להישגים))). וזה אפילו לא קשור לכסף אלא ל ... פשטות או משהו. תמיד יש קמח, אבל קרקרים, כלומר אז לא, הם היו, אבל הם אכלו (הגברים שלי מכבדים מאוד שחור יבש).
טומנצ'יק
נטליה תודה רבה על המתכון! במהלך ההשתתפות בתחרות, קוואס ואוקרושקה הפכו לתגלית עבורי. מעולם לא בישלתי אותם ולא אהבתי אותם. עכשיו היא שינתה את דעתה באופן קיצוני. אנחנו מאוד אוהבים דומדמניות אדומות ושיבולת שועל. זה פשוט נורא. ועל לחם הבזיליקום -. ובכן, אני בהחלט אבשל לפי המתכון שלך! תודה רבה לך! המתכונים שלך הם פשוט יצירות מופת.
דַחלִיל
טומנצ'יק,

ובכן, זה כמובן לא דומדמניות ואפילו לא שיבולת שועל, אלא כפר מאוד מאוד פשוט, אבל ... מה אם זה בדיוק מה שאתה צריך?))

אגב, איכשהו עברתי כמעט לחלוטין למאכל פשוט ומובן לעין: אוקרושקה, תפוחי אדמה מבושלים עם בצל ירוק וחתיכת שומן חזיר, דייסה, גליל ספוג פשוט, כרוב מבושל וכו '. הנשמה משקרת לתענוגות, אך לעיתים נדירות. או שיש לי תקופה כזו, או שאני מזדקן))). גי-גי.
טומנצ'יק
ציטוט: דחליל
תפוחי אדמה מבושלים עם בצל ירוק ופרוסת שומן חזיר,
הא! אז זה מה שהנשמה מבקשת
איקרה
דַחלִיל, תודה, נראה שזה הקוואס שחיפשתי כל חיי. איך אני לא אוהב לטגן את הקרום! לא היה מקרה שלא "גוון" אותם לגחלים
כבר הרבה זמן אני חושב על "טיגון קמח". ברגע שהם הכינו מאפינס טעימים בכיתת אמן של פירורי השיפון שלהם, שנמחצו מפריכיות פיניות - זו הייתה עבודה גיהינומית, שהבלנדר לא עשה לה טוב. היה צורך למחוק אותו בקמח. עכשיו אני מטגן קמח שיפון, חלק בקוואס, וחלק אנסה לאפות במאפינס. משום מה נראה לי שזה אמור להסתדר.
אירינה פ
URAAAA!נטלקה, הביא קוואס!
תודה לך יקירתי!!!
אירינה פ
ציטוט: דחליל

אגב, איכשהו עברתי כמעט לחלוטין למאכל פשוט ומובן לעין: אוקרושקה, תפוחי אדמה מבושלים עם בצל ירוק וחתיכת שומן חזיר, דייסה, גליל ספוג פשוט, כרוב מבושל וכו '. הנשמה משקרת לתענוגות, אך לעיתים נדירות. או שזו התקופה שלי, או מזדקן))). גי-גי.
Gyyy! אתה פשוט קורא ספר - אוסף מתכונים למנות ומוצרים קולינריים לקייטרינג.

ואגב, כן, למקורות, למקורות!
נחמד, פשוט, מובן, שימושי!
גלינה ביקו
נטשה, תודה על המתכון!
רוב הסמיך (לא משאיר הרבה בתחתית), מוסיפים מנה של קמח טרי מטוגן, סוכר, יוצקים מים מתוקים
נטשה, מה דעתך להוסיף שוב שמרים?
אשלן
סליחה על החדירה, האם ניתן להשתמש בשמרי יין (קנויים)?
יודינל
נטשה, תודה על המתכון!
אנחנו אוהבים לשתות קוואס בקיץ. כל הזמן הכנתי רק מרכש יבש. אנסה להכין אותו לפי המתכון שלך.
דַחלִיל
ציטוט: גלינה ביקו

נטשה, תודה על המתכון! נטשה, מה דעתך להוסיף שוב שמרים?

לֹא. הם מתווספים פעם אחת ממש בהתחלה. ואז, למטרה זו, הם עוזבים את העבה כך שתרבות שמרי הרבייה תיכנס לחלק חדש של קוואס.

ציטוט: אשלן

סליחה על החדירה, האם ניתן להשתמש בשמרי יין (קנויים)?

פחית. תוספת הצימוקים היא תוספת שמרי היין.
דַחלִיל
אירינה פ,

אתה כבר לומד גם? קניתי כרוב במיוחד היום, בעלי דורש סלט כרוב, רק בוכה))).
אירינה פ
נאטה, אין איששו! אני מחכה ליקירה שלה!
תודה !
דַחלִיל
אירינה פ,

הכנתי סלט! אופיגנסקי!)))
jkzrhjkz
כפי שהוא נקרא לעתים קרובות בהתארגנות (שם כפר נפוץ) - אני מעדיף לא לכתוב על מנת להימנע ממתחים בקרב המתחבבים במיוחד))).
מסוקרן, כפי שקראו לו בכל זאת, לומר "אספן פולקלור".
גלינה ביקו
תודה!
על איזה סלט אתה מדבר?
אירינה פ
ציטוט: דחליל

אירינה פ,

הכנתי סלט! אופיגנסקי!)))
אאאאאאא !!!!! אני גם רוצה. מתי יגיע שלי?
נטוס, באיזה עמוד לחפש סלט מדהים?
דַחלִיל
ציטוט: גלינה ביקו

תודה!
על איזה סלט אתה מדבר?

בערך הפשוט ביותר של כרוב טרי))).ובכן, כל כך חמוץ ומתוק, אתה זוכר את סטולובסקי?

ציטוט: jkzrhjkz

כפי שהוא נקרא לעתים קרובות בהתארגנות (שם כפר נפוץ) - אני מעדיף לא לכתוב על מנת להימנע ממתחים בקרב המתחבבים במיוחד))).
מסוקרן, כפי שקראו לו בכל זאת, לומר "אספן פולקלור".

ובכן, הנוכחי כאספן לאספן))).

הם קראו לזה "קוואס עם nits" כי צף גרגרי קמח זעירים בצורת השעיה הזכירו זאת)))

דַחלִיל
ציטוט: אירינה פ

אאאאאאא !!!!! אני גם רוצה. מתי יגיע שלי?
נטוס, באיזה עמוד לחפש סלט מדהים?

עיר, מתכון מס '84 (כל המתכונים ממוספרים שם), עמוד 38.

הבעל אכל את האגן, בדיוק מ 750 גרם כרוב. אני לא זוכר כל כך הרבה בצל ירוק בסלט שולחן. הם גנבו והצילו, טפילים!

אגב, לפעמים אני מוסיף לקוואס מאלט שיפון מותסס מסוכרת. סוכרד הוא להרתיח אותו עם מים רותחים ולתת לו לעמוד 2-3 שעות עד שהוא מתקרר. תהליך ההכרה נמצא בעיצומו (עבור בורודינסקי, הבישול נעשה בדרך זו). קוואס רוכש טעם עשיר מאוד של צבע ומלט.
גלינה ביקו
נטשה, תקע את האף במתכון מס '84, איפה אפשר למצוא אותו ???
דַחלִיל
גלינה ביקו,

ואין לנו את זה בפורום (לא מתחת למספר, כמובן, אבל באופן כללי)? אני אחפש אותו ... האם עלי לפרסם את המתכון אם לא?

הנה רקחתי:
https://Mcooker-iwn.icdself.com/index.php@option=com_smf&topic=423803.0
julia_bb
דַחלִיל, ואתה יכול להוסיף שמרים יבשים saf-moment? וכמה?
דַחלִיל
julia_bb,

אתה יכול, צביטה.
julia_bb
נאטה, תודה! המתכון נפלא, בקרוב אתחיל לבשל בדאצ'ה))
גלינה ביקו
נטשה, תודה !!!!!!!!!!!
שׁוּעָל
הכנתי את הקוואס שלך לשלוש מנות של 3 ליטר כל אחת, אהבתי מאוד את פשטות הביצוע לצבע בהיר יותר, הוספתי ספייק שעורה מיידי, עולש. ועכשיו אני צריך לעזוב לשבוע, להגיד לי איך להציל את המחמצת?
דַחלִיל
שׁוּעָל,

וואו, איזה מטאור אתה, לעומת זאת!))) לצבע, אני יכול לייעץ לך לקנות מאלט מותסס (נמכר בשווקים מסוימים). יוצקים מים רותחים על כמה כפות ומניחים להתקרר (סכריפיס). תערובת זו מוכנסת לצנצנת עם קוואס. אם הוא מאבד מכוחו (הפחמן פוחת) השליך פנימה פירור נוסף של שמרים.

מכניסים את העבה (הכמות הקטנה) למקרר ואוטמים. בכל מקרה, גם אם מצטברת חומצה רבה, לא קשה לעשות זאת שוב.
שׁוּעָל
תודה על העצה והמתכון.
בירוסה
דַחלִיל, נאטה! תודה על הבישול! עכשיו זה האהוב עלינו. עשיתי את זה בתסיסה פעמיים (לא סופר את הראשון "הצעיר"), בכל פעם שזה יוצא יותר ויותר טעים.
פלוריצ'קה
בירוסה, אולגה, כמה קמח שיפון לכל 2 ליטר וסוכר דרוש לתסיסה? ותוכלו לקרוא עוד על התסיסה.
בירוסה
פלוריצ'קה, אירינה, לקחתי 2 כפות. כפות (קמח - עם שקף), ואז הוסיפו סוכר לסוכר לפי הטעם
פלוריצ'קה
תודה! אני בהחלט אעשה את זה. ותודה רבה לנטשה על המתכון.
2. יקטרינה
שמתי קוואס לפי המתכון שלך, והוספתי 2 כפות יבלת קוואס וקרום של לחם שיפון. ועכשיו הלכתי לחנות וראיתי את המלט! אוסיף אותו לתחנת הדלק הבאה.
דַחלִיל
נכון, בנות, את לא צריכה לפחד ממנו. בסיס שיפון הוא בסיס אליו תוכלו להוסיף כל מה שתרצו, או שלא תוכלו להוסיף דבר. אפשר למלט (אגב, משום מה אני אוהב את זה יותר מאשר לורט, יש לו טעם בולט יותר), אפשר כוסברה, אפשר מנטה וכו 'אמא שלי אוהבת את זה בתוספת מעט כוסברה טחונה. ואני פשוט שותה. ו (בושה על הראש), אם אני מוסיף שם מאלט מותסס, אני יכול, אם אני ממהר, אפילו לא לטגן את הקמח. המלט עדיין נותן את הטעם ועוקף את הקמח במשקה. למרות שהטיגון עדיין טעים יותר, זה נבדק.
לינה
אתמול שמתי קוואס לפי המתכון שלך! היום שפכתי, שפכתי שוב. משחק כך, כבר נראה עם תקופות מחר ניקח דוגמא
מילא 1
האם אתה צריך לנקז את הקוואס הראשון? למה אתה לא יכול לשתות את זה?
והשאלה עדיין בשלה. נטשה, אמרת לשפוך כמעט את כל הסמיך, להשאיר מעט בתחתית ולהוסיף שם שוב קמח וסוכר.האם אפשר לשים יותר קוואס על העבה הזו בצנצנת אחרת?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם