רוטב "טקמלי"

קטגוריה: ריקים
מִטְבָּח: גיאורגית
רוטב טקמלי

רכיבים

Tkemali (שזיף דובדבן, שזיף, טרן) 3-4 ק"ג
שום 2-3 ראשים
כוסברה, שמיר 2 חבילות
פלפל מריר 1-2 יח '.
סוכר מלח - לפי הטעם

שיטת בישול

  • אתה יכול לקחת כל שזיף דובדבן: גן או בר, צהוב או כחול. ניתן להכין מקוצים, הונגרית. אבל לדעתי שזיף הדובדבן יותר ריחני.
  • 1. שטפו את השזיף והכניסו אותו לסיר, שפכו מים שלא יגיעו לראש הביוב (כ -2 כוסות). יהיה מספיק נוזלים להרתיחה. מבשלים על אש נמוכה עד שהקליפה יורדת והעצמות נפרדות.
  • 2. ואז טוחנים את השזיפים יחד עם המרק דרך מסננת (זה לפי המתכון), ואני טוחן דרך קולו-סיגים גדולים עם ריסוק, כך שזה יותר נוח, הקליפות מהשזיפים לא נכנסות הרוטב.
  • 3. שים את המסה שוב על אש נמוכה עד לרתיחה, קוצצים את הכוסברה וירקות השמיר, כותשים את השום והפפריקה (אם יש לך בלנדר, עדיף לטחון בו את כל התבלינים).
  • 4. מוסיפים הכל, מלח לפי הטעם. הרוטב מספיק חומצי, אז השתמשו בסוכר בכדי להתאים את החומציות לרמה הרצויה. תוך כדי רתיחה איטית, טעמו כל הזמן והוסיפו סוכר לאט לאט.
  • 5. עקרו את הצנצנות על אדים, הרתיחו את המכסים, שפכו את הרוטב חם וסגרו מיד. עוטפים את הצנצנות עד שהן מתקררות. הוא יאוחסן לאורך זמן.
  • אני מבקבק אותו בצנצנות ברגים עליונים. אני מעקרת ומרתיחה הכל. הוא עומד בצורה מושלמת בארון לאורך זמן אינסופי (אם מתעכב).
  • לא ניתן להשוות רוטב שהוכן בבית, אפילו בקרבת מקום, לאלה שנמכרים בסופרמרקטים שלנו.


מנהל

69. אלנקה , זה צריך להיות טעים עם רוטב כזה לאכול בשר
אלנקה
מנהל, מאוד! כל הזמן הכנתי רוטב דומה מהשזיף ההונגרי בסתיו (הוא פחות חמוץ). והשנה החלטתי להכין אותו משזיף דובדבן. טעם נשכח של ילדות! נכון, בגרוזיה הם מוסיפים גם עשבים אומבאלו, אני לא יודע את שמו האירופי, אבל גם בלעדיו, מאוד אפילו.
לקחתי שזיף צהוב קטן עם חביות אדומות ולא גן, שתפס את עיניי. הצבע התגלה כדבש, הרוטב שקוף. יפה!
עם 5.4 ק"ג שזיפים קיבלתי 4.8 ליטר רוטב.
אלכסנדרה
אומבאלו הוא טימין

ומוסיפים כוסברה
אלנקה
אלכסנדרה, תודה נאורה, אני אפילו לא זוכר את הארומה של העשב הזה! אדע עכשיו!
ואני לא ממש אוהב כוסברה טחונה ברוטב הזה, אז אני לא מוסיף אותו.
מנהל

69. אלנקה לתבלינים יש לנו את הנושא הבא:

עשבי תיבול-תבלינים, תבלינים ותבלינים של העולם
https://Mcooker-iwn.icdself.com/index.php@option=com_smf&topic=16825.0
אלכסנדרה
כשהיה לי שכן גרוזיני, היא הוסיפה ענפים יבשים עם זרעי כוסברה שלמים, ואז זרקה הכל. נסו להוסיף זרעים שלמים לפני הלחיצה, הם ישארו עם הקליפות והזרעים. הטעם ירוויח מאוד. לקראת החורף, אתה לא יכול להצמיד כוסברה טרייה. רק זרעי כוסברה ופלפלים.
אלנקה
מנהל, תודה על השליחה, מעניין מאוד!

נסה להוסיף זרעים שלמים לפני הלחיצה; הם יישארו עם הקליפות והזרעים. הטעם ירוויח מאוד
אלכסנדרה, תודה, זו גם אפשרות.
באופן כללי, בג'ורג'יה יש להוסיף לתבלינים טחונים יבשים:
utskho-suneli, הופ-suneli וכו '. אני זוכר בשוק טביליסי, אתה רק צריך להגיד בשביל מה תבלינים, ואז הם יעשו תערובת ריחנית.
כמעט ותבלינים כאלה ניתן לקנות בשווקים שלנו בדלפקים של תבלינים מזרחיים וקווקזים. אני חושב כמו בכל מקום אחר. אבל איכשהו אני מרגיש מסרב לחצות את העיר לקצת תבלין.
באופן כללי, לארומה משופרת (כשיש הרבה ירקות), שמתי את עשבי התיבול לענפים בזמן שהרוטב מתבשל.אני טוחנת הכל יחד, ואז מוסיפה קצוצה טרייה.
אלכסנדרה
ציטוט: Elenka69

[באופן כללי, לקבלת טעם משופר (כשיש הרבה עשבי תיבול), שמתי את עשבי התיבול לענפים בזמן שהרוטב מתבשל. אני טוחן הכל יחד, ואז מוסיפים קצוצים טריים.

69. אלנקה , ואני עושה זאת - ולא רק בטקמלי. ובמרק, ובשנייה
תושב קיץ
אלנקה! הבאתי תודה מעצמי ומכל שכני. בכפר שלנו השנה, הרוטב אליצ'ה הכי פופולרי שלך היה מכוער אצל כולם - הים, אז אנחנו סוטים. נוספו גם תפוחים ואגסים ומשמשים. זה עדיין יוצא טעים
אלנקה
תושב קיץותודה על תודה!
אני שמח שהמתכון שלי היה שימושי וטעם! ומה שלא מכניסים לרוטב יהיה טעים. אני גם מבשלת אותו לפעמים מהצלופח ולעתים קרובות מוסיפה תפוחים לרטבים.
רו
אני לא אוהב את הטעם של שזיף הדובדבן, אבל אני נגרר מריחו. שמתי לב למתכון הזה עוד באביב. רגע, התחלתי לבשל. אבל מזל רע - אין כוסברה עלים ואיפה להשיג את זה. אתה חושב שנוכל להסתדר עם זרעים כתושים? או איזה תבלינים נוספים לנסות להחליף?
סוויטקה
הנה החברים מלמעלה כתבו:
ציטוט: אלכסנדרה

לקראת החורף, אתה לא יכול להצמיד כוסברה טרייה. רק זרעי כוסברה ופלפלים.
רו
רוטב טקמלי

בהחלט הצלחתי במשהו. אני מומחה קטן ברטבים גרוזיניים, אבל זה בהחלט טוב יותר מהטקמלי, שקניתי פעם בחנות. התברר שהוא מתובל, חריף ודי חמצמץ. אבל אין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה, זה שזיף דובדבן כזה. אם הייתי מוסיף עוד סוכר זה יהיה ריבה.

ומועיל לקרוא בעיון את כל הנושא, כן
סוויטקה
המתיקות כאן, כמובן, אינה מתאימה לכל אחד. אני אוהבת להרגיש את הסוכר. סוג של תערובת חמוצה מתוקה. אגב, על ריבה. שופכים ריבת דובדבנים על הבשר מאוד נאה!
ז'יווצ'יק
האם שזיף הדובדבן כל כך צהוב, האם הוא יהיה קטן? זה מאוד ארומטי אבל מתוק. אני מכינה איתו ריבה גולמית ועוגות כריך.
רו
אני חושב שזה ילך עם המפץ. היה לי רק צהוב קטן, אבל לא מתוק (עוד לא הספקתי להבשיל כמו שצריך). אם זה היה מתוק, הכל היה טוב עוד יותר
אלנקה
ציטוט: Ru

אבל מזל רע - אין כוסברה עלים ואיפה להשיג את זה. אתה חושב שנוכל להסתדר עם זרעים כתושים? או איזה תבלינים נוספים לנסות להחליף?
אפשר להוסיף תבליני כשות-סונלי באיכות טובה, אני גם אוהב להוסיף מעט זרעי חילבה כתושים. הטעם והריח מדהימים!
אם יש לכם תבלינים רופפים בשווקים, עדיף לקנות שם.

על חשבון כוסברה טרייה לחורף - אני לא מסכים. אני מוסיפה הרבה כוסברה לרוטב הזה, נותנת לו להתבשל לפני הסוף. שמתי אותו חם במיכלים סטריליים וזה לא רק חורף. נותרו לי כמה צנצנות של השנה שעברה.
רו, יש לך רוטב דבש יפה! שמח שהמתכון יועיל!
רו
ציטוט: Elenka69

רו, יש לך רוטב דבש יפה! שמח שהמתכון יועיל!

אהבתי את הצבע בעצמי. מבלבל חומצה. יש כבר רעיון לבחור את הצנצנות, להוסיף סוכר ולחמם. רק חבל שהכל כבר עבר סטריליזציה
אלנקה
ציטוט: Ru

אהבתי את הצבע בעצמי. מבלבל חומצה. יש כבר רעיון לבחור את הצנצנות, להוסיף סוכר ולחמם. רק חבל שהכל כבר עבר סטריליזציה
אין עבודה נוספת לעשות. אפשר להוסיף סוכר לסירת הרוטב בחורף לפני ההגשה או סוכר. אבקה - תתמוסס מהר יותר.
אני מכינה רוטב חמצמץ למדי, אבל מוסיפה הרבה סוכר. בעלי אוהב חמוץ, אני מונחה על ידי הטעם שלו ואז אני ממתיק את עצמי.
קלרנס
ציטוט: אלכסנדרה

אומבאלו הוא טימין

נכונה אומבאלו - זהו מנטה הפשפשים מנטה פוליגיום. לא להתבלבל עם גינה ופלפל !!!!
גבי
לנוסיה, השנה בישל טקמלי מקוצים, ראיתי את המתכון לפני כן, אבל שזיפים הסתובבו לי בראש, או יותר נכון, היה לי את המתכון הזה בעבר והוא היה משזיפים, אבל אבד באופן בלתי הפיך.
הצבע שלו התברר כמגניב, כמו של הסלק, הלכתי לסופרמרקט קרוואן ומצאתי טקמלי בצבע זה, שנקרא טקמאלי משזיף בר, איזה מוצפנים הם, הם אפילו לא מציינים את הרשימה המלאה של מה כלול, אבל זה לא מיועד לאנשים כמונו - כי אנחנו יודעים ממה ועם מה שהוא.
שוב, ראיתי את המתכון שלפני השנה שעברה, אבל התבגרתי רק השנה. תודה +1!
אלנקה
ויקוסיה, תודה!
אי אפשר להשוות בין טקמאלי בחנות לבין תוצרת בית. ניתן להכין טקמלי מכל סוג שזיף, הטעם לא שונה בהרבה. Tkemali הוא יותר חמצמץ ודורש יותר סוכר (התאימו לטעמכם), אני חמצמץ מאוד, כך שהלסתות שלי לא אוהבות התכווצויות. שוב, אנו מוסיפים תבלינים ופלפלים לטעמנו, המיוצרים בעבודת יד, כך שיש כמה יתרונות.
metel_007
לנה, אני מכינה את הרוטב, עלתה שאלה. שזיפים יש לי 2 ק"ג, שום גדול, להניח 2 ראשים או פחות?
אלנקה
ציטוט: metel_007

לנה, אני מכינה את הרוטב, עלתה שאלה. שזיפים יש לי 2 ק"ג, שום גדול, להניח 2 ראשים או פחות?
אוליה, אתה יכול לשים בבטחה 2 ראשים גדולים, אם ארומה בולטת יותר לא תפחיד אותך.
כשאני מבשל טקמלי, אני תמיד מנסה זמן רב () למלח-סוכר-פלפל ולרחרח לפי הניחוחות. אני אומר דבר אחד - אני לא מתחרט על תבלינים ובעיקר על עשבי תיבול.
metel_007
לנה. תודה
אני כן, אני מנסה. בזמן שאני מניח אותו בצד (קצת עסוק בדברים אחרים), כנראה אסיים אותו בבוקר. האם אתה יכול להוסיף שום ולהרתיח אותו שוב?
אלנקה
אוליה, כמובן שאתה יכול.
יולי
רוטב טקמלי

תודה על המתכון!
אלנה 45
עשיתי, זה משהו שאין דומה לו. נמאס לי לקצור ירקות. כל מיני לצ'ו וכו '(לפחות השנה), אכלנו צנצנת של 0.5 ליטר ביומיים. תודה.
אלנקה
ציטוט: Еlena 45

עשיתי, זה משהו שאין דומה לו. נמאס לי לקצור ירקות. כל מיני לצ'ו וכו '(לפחות השנה), אכלנו צנצנת של 0.5 ליטר ביומיים. תודה.
אלנה, אני שמחה שאהבת את המתכון שלי!
TATbRHA
ראשית אני מבשל שזיף דובדבן במסחטת מיץ, מקפיא את המיץ לקומפוטים בחורף: הוא כל כך חמצמץ שאני מוסיף ארבע כפות לסיר של שני ליטר; בנוסף הצבע טוב. נתתי לשזיף הדובדבנים להתקרר במסחטת מיץ, ואז אני משפשף אותו גם בכף עץ דרך מסננת; מכיוון שהוא היה מאודה, הקליפות נהיות דקות ונמחות במהירות ובמהירות מסתבר שהמסה היא הומוגנית. ובכן, ורק אז אני מרתיח אותו, מוסיפים סוכר ותבלינים ומגלגל אותו. לפעמים אני מגלגל רק את המסה המבושלת, בלי שום תוספות, אפילו בלי סוכר, ומביא אותה למצב על השולחן.
אני לא אוהב טקמלי, אני מכין כמה צנצנות לבעלי.
טטה
אלנקה, וכמה זמן לבשל את הרוטב. עשוי שזיף צהוב, רוטב צהוב.
אלנקה
טטה, רוטב השזיפים הצהוב צריך להיות צהבהב-ירקרק או צהוב ושזוף בירקות קצוצים.
לא צריך לבשל את הרוטב הרבה זמן. ברתיחה הראשונה עד ששזיף הדובדבן מבושל היטב, ובשניה השנייה במשך 15 דקות עם תבלינים, מביאים לפי הטעם.
טטה
אלנקה, כן הרוטב התגלה כצהוב ירקרק. הוסיף עוד סלרי. בזמן שבישלתי זה נראה קצת יותר מדי שום, אבל כשהוא התקרר, הוא היה טעים מאוד. מרחתי את שאריות התבניות בעזרת קוטל, יצאתי הכל. המנה השנייה עשויה שזיפים צהובים ואדומים. הפלפל היה ירוק ולא חם במיוחד. הוסיף פלפל חריף אדום יבש. צבע חום. זה טעים יותר עם פלפל אדום. באינטרנט לחנות מכולת. מעט שמן צמחי מוזג לצנצנת על גבי הרוטב. אני מבין לאחסון טוב יותר. ניסית את זה?
אלנקה
טטה, אין צורך למלא שמן. אם תשפוך את הרוטב החם לצנצנות מעוקרות עם מכסה מבושל, הוא יעמוד זמן רב, אפילו כמה שנים. בולשקה לא נשאר מאוחר, ובשנה השנייה יש צנצנת שהולכת לאיבוד. אדג'יקה גולמית נמזגת בדרך כלל עם שמן.
אני שמח שאהבתי את הרוטב. ממש טעים וארומטי.
הטעם שונה משזיפים / שזיפי דובדבן שונים, אני אוהב לבשל מעט משונים.
טטה
אלנה, כמו שאתה חושב, אתה יכול לשים פלפל יבש במקום טרי, טרי נגמר, והשזיף נעלם.
אלנקה
טטה, כמובן שזה אפשרי. העיקר יותר ירק.
ליופי וטעם, אני מוסיף גם כמה חתיכות פלפל אדום בשרני בשל. אני מבשל אותו יחד בשזיף ואז טוחן אותו. כתמים יפים מתקבלים. אפשר להשתמש בפלפלים חריפים גם יבשים. אני ממליץ להוסיף גם כמה זרעי כוסברה טחונים.
אני מוסיף גם כמה כפיות של utskho-suneli, אתה יכול לקנות אותם בחנויות של תבלינים רופפים. אני מציע אפשרויות, כדאי לגוון את הטעם של הטקמלי.
טטה
אלנה, יש לי כשות סונלי וכוסברה, אבל אין לי פלפל להיום. אני אעשה את זה לעת עתה. אבל מחר אלך לקנות פלפל. יש עדיין הרבה שזיפים. שמתי גם פטרוזיליה וסלרי במקום כוסברה (לא נטוע). שתלתי גבעול השנה, אבל זה משהו דק והשועל גדול. אז אני משתמש בו כסדין.
אלנקה
טטה, קנה כוסברה, איתו הארומה והטעם אמיתיים!
טטה
אלנה, כן לא אכפת לי. אבל עכשיו אני בדאצ'ה. וביישוב הקרוב ביותר עם חנויות, לא ראיתי ירקות במבצע. אחרי הכל, לכולם יש גינות ירק מסביב.
אלנקה
אני מבין, חשבתי שאתה קוצר בעיר.
אגוז
הכין מנה - טעים! הלכתי לשוק הירוקים, יש שלושה דליים של שזיפי דובדבן
טטה
אלנה, אבל אתה יכול לבשל את השזיף מיד בלי בורות, או שזה נותן טעם.
אלנקה
ציטוט: טטה

אלנה, אבל אתה יכול לבשל את השזיף מיד בלי בורות, או שזה נותן טעם.
כמובן שזה אפשרי. רק שזיף הדובדבן בדרך כלל לא מפריד בין העצם. אם השזיף שלך נפרד, נהדר.
אלנקה
ציטוט: אגוז

הכין מנה - טעים! הלכתי לשוק הירוקים, יש שלושה דליים של שזיפי דובדבן
אלוהים יעזור לך!
בריאות טובה!
טטה
אלנה, נקנה היום פלפל וכוסברה בולגרית. אני עושה את זה.
טטה
אלנה, הפלפל התגלה כחם מאוד, לשים 2 חתיכות. נניח שהיה צריך להסיר את הזרעים ממנו.
אלנקה
כן, יש הרבה חריפות בזרעים.
טטה
אלנהבפעם הראשונה ששמתי שלם זה היה בסדר. קניתי אותו היום, חם מאוד. רוטב עשוי 4 ק"ג שזיפים. חבל. אני לא יודע אם הם יאכלו בבית.
אלנקה
מכינים רוטב נוסף ללא פלפל, מערבבים ומרתיחים.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם