לחם מחמצת אורז ללא גלוטן

קטגוריה: לחם מיוחד
לחם מחמצת אורז ללא גלוטן

רכיבים

מחמצת אורז 100 גרם
קמח חומוס 100 גרם
קמח אורז 100 גרם
קמח כוסמת 100 גרם
קמח תירס 50 גרם
עמילן תירס 50 גרם
ביצה לבנה מחשב אחד.
סוכר 1 שעה l.
מלח 3/4 כפית
מים 280 - 320 מ"ל
תבלינים לפי הטעם כפית אחת

שיטת בישול

 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • דגנים המוכרים לנו, כגון שיפון, חיטה, שיבולת שועל ושעורה, מכילים חלבון גלוטן. שם נוסף לגלוטן הוא גלוטן. היא זו שאחראית לאלסטיות הבצק, לקצב התפיחה, ובמובנים רבים, לאיכות הבצק.
 • למרבה הצער, ישנם אנשים שגופם אינו יכול לסבול גלוטן. גופם תופס גלוטן כחומר זר ופולט תגובה חיסונית, ומנסה לתקוף לא רק גלוטן, אלא גם רקמות גוף. התזונה של חולים כאלה עם אבחנה של מחלת צליאק אינה קלה מאוד לארגון, מכיוון שנגזרות של צמחי דגנים קיימות בסוגים רבים של מוצרים מוגמרים.
 • במהלך 200 השנים האחרונות גדל מספר הסובלים מצליאק ב -400 אחוזים. זה מוסבר על ידי רבייה של זני חיטה עם תכולת חלבון גבוהה.
 • כעת נאבקים מדענים גרמנים בבעיית רבייה של זני דגנים, שבהם באמצעות הנדסה גנטית הם מנסים לחסום או להשבית קבוצת חלבונים המזיקה לחולי צליאק, שהיא חלק מגלוטן. התוצאות המוצלחות הראשונות כבר הושגו והעבודה מתבצעת על הברירה הטבעית של סוג החיטה הרצוי. אבל עדיין זה עניין של העתיד. ולחולים עם צליאק ועם כמה אבחנות אחרות בהן סילוק הגלוטן מהתזונה מביא להקלה משמעותית, הבעיה עדיין נותרה בעינה.
 • אחרי הכל, כל אדם רק רוצה לאכול חתיכת בשר או נקניק עם חתיכת לחם, או לפחות מראית עין.
 • בואו ננסה להחליף את הלחם הרגיל, כלומר לאפות לחם ללא גלוטן. ברוב המקרים, מתכונים כאלה משתמשים בשמרים או באבקת אפייה ללא גלוטן, וכן בתערובות של סוגים שונים של קמח מכוסמת, אורז, פשתן, עמילן, ביצים וחלב. ניסיתי להכין לחם מחמצת אורז ללא גלוטן ממה שהיה ליד, וגם ללא לקטוז. אין צורך לצפות באווריריות רבה מכל לחם ללא גלוטן, אך התברר שאפשר בהחלט להשיג נקבוביות ומראה של טעם לחם.
 • כמובן, ישנן תרבויות ראשונות מוכנות ללא גלוטן בהן ניתן להכין לחם ללא גלוטן ללא כל מאמץ נוסף, ללא גידול תרבויות התחלה ביתיות. אבל גיליתי את זה אחרי שאפיתי את הלחם שלי. באופן כללי, היה לי מעניין לערוך ניסוי, ואם לשפוט לפי תגובת הטועמים זו הייתה הצלחה. הלחם התגלה כנקבובי, לח, חתוך היטב, עם קרום פריך טעים להפליא וחמיצות נעימה.
 • מומלץ לאנשים עם בעיה של אי סבילות לגלוטן - חלבון מדגנים.
 • הכנה
 • - גידלו תרבית פתיחה על בסיס אורז כתוש דק וקמח אורז. (מערבבים 2 כפות ל. אורז חום כתוש דק עם 2 כפות ל. קמח אורז בצנצנת סטרילית, מערבבים היטב עם מים מטוהרים, שמוסיפים עד לקבלת עקביות של שמנת חמוצה סמיכה. מכניסים עם ניילון נצמד מחורר, במקום חמים (23 מעלות) רענן לאחר הופעת התסיסה הפעילה (בועות וריח חמוץ), הוספת רק קמח אורז ומים, בפרופורציות כמו בחמץ הנצחי. לאחר היום השני, התחדש פעמיים ביום. לאחר ארבעה ימים אנחנו אופים לחם.
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • - הניחו את כל החומרים היבשים בכלי ערבוב. מכיוון שאין כאן צורך לפתח כלקובינה, ערבבתי הכל ביד. מוסיפים תרבית סטרטר ו 200 מ"ל.מים ומתחילים ללוש. ההרכב סופג פעיל מאוד מים, לכן אנו מוסיפים עוד מעט מים, מערבבים היטב ומשאירים למשך חמש דקות על מנת לקבוע את כמות המים הסופית. מקציפים מעט חלבון ומערבבים פנימה את הבצק. אם הבצק סמיך מדי, הוסיפו עוד מים. כדאי לקבל בצק שנראה כמו שמנת חמוצה סמיכה בעקביות. מסה עבה צריכה לנקז בצורה חלקה מהכף.
 • מכיוון שניתן לשנות את המרכיבים היבשים בכל פרופורציה, אני נותן את כמות המים המשוערת במתכון.
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • - לשים את הבצק טוב מאוד תבנית אפייה מוכנה, כלומר משומנת בתערובת טפלון ומפוזרת בקמח תירס. שמנו את ההתאמה מתחת לכובע ב -20 C. זה עלה לי פעמיים תוך 8 שעות.
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
 • - מקשטים בשומשום אם רוצים. אנו אופים בטמפרטורה של 220 מעלות במשך חמש דקות, ואז בטמפרטורה של 180 מעלות צלזיוס למשך 25 דקות. בדקו את המוכנות בעזרת פיצול. אם הבצק לא נדבק אליו, סיימת. אבל הלחם עצמו נשאר לח, ולכן אנו מתמקדים גם בצבע הקרום.
 • לחם מחמצת אורז ללא גלוטן

הערה

הוספתי גם את התבלינים האהובים עלי, שכן הנחתי שהלחם יתגלה כתפל ולא התחרטתי.
ביום השני הטעם השתפר, כשהפירור התייבש מעט והטעם התבגר.
חָשׁוּב! ניתן ליטול חומרים בגבולות הדיאטה ללא גלוטן בפרופורציות שונות. טוב להוסיף קמח אגוזים אם אינך אלרגי לאגוזים. אבל הבצק צריך להיות דק. חלבון, כמו שאומרים, יכול להיות מוחלף באונת זרעי פשתן, טחונה היטב.

אנג-קיי
מה הטעם של זה?
מנהל

שַׂמֵחַ, בראבו!
דוגמא מושלמת לאופן הכנת לחם ללא גלוטן, ואף יותר מכך עם אורז מחמצת!
ראדה-דמס
מנהל, תודה על אישורך! הבשלתי כל כך הרבה זמן כדי להתחיל את זה, אבל הכל התברר להיות פשוט, העיקר שהחמצה תצא.
ראדה-דמס
ציטוט: אנג-קיי
מה הטעם של זה?
לטעמי באופן אישי, הטעם ספציפי ולא שגרתי, כי הוא לח, מעט פירור דביק, אבל בעלי אמר שהוא נראה כמו פודינג שחור, כמו שקורה בחנות. ואוכל את זה בהנאה!
לעצמי לא הייתי חוזר על עצמי, אולי רק אם אנסה עם דוחן וקינואה, אבל זה מתאים לבעלי ובני די טוב.
MariV
ובכן, מה אתה, אוליה, אני פשוט יושב, מצייר, אוסף מידע בפירוט, מכין ילדה צוענית עם שחרור על לחם ללא גלוטן - והכית אותי! פו עליך!

אני אלך להעיף מבט במתכון הישן שלי
לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
ראדה-דמס
ציטוט: MariV

ובכן, מה אתה, אוליה, אני פשוט יושב, מצייר, אוסף מידע בפירוט, מכין ילדה צוענית עם שחרור על לחם ללא גלוטן - והכית אותי! פו עליך!

אני אלך להעיף מבט במתכון הישן שלי
לחם מחמצת אורז ללא גלוטן

ובכן, אם הייתי יודע למה אתה הולך, לא הייתי יודע! עכשיו, מכיוון שאני לא יכול לירות בעצמי, אז, בדמעות אני מתפלל, אז אני מצטער!

יש לך לחם יפה. אתה משתמש בתערובת אורז במתכון שלך, ולכן מצאתי את הרכבו: הרכב המוצר: עמילן תירס, קמח אורז, פקטין, סודה לשתיה, חומצת לימון, מסטיק גואר, לציטין צמחי.
ואני, על בסיס פשוט, על מחמצת טהורה, לחם, כמובן, אהיה כבד יותר, אבל בלי תוספות וסודה.
MariV
אתה יודע, כשאפיתי את הלחם הזה בשנת 2011, לא מצאתי שום דבר מלבד תערובת לאפייה ללא גלוטן. "עיוורתי אותו ממה שהיה!"
ראדה-דמס
MariV, אני עדיין לא מוצא הרבה לרעיונות שלי, אבל הידיים שלי מגרדות! הלחם האחרון שלך הוא בדרך כלל שיר! : ילדה-כן: פשוט לא הגעתי אליו עדיין כדי להביע את רגשותיי!
מנהל
ציטוט: MariV

ובכן, מה אתה, אוליה, אני פשוט יושב, מצייר, אוסף מידע בפירוט, מכין ילדה צוענית עם שחרור על לחם ללא גלוטן - והכית אותי! פו עליך!

כמה פעמים זה קורה ... עם כולם! כפית היא דרך לארוחת ערב, צריך להזדרז עם מתכונים, אחרת הם יחצו את הכביש סתם ככה!
אוליה, אל תתעצבן - סחב גרסת לחם משלך! נאכל הכל ונגיד תודה!
ראדה-דמס
ציטוט: מנהל
אוליה, אל תתעצבן - תביא גרסת לחם משלך! נאכל הכל ונגיד תודה!

יתר על כן, אתה יכול לחשוב על הרבה אפשרויות! אנחנו מחכים!
טומנצ'יק
אולצ'קה, כמה חתיך יש לך! אפילו לא הייתי מבדיל אותו משחור רגיל על ידי התצלום. אתה יכול לעשות את זה! והוא מתגלה נטול גלוטן! תארו לעצמכם איזו ישועה לאלו הסובלים מאי סבילות לגלוטן! כן, אפילו עם מחמצת - זה שימושי!
נטליארה
אולגה, לחם הוא מתנה משמים לאנשים נטולי גלוטן, אך האם אינך רוצה לקשט את המחמצת במתכון נפרד? זה יאבד כאן!
מאפיין
שלום! תגיד לי, אם אתה מבשל בתוצרת לחם, אז באילו מצבים? האם אפשר להחליף קמח חומוס במשהו? כיצד לשפר את המתכון באמצעות הטכניקות בהן משתמשים עמיתים? באילו תבלינים היית ממליץ להשתמש?
תודה!
ראדה-דמס
מאפייןאחר צהריים טובים אני לא יכול להחשיב את עצמי כמומחה באפיית לחם ללא גלוטן מכיוון שאין לי הרבה ניסיון. אין צורך להשתמש בסוג זה של לחם. על סמך מה שניסיתי לעשות, אני יכול לייעץ לך להחליף קמח חומוס בקמח אפונה או אמרנה. אם ליצרן הלחם שלך אין מצב "לחם ללא גלוטן" מיוחד, אני לא ממליץ לאפות בו לחם מסוג זה. מכיוון שתערובות לאפייה ללא גלוטן אינן מצריכות פיתוח גלוטן, עדיף שלא ללוש אותם לאורך זמן. וזה כל כך קשה להשיג לפחות שום פאר. במקרה הטוב, תוכלו לנסות ללוש בקערה, ואז לאפות במצב "אפייה" ולבחור את השעה על פי יכולות מכונת הלחם שלכם. בהצלחה!
מאפיין
ותודה לך! אם זה קשה, שתף מידע על התבלינים המשמשים
מאפיין
עמיתים, עזרה בייעוץ. באיזה שלב של המחמצת כדאי להתחיל לאסוף לחם (לערבב את הרכיבים) בזמן שהוא רותח, בתהליך או אחריו? אז אני לא מצליח להבין על מים: במתכון יש 280-320 מ"ל. אך למרות העובדה ששמתי בדיוק כמו הרכיבים שצוינו, אני מגיע לעקביות הנדרשת בערך> 500 מ"ל. הלחם הראשון עלה, כמו בתיאור המחבר של 8 שעות, כמעט פעם אחת וחצי עד פעמיים, אך במהלך הזמן המצוין הוא לא נאפה והיה לח מאוד מבפנים, גם לאחר 2 אפייה שלאחר מכן ואחד עבר דרך הטוסטר. בזמן ובכוח מרבי .. שני ושלישי אפילו לא תכננו לעלות, אם כי נראה שהמחמצת חיה ... הסבירו את הניואנסים.
תודה!
ראדה-דמס
מאפיין, יש להוסיף את המחמצת בשיא צמיחתה, כלומר בעלייתו המקסימלית. העובדה שהלחם הראשון הוכפל בגודלו מעידה על כך שהמחמצת טובה וחזקה. חידשת את המתנע לפני האפייה השנייה? צריך להאכיל אותה כל הזמן! אפיתי לחם עם המחמצת הזו במשך כמה חודשים, וזה יצא מאוד מוצלח.
באשר למים, כל הקושי הוא שהרכב המרכיבים הוא הטרוגני, משתמשים בסוגים שונים של קמח, הוא בעל תכולת לחות שונה, עקביות, ולכן צוין שיש לבחון את הבצק.
בכל מקרה, לחם ללא גלוטן לחלוטין, ואפילו ללא תוספים שמוכנים לתערובות מוכנות, לפי הבנתי, הוא רק מראה של לחם רגיל. לא ניתן יהיה להשיג רכות ואווריריות כאלה. יש אתרים מיוחדים, קראתי הרבה, כולם מתלוננים על תכולת הלחות של הפירור ומעריכים לפחות את הקרום.
אם הלחם לא עולה, כל העניין הוא בחמץ: או חמצן או דומם.
יש לאפשר לכל לחם לעמוד לאחר האפייה, ככל שיהיה נטול גלוטן יותר, מכיוון שנראה לי שהוא עוד יותר - כמה שעות. שוב אפיתי בתנור, שם הלחות נעלמת יותר.
אתה יודע, אני מייעץ, מכיוון שהמתכון "לא הלך", נסה אחר, מאתרים שבהם לחם מסוג זה נאפה כל הזמן ויכול לתת ייעוץ מקצועי יותר.
שני המאפים שלי עם המתכון הזה יצאו באותה תוצאה. ובעלי אכל בהנאה, ואני רק נשנשתי את הקרום. העיסה הייתה רטובה! זה צוין במתכון, כמו גם העובדה שהוא צריך לעמוד בן לילה כדי לשפר את הפירור.
לחם מסוג זה לא צריך להיות סמיך מדי. מקסימום 10 ס"מ. אצל יצרנית לחם עובי הכמות הזו יתגלה כגדול משמעותית, בהתאמה, זה עלול לקחת יותר זמן לאפייה.
עכשיו, שום דבר אחר לא עולה בראשך! אתה יכול לראות הכל בתמונות, ואת הלחות, ואת הקרום, ואת המחמצת עצמה.
נסה אפשרויות אחרות, זה ייצא טוב, פרוש את המתכון, כל מי שזקוק לו ישמח!
הלוואי שהמתכון שלי הביא לך כל כך הרבה צרות!
מאפיין
אה לא, המתכון משמח. אבל צריך להבין כל עסק, לסדר אותו, להביא אותו בראש. בעבר התעסקתי גם בבצק שיפון, ואני מבין בערך למה לצפות ואילו קשיים מתעוררים. רק רציתי להבהיר כמה מהניואנסים. אנסה להמשיך בכל זאת. אם אתה זוכר, כתוב את כתובות הפורומים שהוזכרו. לך, הכותב, בכל מקרה - תודה!
ראדה-דמס
מאפייןאגב, אם אתה מנסה לאפות לפי מתכונים אחרים, אני ממליץ לך להוסיף קודם קורט שמרים יבשים בנוסף לחמץ, מכיוון שהתוצאה אינה יציבה עם מחמצת טהורה. יש גם סודה בתערובות מוכנות, אבל הייתה לי מטרה אחרת!
קרא עוד על התכונות של אפיית מחמצת בפורום שלנו - נאסף מידע וניסיון שלא יסולא בפז. מחמצת אורז היא לא הפשוטה ביותר על פי התיאורים באינטרנט, אך עבורי, להפך, מיד לאחר שבוע האכלה הריח ריח של שמרים טריים וחלב חמוץ.
מאפיין
אז אני משמרים והכל לא בריא ומריץ אותו דבר) והחמץ שלי מריח נהדר תודה!
ראדה-דמס
מאפיין, אני רחוק, האינטרנט לא יציב כאן. כדי לענות לך, אני עומד בפינת המסדרון, מחפש פורומים, ואפילו על טאבלט, זה לא מציאותי. סלח לי! השתמש בחיפוש - הגדר "לחם מחמצת ללא גלוטן". אחזור ואמשיך בדיון במידת הצורך.
מאפיין
שמור על עצמך, החוויה שלך עדיין תועיל לנו!
יוסה
אחר צהריים טובים, תודה על המתכון. יש מעט מאוד מתכונים באינטרנט ללחם מחמצת ללא גלוטן. אני מקבל לחם חמוץ, ניסיתי אותו כמה פעמים. הוצאתי את המחמצת, כמו שכתבת, הכל הסתדר, הבצק התאים. מה אני עושה לא נכון?
מאפיין
אוסיף תצפיות משלי. התנסיתי הרבה בלחם הזה. ראשית, הוא לשה את הבצק במיקסר ושפך אותו לתבנית אפייה. במצב זה הוא ספג 500 מ"ל בקלות. קמח. מטבע הדברים, הלחם לא נאפה באף אחת מהתוכניות, החלק הפנימי היה גולמי. כתוצאה מכך, פיתחתי חוסר אהבה מתמיד לטעמו של קמח כוסמת לא אפוי, ואף, לעולם לא אתפוס את ריח הכוסמת כבעבר (מסומן)). באופן כללי התחלתי ללוש את כל זה אצל יצרנית לחמים (BORK במקרה שלי, אבל אני לא חושב שזה משחק תפקיד מיוחד). במצב זה, נפח המים שצוין על ידי המחבר הוא מספק למדי. אך שינו את ההגדרות לתכנות ידני. שמתי הכל למקסימום: 2 לישה (נראה), 3 עליות, אפייה. כל זה לוקח 6 שעות ו -50 דקות, כך נראה. ובכל זאת, לאחר שהאפייה הסתיימה והייצור הלחם נכנס למצב של שמירה על טמפרטורה חמה, אני מאפס את התוכנית ומוסיף עוד 25 דקות אפייה ונותן לה לעמוד אחרי בדיוק במצב הזה של שמירת הטמפרטורה. במקרה זה, הלחם נאפה (טוב, כמעט, סובייקטיבי לפחות) לחלוטין. לא היה לי שום צורך פיזיולוגי בלחם כזה, רק רציתי לנסות אם זה יהיה קל יותר איתו. כתוצאה מכך, הוא החל לאפות ללא הרף במשך מספר חודשים, תוך נטישת גלוטן ושמרים לחלוטין. אבל עדיין צריך לעבוד על הטעם. כלומר, הם כותבים נכון, זה לא אותו דבר, לחם מוכר עשוי מקמח רגיל, כמובן, אין לצפות לכך. אז במקרה שלי, במשך כל הזמן הזה היה קשה להתרגל, ולמען האמת, אכלתי את זה כמו ... ובכן, ככה עם המחשבה לעשות תרגילים לאדם עצלן או ליטול תרופה חסרת טעם: כלומר , אני מבין שנראה שזו ברכה, אבל גם לא טעימה במיוחד ... אבל, במקרה שלי, שאלת הבריאות הייתה מעניינת. לחם נשבר בקלות ומתפורר בקלות. במקרה שלי, היה קשה לחתוך פרוסה אחידה ולהביא אותה לטוסטר. בהמשך התחלתי לדלל אותה מעט במאפייה רגילה (שקרובי משפחה מפתים אותה) והתחלתי להחליף ממתקים במהלך היום ובערב. רק הלחם הזה. באופן כללי, עלינו להמשיך להתנסות ברכיבים ולהעלות על הדעת אפשרות זו. אבל אני באמת רוצה לפחות לא לפנות לשמרים יבשים, ולא לקמח רגיל וחסר תועלת. בהצלחה לנו!
ראדה-דמס
מאפיין, תודה על קלטך שלא יסולא בפז! אתה פשוט נהדר! לקחתי גם סוג זה של לחם כתרופה! בעלי אכל בקלות, אבל הוא אוכל כל, ואני פשוט התאהבתי בקרום!
ראדה-דמס
ציטוט: יוסה

אחר צהריים טובים, תודה על המתכון. יש מעט מאוד מתכונים באינטרנט ללחם מחמצת ללא גלוטן. אני מקבל לחם חמוץ, ניסיתי אותו כמה פעמים. הוצאתי את המחמצת, כמו שאתה אומר, הכל הסתדר, הבצק התאים. מה אני עושה לא נכון?
יש רק אפשרות אחת בראש שלי - המחמצת עדיין לא חזקה במיוחד, והלחם מתאים לזמן ארוך מאוד והוא מחומץ מזה במהלך העלייה.
אגב, נסו את טעם החמץ כשמוסיפים אותו, הוא לא אמור להיות חמצמץ, רק מעט חמוץ. אם הוא חמוץ, עליך לעדכן אותו פעם או פעמיים נוספות ואז לאפות אותו הלאה.
אום עבדורמן
שלום, אני קורא את הפורום כבר כמה שנים, בחסד הקב"ה, למדתי איך לאפות לחם עם מחמצת שיפון, קורא את הפורום הנפלא הזה, אוכל לקבל מידע כל כך יקר מכאן, עכשיו אני אופה לחם אורז עם אורז מחמצת, וללמד אמהות אחרות שהתמודדו עם אותה בעיה כמוני עם הבן שלי. הלחם מתגלה כטוב, אבל יש דבר אחד, אבל הוא לח בפנים, לפעמים טוב מאוד, כיוון שהילדים פעם שמו אותו כמסטיק, הוא נדבק לשיניים, לסכין כשחותכים אותו ... אני מבין שזה הספציפיות של לחם כזה, אבל יכול להיות שיש איזה ניואנס שחסר לי ...
אני מבשל על מחמצת האורז שלך, רק בלחם יש לי את כל קמח האורז, בלי סוכר וחמאה, מסתבר שלחם טעים מאוד. אבל הלחות הפירורית הזו. פחות יבש בפנים לאחר יומיים בלבד, אך לאחר יומיים הטעם אינו זהה
לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
מומיז
תודה רבה על המתכון הזה! אחרי שנה בלי לחם, האור בקצה המנהרה נפתח! רק ביצעתי שינויים קלים במתכון: הסרתי את החלבון והסוכר, מכיוון שאיננו יכולים, אני מערבב קמח חומוס עם אפונה וקמח עדשים (כך שישמר המשקל הכולל של 100 גרם), במקום ביצה שמתי ירוק קמח כוסמת 30-40 גרם.
ראדה-דמס
מומיז, מריה, לבריאותך! ונכון שתתאימו את המתכונים לטעמכם ולצורך, ונכון עוד יותר, שתפו כאן! אז תרומתכם למתכון הכרחית ומשמעותית עבור רבים! הערכתי גם כוסמת ירוקה כשאפיתי עליה עוגת ספוג לעוגה גרמנית! הוא ירוק, כהה, לא מתאים, לא הטעם הנכון!
ציטוט: אום עבדוררהמן
אני מבין שזה הספציפיות של לחם כזה, אבל אולי יש איזה ניואנס שחסר לי ...
נראה לי שכל אותם פרטים, אבל כל הקרום אכל, והבעל פירור!
ציטוט: אום עבדוררהמן
אני מבשל על מחמצת האורז שלך, רק בלחם יש לי את כל קמח האורז, בלי סוכר וחמאה, מסתבר שלחם טעים מאוד.
הערכתי גם את מחמצת האורז, אנחנו חייבים לחזור אליו! תודה על המשוב שלך!
רינה_88
היום ניסיתי להכין את הלחם הזה, אבוי, משהו השתבש. המחמצת טובה, הלחם עלה, אבל חוסר העקביות הלך אפילו במהלך הלישה, לקחתי 130 כוסמת, 130 אורז ו -140 קמח תירס. הביצה הוחלפה בזרעי פשתן טחונים דק עם מים. כל התערובת הזו לקחה ממני 650 גרם מים. אני אפיתי בהתחלה 5 דקות ב 220, ואז 25 בשעה 180. אחר כך עוד 8 דקות, אחר כך עוד 10, ואז עוד 10. ואז הוצאתי את הלחם מהתבנית על נייר אפייה, אפיתי בקצה אחד במשך 10 דקות, ואז בשנייה למשך 10 דקות, ואז "התייצב" הוא שקע לקרקעית ב 2-3 ס"מ, כביכול, הצדדים נשרו ונאפו עוד 10 דקות. כתוצאה מכך, היא פשוט כיבתה את התנור, והתפטרה מהעובדה שהלחם לא עובד, מכיוון שהוא היה לח בפנים. אוי ואבוי, אנסה משהו אחר. אולי זה הקמח, אולי המחסור בחלבון ... אבל התוצאה היא עצב
לחם מחמצת אורז ללא גלוטן
רינה_88
אשלים את הביקורת שלי, כביכול. לא השתמשתי בבצק אורז, אלא באורז-כוסמת שלי מדי שבוע, 130 גרם. והיא לקחה את כל אותו חלבון עוף. שוב, הבצק שלי לקח 670 גרם מים, הוא עלה במשך כ- 8 שעות. אפוי במשך 5 דקות ב 220 ו 32 דקות ב 180. התוצאה הרבה יותר טובה. כנראה שהכוכבים לא התיישרו בפעם האחרונה

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם