לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

קטגוריה: לחם שמרים
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

רכיבים

קמח חיטה ג. עם. או 1s. 525 גרם
קמח חיטה 275 גרם
מלח 15-18 גרם
שמרים יבשים פעילים (לחוצים -30 גרם) 14-16 גרם
דבש 85 גרם
מרגרינה רכה או r. שמן 45 גרם
מים 600 גרם
גרידת לימון רחוב 1 l

שיטת בישול

  • המתכון ללחם הזה היה משותף לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
  • מרחתי את ה- r העליונה. מ ', הכניסו אותו לשקית ושלחו למקרר להתפשטות. במקור, אתה יכול בין 2 ל 24 שעות. החזקתי את זה 3 שעות 30 דקות.
  • לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
  • הבצק עלה לשולי התבנית. היא הוציאה, ניקבה את הבועות בעזרת מחט דקה ונתנה להן לעמוד במשך 10 דקות
  • שמתי אותו על מאפים בתנור קר, כיסיתי אותו בתבנית מעל והגדרתי את הטמפרטורה ל 200C.
  • לא לקח בחשבון. שהתנור שלי נותן טמפרטורה גבוהה יותר ממה שהוא מראה, כך שהלחם מעל מבושל מדי.
  • אך למרות זאת, הלחם התגלה כטעים מאוד, עם פירור עדין ורך וממש לא פירורי.
  • לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
  • הנה פירור פתוח כזה.
  • לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

המנה מיועדת ל

כיכר אחת קטנה.

תוכנית בישול:

אפייה בתנור

הערה

נדיר מאוד כי פירור הלחם האפור כה רך וטעים ושומר עליו מספר ימים.
אני עדיין צריך לעבוד על הטעויות שלי, אבל מתכון כזה תמיד צריך להיות בהישג יד, שכן גם שיטת ההכנה שלו נוחה ולא מוגבלת בזמן.

אומלה
וסיליסה, לחם נהדר !! גם הסתכלתי עליו.
לְהִתְפַּתֵל
וסיליסה, לחם נחמד מאוד!
ברבריסקא
אוקסנה, מרינה, תודה בנות !! זה ממש טעים וקל להכנה, במיוחד עכשיו בחום.
לְהִתְפַּתֵל
כן, החום שיש לנו עכשיו הוא כזה שאני לא רוצה להדליק שוב את התנור. עד עכשיו אני אופה את הלחם הכי פשוט ב- HP.
ברבריסקא
HP היא מצילת החיים שלנו. אני רוצה לשמור את הלחם הזה במקרר למשך הלילה (לפי המתכון זה יכול להיות עד 24 שעות) ולאפות אותו מוקדם בבוקר. באופן כללי, אתה יכול לנסות לאפות אותו ב- HP ...
Sanechka A.
וסיליסה, הלחם נפלא, אני אאפה אותו ברגע שנסיים את הזמין, רק תגיד לי - אם הוא עלה ככה בעוד יותר משלוש שעות, הוא לא ייצא מהצורה בן לילה ???
ברבריסקא
סשה, לא ניסיתי לשים את זה כל הלילה. אך המחבר כותב כי תקופת ההשריה הקרה היא בין 2 ל 24 שעות וכי היא תיפסק כאשר תגיע למקסימום. ונסו את הלחם, טעים מאוד.
אנטונינה 104
וסיליסה, במתכון הראשי מצויינים 300 מ"ל מים ובמחציתם גם ... 300 איפה הטעות?
ברבריסקא
אנטונינה 104 תודה ששמת לב. מְתוּקָן. 600 גרם במתכון הראשי, 1/2 בהתאמה, 300 גרם.
הייתי צריך להוסיף מעט קמח לכמות המים הזו, מכיוון שהבצק התגלה כנוזל מאוד, אז תסתכל על תכולת הלחות של הקמח שלך.
ליובה 1955
ברבריסקא, תודה על המתכון הקר, רק המקום במקרר יתפנה ואני מייד אכין
אנטונינה 104
וסיליסה, נראה שאני הראשון שהחליט לא לגנוז את המתכון הזה ולאפות לחם.
אהבתי את העובדה שזה לא לוקח הרבה זמן (והכי חשוב!) אתה לא צריך לחמם את התנור.
בתהליך הלישה הייתי אפילו צריך להוסיף 3 כפות קמח, והוא עמד במקרר 2.5 שעות בלבד (וזה די מקובל).
אהבתי את הלחם, ללא ספק אאפה אותו שוב.
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
אני, להפך, התבררתי כחיוור פנים ותמיד על המים יש לי לחם כזה.
תודה לך, וסיליסה על המתכון!
ברבריסקא
אנטונינה 104 תודה שהראית את הלחם שלך !! : פרחים: יצא יפה מאוד, הפירור פשוט עדין ... והצבע תלוי בתנור, זה מטגן אותי ללא רחם ...

ליובה 1955 על ידי וו או על ידי נוכל, אני מנסה לדחוף הכל למקרר ... לאפות, מתכון מאוד נוח.ותודה על תשומת הלב שלך.
קיסורי
שלום וסיליסה!
הנה אני עם לחם

לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבשלחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

עשיתי חצי מנה, לפי החישוב שלך. ואפילו הוסיפו גרידה, לחם - נפלא, ריח -, טעם -! פלאפי, מלא חורים.
תודה
ברבריסקא
אירה, נראה שאנחנו "אתה" ... אני מאוד שמח שאהבתי את הלחם. תודה שניסית את המתכון. גג נפלא כל כך, הוא מקסים - יקר לראות ...
כמה זמן המשכת בהגהה?
קיסורי
ציטוט: ברבריסקא

אירה, נראה שאנחנו "אתה" ... אני מאוד שמח שאהבתי את הלחם. תודה שניסית את המתכון. גג נפלא כל כך, הוא מקסים - יקר לראות ...
כמה זמן המשכת בהגהה?
כן כן בטח .
זה אומר: לישה ב- HP, הלחמניה נמרחה מעט בתחתית, אבל לא הוספתי קמח כי קיוויתי להגהה קרה. אני כבר יודע שהיא "אוספת" את הבצק טוב מאוד, אחריה הוא תמיד אלסטי יותר. ידעתי שההגהה הקרה לא תעלה על ארבע שעות (רציתי לחם לארוחת הצהריים), אז אחרי הלישה ב- HP - 16 דקות - הוצאתי את זה מהדלי ונתתי לו שעה הגהה תוך כדי ערבוב אחד (רק ב מקרה). ואז היא לישה אותו לשכבה וגלגלה את הגליל (הבצק כבר התנגד הרבה), ושלחה אותו למקרר למשך 4 שעות. חומר העבודה במקרר צמח יפה. ובכן, ואז בדיוק לפי המתכון, כמו שכתבתם - בתנור קר, 200 *. האפייה לקחה 35-40 דקות, והלחם, כשהוא נקיש בתחתיתו, השמיע צליל "ריק" טעים.
זה היה מאוד פשוט ונעים לעבוד איתו, למרות שהשארתי את הבצק בכוונה רטוב ודביק, זו תקופה כזו בחיי עכשיו: התחלתי להתאמן לעבודה עם בצק נוזלי, ואני פשוט לא יכול להפסיק (כמו ניקולין ב"הרפתקאותיו של שוריק "הוא אימן להפיל מנעולים) אבל איזה חורים מתקבלים!
הלחם טעים ורך כל כך שאי אפשר לחתוך אותו לפרוסות דקות. בעלי ואני כמעט כולם זלל אכלתי. מחר אעשה יותר.
תודה שוב, ווסנקה!
ברבריסקא
לבריאותך, אירישה !! תודה על התיאור המפורט !! אני גם אוהב את הלחם הזה מאוד. אז אני תוהה איך אחרים עושים את זה. אני שמח שהמתכון לא מאכזב אף אחד.
קיסורי
Sanechka A.
וסיליסה, סוף סוף אפה את הלחם שלך, כל המשפחה אהבה אותו מאוד, אפייה קלה יותר קלה, בהתחלה, ברגע ששמתי את הבצק בתבנית במקרר, הוא התחיל לתפוח כל כך בזריזות, חשבתי שיהיה לי לאפות בלילה זה היה קופץ מהתבנית, אבל אז זה נעצר, הכנסתי אותו לתנור בבוקר (הלחם היה במקרר 12 שעות), הסלמון הוורוד לא התרומם, אבל זה היה טעים, אכלתי אותו עם גבינת קורד ועשבי תיבול, הם לא העלו שום דבר טעים יותר תודה!

לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
ברבריסקא
סניה, בריאות! לחם טוב התברר אבל אולי אתה צריך להפחית מעט את המים לקמח שלך, אז תהיה קרום. ותודה ששיתפת את החוויה של הגהה של 12 שעות במקרר. זה מאוד נוח.
Sanechka A.
וסיליסה, כנראה שכן (אני מדבר על מים), ולישה של בצק ללילה זה מאוד נוח, בבוקר לא שמתי לב איך נאפה את הלחם
רינישק
ברברי, תודה שניסית את המתכון

הסתכלתי עליו - ולא ניסיתי - אם אני רואה כמויות כאלה של שמרים באופן כללי, אני נבהל מאוד (אני לא יודע מה בעצמי)

אבל הנה השיטה! הדבר המעניין ביותר הוא שאמא שלי ואני כבר שברנו כמה עותקים על אפייה כזו - אמא שלי, אם כי לא במקרר, עושה את זה, אבל אופה בדיוק ככה! קפצתי מעצמי, הוכחתי את תענוגות האפייה בצורה גדולה, א לה "עם קיטור", היו לה גם טיעונים משלה.
אני עקשנית כמו אמי (כמובן! קרובי משפחה בכל זאת) - ולהודות שהלחם שלה לא יותר גרוע, זה פשוט היה לי קשה. יש לנו רק ברית לא הותקף אי-הפרעה לשיטת האפייה של מישהו אחר.

אז - וכאן יש לך בסיס מדעי מנומק לחלוטין לשיטת אפייה כזו, אולם כמו תמיד עם ליודה, היא נסיינית ופורצת דרך נהדרת, ומבחינתי - מחסן של ידע, בזכותה כמובן.
ותודה יקירתי, אחרת כנראה לא הייתי מעז לנסות אם ילדה טובה לא הייתה מביאה את המתכון לפורום
אני בהחלט אנסה!

(PySy - אבל בכל מקרה אני כנראה אצמצם את השמרים)
ברבריסקא
רינישק אירינה, תודה על המילים הטובות ...
גם אני הייתי מתוח מכמות שמרים כזו, אבל אז החלטתי לעשות את זה בדיוק לפי המתכון, לשים אותו למינימום. השמרים לא הורגשו כלל. לא רק אמא שלך, אלא שאני מכיר אחרים שאפו, התחילו בתנור קר ... איפשהו אפילו פגשתי את זה בספרות ... אבל מאז לאחרונה כולם דיברו רק על איך ליצור קיטור, אלא איך לתנור לחימום עד לטמפרטורה מסוימת, זה נשכח ... ולודה, באמת יסביר את הכל ביסודיות, את כל הדברים הקטנים ... אז היא החליטה לסמוך על המתכון הזה ולא התחרטה.
אני לא יודע, אם תפחית את השמרים, הלחם יתפח במקרר? אם אתה מנסה את זה, כתוב את זה, זה מעניין.
רינישק
וזיליס, זה מה שאני חושב על הפחתת שמרים - מבחינתם הטמפרטורה האופטימלית, או ליתר דיוק, הם מתרבים בצורה מושלמת ב- T מ- 4 * C ל- 25-27 * C, נכון? אבל מעל ועד 33 * - כבר טוב ל- ICD. אז ההפחתה בהגהה קרה אמורה להועיל (למי? לי או לטעם הלחם?) אני בהחלט אבטל את התוצאה, אנסה בעוד שבוע, כי אני אעזוב למשך 5 ימים (אחרת הייתי מנסה זה מחר - הייתי מכור!).
והשמרים הלחוצים שלנו הם רק חיות!
ברבריסקא
אירינה, אני אחכה.
רינישק
ובכן, סוף סוף הידיים הגיעו, לא, לא ללחם, אלא לצילום.
אמנם התמונה גרועה, בניגוד ללחם
🔗

שמרים, כפי שאיימו, הצטמצמו ל 8 גרם לכל 400 גרם קמח, עלו היטב בתוך 4 שעות במקרר, לאחר האפייה התברר שבין הקרום העליון לפירורי מה שמכונה. מתערער, ​​והרושם הוא שהלחם רצה להיכשל מעט בגג, יהיה צורך להוסיף חומצה אסקורבית. לחם מאוד מאוד ריחני, טעים, מעט מתוק. הקרום אינו דק כמו במאפיות אדים, אלא פריך וטעים. באופן כללי, דרך נפלאה, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שאפשר לעשות את הלישה מראש, ואפשר לעשות את האפייה בין לבין, בזמן שאת אוספת למשל ארוחת ערב או ארוחת צהריים.

לגבי "לא לחמם את התנור" - אני מעט לא מסכים, התנור אפילו עם אדים, גם בלעדיו, צ 'יפס 40-60 דקות. אם אני אופה באדים, אז חממתי את התנור למשך 15-20 דקות, בתוספת אפייה למשך 15 דקות. עם מכסה, 15 בלי. סה"כ = אותו הזמן

כן, וסיליסה (הייתי רוצה להתקשר לוואסוניה, אבל אני לא יודע איך תתפוס את זה), שמת לב במאמר של לודה, בתגובות, היא כותבת שהיא אפתה את 20 הדקות הראשונות. מתחת למכסת המנוע? אולי בגלל זה יש לנו קרום כה שזוף? שמתי מאפים בלי כיפה, רק בתנור
ברבריסקא
איריניק, תודה ששיתפת את רשמיך. אם הלחם היה רוצה להרוס את הגג, כמו שאתה כותב, אז אולי צריך להפחית מעט את המים. המתכונים של לודה מכילים תמיד יותר מים. ואיזה פירור רך יצא ..
דאגתי גם שכאשר נאפה בצורה כזו, יש לאפות לחם במשך 20 השנים הראשונות, או אפילו 30 דקות מתחת למכסה המנוע. ניסיתי לכסות אותו, אבל בשביל הצורה הזו לא מצאתי כיפה, אז היא יצאה כל כך שזופה .. ננסה שוב ... אני מכסה את המחבת העגולה (יש לי חימר) בתבנית עוגת מתכת , אבל לזה יש אוזניים ולא מסתבר להתאים משהו ...
ותודה מיוחדת על Vasyunya, בחיים שמי מצטמצם ...
רינישק
וואסיון! (איזה שם מפואר יש לך!)
אגב, היום הלחם עדיין רך וריחני!
אנסה שוב היום. הוספתי חומצה אסקורבית לקמח, ואפילו קמח 1 שניות. אבל אני גם מתלה את הראש - היכן להשיג כיפה מתאימה. מה שיש לי כנראה ימעך את הגג. האם ניתן להתאים את הברזל יצוק
ברבריסקא
אירית, הופתעתי גם בלחם הזה שהוא לא התבלט הרבה זמן ... עבור שמרים זה בדרך כלל נדיר. ברזל יצוק לא קיבלתי לחם טוב, אולי בגלל שהוא היה מכוסה באמייל בפנים, אולי זה הרגיל יותר מתאים. וראיתי גם אצל לודה שהיא מכניסה את הטופס עם לחם במיכל גדול (משהו כמו נייר אפייה עמוק גדול) ומכסה אותו מעל. באופן כללי, אתה צריך לחפש אפשרויות ...
רינישק
ככה התברר שהוא חתיך בזמן שאכלתי ארוחת צהריים. זה התברר בנוחות רבה - לישתי אותו בבוקר בזמן שעבדתי לעבודה ואז במקרר. באתי לארוחת צהריים - מיד הכנסתי אותו לתנור. בזמן ארוחת הצהריים, הלחם וגמרנו.(בנות, אל תתפלאו, ראשית, אני לא דחוסה בזמן לארוחת הצהריים, ושנית, המשרד נמצא 5 דקות הליכה מהבית)
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש

אני אעשה חתך כשהוא יתקרר, עומד גבר נאה ומתפצח
לישתי את הבצק על 500 גרם קמח 1 שניות, לא הוספתי שום אחר, 1 כפית. דבש, במקום מים - מרק תפוחי אדמה, שומן חזיר לפי המתכון ושמרים = 10 גרם
אפוי במשך 50 דקות בברזל יצוק של 2.5 ליטר, התאים קערת אמייל מתחת למכסה המנוע ובמשך 10 הדקות האחרונות כיבה את התנור לגמרי, מכיוון שהיה מספיק חום כדי שהלחם "יעבור" והחלק העליון לא היה לשרוף
מריח נפלא !!!

PySy - שכחתי לגמרי - הוספתי קמח חומצה אסקורבית לקמח
ברבריסקא
אירינה, לחם פשוט נאה !!!

וויקי
היום אפיתי לחם 1/3 מהנורמה
הוסיפו 1 כפית מאלט שיפון יבש, שמרים מופחתים (6 גרם) ודבש (20 גרם). את הבצק הכינו אתמול, עמד במקרר כ -10 שעות.
הלחם התגלה כטעים וארומטי מאוד.
תודה על המתכון!

לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
ברבריסקא
וויקי לבריאותך !! אני מאוד שמח שאהבתי את הלחם. ותודה על הצילום !!
פרזיה
אהבנו מאוד את המתכון הזה! : girl_love: הטעם הזה מעניין, בכלל לא כמו מתכוני לחם אחרים שהייתי אופה. איכשהו, כל הטעמים התמזגו, כל לחם חדש היה טעים בדרכו, אך היה דומה במקצת לקודמו.

אתמול אפיתי לפי המתכון שלך ל -400 גרם קמח, לא שיניתי כלום. הלחם טעים, אך מעט לח. הגעתי למסקנה שכמות המים הופחתה, אחרת הם נפלו מיד אחרי המקרר, הבצק היה נוזלי, לא רציתי למזוג הרבה קמח.

ליתי בפעם השנייה, הכיכר הראשונה נאכלה בערב.
ספרתי את זה עבור 500 גר 'קמח, הפחתתי את הנוזל, מים עם מי גבינה, הבצק היה רך, מעט דביק לידיי.
עמדתי בקור 11 שעות, בבוקר מצאתי קרעים על פני השטח, ומה זה יהיה?

לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבשאני צריך לעבוד על יופי

תודה על המתכון!
ברבריסקא
פרזיה לבריאותך !! אני שמח שאהבתי את הלחם. שמת לב נכון שזה טעמו שונה מלחמים אחרים. ואת היחס בין מים לקמח יהיה עליך לבחור לקמח שלך. הצלחה באפייה נוספת.
אגוז
הנה הלחם שלי בדיוק מחוץ לתנור
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
בצק 500 גרם. קמח - 360 גרם / שנ + 140 דגנים מלאים, שמרים 10 גרם + סט. l. קוואס יבש + 1 אמפר 10 מ"ל גלוקוז + 365 מ"ל מים 1/1 מכרטיסים. מרק + 1 שעה. l דבש + 1.5 כפית מלח, 1.5 כפות. l. תַת. חמאה-לישה מכותנה על "כופתאות" למשך 20 דקות, הוציאה את הלחמניה, לישה אותה לעוגה עם הידיים והנחתי אותה בכדור, הכניסה לקדרה ל -5 ליטר ובצינה-ניק החל מהשעה 20:00. עד 8 בבוקר, הוציא אותו בבוקר ומיד לתנור ... סגר את המכסה והדליק 200 *, 25 דקות מתחת למכסה, הסר את המכסה, הוריד את הקצב. עד 190 * ונאפה עד למכרז - יצא נהדר
ברבריסקא
אגוז איזה גבר נאה !!!
אגוז
תודה לך וסיליסה - הכל בזכותך
פינקה
והתעסקתי בלחם הזה
מה זה, בפעם השלישית שאני כותב הודעה גדולה, אבל רק המשפט הראשון נשלח
והתצלום לא נטען


בסך הכל אל תשמע את הסיפור שלי
אז, נסה מספר 5, בוא ננסה דרך מחשב נייד, אני לא אוותר, אז קניתי כאן שמרים של Saf-Levure, ולא ממש הבנתי איך להשתמש בזה, שפכתי אותו למרק תפוחי אדמה מעט חם, דבש שם, ואמפולה עם גלוקוז שם, ערבבתי אותה מעט ושפכתי אותה לבצק, הכנסתי למקרר, אחרי חמש שעות לא הייתה שום תנועה, ובכן, הבנתי שהתעסקתי עם השמרים, ואז לישתי שם 7 גרם מדולל שנלחץ במים. ובכן, מעט ייסורים. עמד לילה במקרר, התוצאה למחרת בבוקר + 3 ס"מ בערך. באופן כללי נעלבתי, הנחתי את זה על הסוללה, היא קמה והכנסתי לתנור קר מתחת למכסה. בקיצור, הלחם רך, מריח דבש, הפירור לח מעט והקרום רך, כנראה בגלל המכסה. אבל למה זה לא עלה במקרר ??? ברגע שאני מבין איך להכניס תמונה, אז מיד.

ובכן, סוף סוף זה הסתדר)))


למדו איך להעלות תמונה, שום דבר לא עובד !!!
אנטונינה 104
פינקה, אני מוריד מכאן: יש אתר נוח מאוד להעלאה לשירותים ופורומים שונים!
🔗שם הקישור השני מלמעלה מועתק ומוחדר לאתר שלנו (אני גם מוחק חלק מהטקסט, אתה צריך לדעת איזה מהם, ומתברר שכאן התמונות מופיעות ללא קישורים פרסומיים לשירות זה.

פינקה
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
לחם חיטה אפור בשיטת מתיחה קרה של דבש
הנה אחד כזה חרמן))) סוף סוף הבנתי איך להכניס תמונות
אנטונינה 104, תודה, כבר הבנתי איך להוריד כאן))
אנטונינה 104
אולגה, מזל טוב, לחם טוב יצא, עדין! גם אני צריך לאפות את זה.
פינקה
אנטונינה 104, טעים מאוד)) אבל למה לא רצית לעלות למקרר? כנראה, הכל אותו דבר בגלל השמרים.
אנטונינה 104
אני חושב שכן. אני רוצה לאפות אותו, רק עם מחמצת. זה: מחמצת "נצחית" על תפוחי אדמה (ללא קמח).
אסטילבה
תודה לך וסיליסה על המתכון!
אני רוצה להכין את הלחם הזה, אבל אין שומן שומן, איך אוכל להחליף אותו?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם