חיים
ציטוט: פינקי


לגבי הרשת לחלונות - היה גם רעיון כזה, אבל זו לא רשת מזון. איך זה יתנהג כשהוא מחומם?
היא מתנהגת היטב (כבר לפני שנתיים). רק אתה צריך לקחת את הרשת אך ורק מקו הדייג, אחרת יש רשתות פיברגלס שטופות פלסטיק.
פינקי
חיים
ציטוט: עלים

היא מתנהגת היטב (כבר לפני שנתיים). רק אתה צריך לקחת את הרשת אך ורק מקו הדייג, אחרת יש רשתות פיברגלס שטופות פלסטיק.


הממ, אני אצטרך לחפש גם רשת כזו. אתמול קיבלתי חמישה מגשים נוספים, שהוזמנתי בנוסף - אז מבחינתם הרשת תצטרך למצוא, מכיוון שרשתות ממותגות טובות, אבל יקרות מאוד
מנהל
ציטוט: פינקי


לגבי הרשת לחלונות - היה גם רעיון כזה, אבל זו לא רשת מזון. איך זה יתנהג כשהוא מחומם?

היא מתנהגת היטב - נבדקה על ידי ניסיונה שלה אבל זה מאוד נוח להסיר את הצ'יפס, ושינויים קטנים וירקות (פטרוזיליה ואחרים) לא נופלים דרך הסורג.
פינקי
צילום של הרשת לא יהיה קשה לפרוס, אם אפשר? יש לנו כל מיני רשתות בתפזורת בשווקים שלנו, אבל כולם סוג של ... רכים או משהו כזה. האם זה לא יתכרבל בחימום?
מנהל

ובכן, קשה לדעת מהתמונה. קנו רשת למספר חלקי משטחים, ואז החליטו בעצמכם איזו טובה יותר ומתאימה לכם ביותר
מרינקה-קורזינקה
אתה יכול בבקשה להגיד לי אם אתה יכול להשתמש במזרני סיליקון במייבש? אני רוצה לחתוך ולייבש את המרשמלו, ואכן הכל כדי לא להיצמד
DJ
מרינקה-קורזינקה ייבשתי את זמלר, ייבשתי על נייר אפייה. ואז יותר מפסטיל אחד, לא יכולתי לנסח אותו. מכיוון שהתאים העליונים כמעט ולא קיבלו אוויר
אלנקה
בנות, ואני הכנו מרשמלו על נייר ב 4-5 רמות בבת אחת. התייבשתי במהירות, עדיין החלפתי אותם.
חיים
לאחרונה קניתי מייבש שני וגם בו לא היו רשתות וחורים גדולים במגשים. ההוראות מייעצות לשים משטחים גָזָה... ניסיתי ומאוד אני לא מייעץ... כי הגזה נדבקת היטב, במיוחד למאכלים מתוקים, ואפילו הווילי נשארים.
במייבש הראשון חתכתי את העיגולים מרשת החלון - חוט דיג. בשנייה לא הייתה רשת כזו, אבל הייתה לי חתיכת טול (ניילון) ממנה, אני גם מאושרת. עכשיו הכל מיובש על רשתות ועגבניות, ותפוחים מוסרים ללא בעיות.
אלנה אלכסייבנה
על, המדגם חתך מגשים למרשמלו מלוחות חיתוך רכים. איך הם יתנהגו, אני יכול לדווח, רק באמצע אוגוסט.
מבחינת גודל, הלוח הוא 30X38, כלומר, חסר מעט משני הצדדים. גזרו שני "טלאים" למשטחים - האם הם יועילו או לא
ariadnax
גבירותיי, קניתי את אמא שלי ויניס לפני חודש, אני בא, אבל היא כמעט לא ייבשה כלום - ההוראות אומרות לא לשים דבר כמו בד, נייר - אמא מפחדת, רק מייבשת תפוחים.
אתה לא מפחד שמשהו יקרה מהתחממות יתר?

אבל מה עם העובדה שכאשר מבשלים מרשמלו, חלק מהסירופ יזרום לגוף החימום? זה לא יכול להיות? אחרת לא ממש הבנתי את הטכנולוגיה ...
111
יש לי תושב קיץ. ניסיתי את זה בדרכים שונות:
1) גזור רשתות נוספות מהכילה עד לגודל הרשתות - באופן עקרוני לפסטילה עבה זה נורמלי, קשה לקרוע, אבל זה אפשרי; אני בהחלט משתמש בו בעת ייבוש כל השאר שבבי תות מיובשים, שבבי עגבניות
2) ניסיתי לא לחתוך קרשים, אבל מצעי פלסטיק כאלה על השולחן - זרקתי אותו - הפסטיל הוסר עם צבע או פלסטיק, אני לא יודע;
3) מחית התפוחים הייתה נוזלית למדי - החלטתי בכל זאת הקלף - לא הידוקתי שום דבר עם מהדק, כי חתכתי אותו בבירור סביב ההיקף, אבל גם שימנתי את הדפנות בשמן בקלות - לא עשיתי ' לא לשנות את זה במקומות - הכל מוסר בצורה פחות או יותר רגילה, במיוחד אם אתה מרטיב את הקלף מאחור. השתמשתי באותו קלף פעמיים. אני חושב שאולי עוד יתברר.
בקיצור, במקרה של תושב הקיץ, קלף הוא האופציה הטובה ביותר, כלומר. מכיוון שגודל המגש תואם לגודל הקלף
אלנה אלכסייבנה
ציטוט: אלנה אלכסייבנה

על, המדגם חתך מגשים למרשמלו מלוחות חיתוך רכים.איך הם יתנהגו, אני יכול לדווח, רק באמצע אוגוסט.
מבחינת גודל, הלוח הוא 30X38, כלומר, חסר מעט משני הצדדים. גזרו שני "טלאים" למשטחים - האם הם יועילו או לא
ניסיתי את המשטחים. אי הנוחות היחיד, מכיוון שאין להם צדדים, המרשמלו לא צריך להיות נוזלי במיוחד.
ואליאק
תודה לכולכם, ובמיוחד לאדמין, על כל המתכונים שלכם.
קניתי לעצמי גם מייבש איזידרי ועכשיו אני לא מאושר מזה. לפירות מסוכרים מיובשים ועכשיו אני מייבש מרשמלו תפוחים.
ואני רוצה לכתוב על המשטחים, איך יצאתי מהמצב. לקחתי מכסה מדלי פלסטיק גדולה (10 ליטר), חתכתי את האמצע כמו מייבש, חתכתי את הדפנות קצת יותר נמוך, וזה הכל, הם פשוט נכנסים למייבש בקוטר ושום דבר לא נדבק אליהם. אם המרשמלו זורם, אז בפעם הראשונה אני מניח את משטח המפעל והכל זורם אליו ואז אני ממלא אותו. עד כה אני מכין ארבעה משטחים בדרך זו.
BlackHairedGirl
אני אגיד לך איך הסתדרתי בלי משטחים. לא קניתי משטחי מרשמלו מסיבה בנאלית - הם לא היו במבצע באותה תקופה. הכנתי מרשמלו על נייר אפייה. במקרה שמישהו ירצה לחזור על הניסיון שלי, אני אגיד שהעקביות של המרשמלו שהיה לי כמו ריבה עבה. כמעט ולא היה בו נוזל, כי הרתחתי את גרגרי היער, ניקזתי את המיץ וגילגלתי אותם בנפרד. ואת העוגה שהתקבלה עם סוכר טחנו בעזרת בלנדר. היא ביטחה מחדש ונמרחה נייר אפייה בשמן צמחי, באמצעות ספוג. אמנם המאמר שלי מוכח ואמין, אבל אתה אף פעם לא יודע. פעם ראשונה אחרי הכל. פרשתי אותו בסנטימטר וחצי לפני שהגעתי למרכז. חורים, ו- 0.5 ס"מ מהקצוות. הכל בסדר, המרשמלו לא נדבק. השתמשתי בנייר פעמים רבות. בנושא המייבש, איזידרי הניח תמונה של מגש עם נייר וגליל פסטיל מיובש. מסקנה - לא אוציא כסף מטורף על משטחים!
אני רוצה להוסיף גם - הפסטילים התייבשו מהר יותר על נייר מאשר על משטח רגיל.
אבריס
אני מתחיל, הייבוש שלי הוא משב רוח. אין לו חור במרכז. אנא שתפו, אם למישהו יש ניסיון כיצד להתייבש במרשמלו כזה, לאן יעבור האוויר מהמאוורר?
פסטילה הוא המוצר העיקרי של העיבוד שלי, מכיוון שאני מייצר אותו מפסולת לאחר עיבוד מיץ ממסחטת מיץ.
ושוב: קלף, נייר אפייה - האם הם אותו הדבר, או שיש קלף אמיתי עשוי עור וצריך לחפש אותו?
האם מישהו ניסה להשתמש בתבניות אפייה מסיליקון? או תבנית אפיית נייר כסף
מנהל
ציטוט: אבריס


ושוב: קלף, נייר אפייה - האם הם אותו הדבר, או שיש קלף אמיתי עשוי עור וצריך לחפש אותו?
האם מישהו ניסה להשתמש בתבניות אפייה מסיליקון? או תבנית אפיית נייר כסף

במכירה יש קלף לאפייה, לחמניות באריזה. זה לא עור! זהו נייר דק המיוצר במיוחד לאפייה. הוא נמכר במחלקות ביתיות, שם פריטי אפיה שונים, נייר כסף וכו '.

המהות של המרשמלו היא פיזור תערובת הפירות בשכבה דקה מאוד על צלחות ייבוש, לכן הם משתמשים בקלף, מיוחד. מגשים כך שנוזל מתערובת הפירות לא יישפך במשטחים. בדוק מתכונים למרשמלו, איך זה נראה ונעשה.

תבניות אפייה עשויות נייר כסף הן גבוהות ועמוקות; בצורות כאלה ממתק דק לא יעבוד.
אבריס
טטיאנה, אנו מוכרים תבניות סיליקון רדודות (2.5 ס"מ) ורחבות (בקוטר 30-35 ס"מ). אני רוצה לנסות, אך השאלה היא, באופן עקרוני, האם זה לא מזיק למכשיר? ניתן להרחיב את השכבה ודקה, אך האם יכול לצאת מרשמלו, או שהצורה תחמם גרוע מלמטה?
מנהל

מגשים סטנדרטיים למרשמלו למייבשים מספקים גובה של כ -1 ס"מ בלבד. המשמעות היא שמסת הפרי למרשמלו נשפכת עוד פחות כדי שלא תעלה על גדותיה. גובה זה של הדפנות נעשה כך שהמסה מאווררת היטב, מנופחת על ידי אוויר חם ומתייבשת מהר יותר בגלל שכבה דקה של פירות יער.
נסה לקנות טופס אחד ולשחק איתו, איך הוא יתנהג, איך הוא יתייבש, אולי צריך לקצץ את הקצוות, וכן הלאה, ואז אפשר להסיק מסקנות
anele0707
יום טוב לכולם.האם לדעתך צלחות חד פעמיות מתאימות לייבוש פסטילים?
מנהל
ציטוט: anele0707

יום טוב לכולם. האם לדעתך צלחות חד פעמיות מתאימות לייבוש פסטילים?

עליכם לקחת צלחת, לשפוך לתוכה את עיסת הפרי עם שכבה דקה ולשים לייבוש. לא צריך להכין הרבה מרשמלו, אפשר להכין צלחת אחת ולראות מה קורה. ניתן להכין פסטילה עכשיו בחורף, יש מתכונים לפסטילים במדור
anele0707
תודה על התשובה, הבנתי את הטכנולוגיה, יש לי ספקות לגבי הצלחות עצמן, ברור שהם אוכלים, אבל אז החימום עדיין קורה, אז אני עמל
מנהל
ציטוט: anele0707

תודה על התשובה, הבנתי את הטכנולוגיה, יש לי ספקות לגבי הצלחות עצמן, ברור שהן באיכות מזון, אבל עדיין יש חימום, אז אני עמל

ואי אפשר לשתות מהם תה וקפה, לשים בשר חם? אוכל זה אוכל, ייבוש פירות זה אוכל! העיקר שבאריזה כתוב "אוכל"
מררי
נתקלתי בנושא זה, רציתי להתבטא, מצטער אם מישהו לא אוהב את דעתי. כל השנים עיבדתי את הפירות והירקות שלי ללא מייבש במגוון דרכים, כולל הכנת מרשמלו וכמובן ייבוש הכל. מותש !!! ניסיתי הכל כדי להקל על עבודתי (לוחות שונים, משטחים, נייר, נייר כסף וכו 'וכו', כמעט כל מה שמתואר כאן), כל זאת - ייסורים טהורים! עכשיו נשאב האבק, ואז נשבה הרוח, ואז הגשם פתאום נשפך, ואז הפירה זרם וכו '.
בשנת 2012 היה קציר פירות חסר תקדים. עסק בעיבוד, ללא הגזמה, כמעט כל ימי הקיץ. כמה תפוחים חילקתי כמעט שלא הוספתי, כי כמעט לכל החברים שלי היה קציר משלהם. ואז התגברו עלי מחשבות. איך להיות? הקציר חבל. גם את עצמו. אנחנו צריכים לעשות משהו! החלטתי שיש רק דרך אחת החוצה - לקנות מייבש. הנה, וימי החורף הארוכים הגיעו. התחלתי "לדפדף" באינטרנט, כולל "להכנת לחמים. רו". הגעתי למסקנה שהמייבש הטוב ביותר הוא ישראיי. כאן, אני חייב לומר, דעתה של טטיאנה-אדמין מילאה תפקיד גדול. הסתכל על המחיר - וואו! בחנויות מייבשים זולים בהרבה. באופן כללי, למדתי נושא זה יותר מיום אחד, עד האביב הייתי "בשלה" לרכישה. מצאתי נציגים אזוריים מאיזידראי, והחלטתי לקנות עוזר טוב. קניתי מגשים נוספים למרשמלו ורשתות למייבש. יָקָר? למה לקנות מייבש ואז "להיכנס" עם אביזרי ייבוש? זה הכל אותה הוצאה נוספת על חומרים מתכלים, והכי חשוב - איזו קלות עבודה? בין אם מדובר ברשתות ומגשים מפעליים, שום דבר לא יכול להחליף אותם! וכל השאלות והספקות נעלמים מעצמם. את כל זה ניתן לקנות בהדרגה במהלך שנה, לבזבז 200-400 רובל בחודש, להרכיב את הערכה וליהנות ממש מהמייבש, שישמח אתכם שנים רבות!
אני לא מתיימר להיות אמיתי, זו רק דעתי ותפקידי בחיים. אם קניתם פריט, היו מוכנים לספק לו אביזרים.
אני מבקש את סליחתך להיתקע!
מנהל

אירינקה, תודה על דעתך זה יכול להיות נכון ומכריע
חיים
כן, אם צלחות חד פעמיות טובות לארוחות חמות, אז כן. גם צלחות עשויות נייר כסף ונייר מעקב משומן מתאימות.
anele0707
מררי, כל מה שכתבת - כן, הכל נכון, נהדר, רק המילים שלך "אם קנית דבר, תהיה מוכן לספק לו אביזרים" לא במקום - למשל, הם נתנו לי הורה מייבש ואני לא לא רוצה להרגיז אותם. אני עצמי עמדתי לקנות את איזידרי, והכספים כבר הוקצו. לכן, עליכם להמציא משהו ולשאול, וטוב שמישהו יציע פתרונות משלו לבעיה.
אנסה על צלחות חד פעמיות.
מררי
אלנה, בשום אופן לא רציתי לפגוע באף אחד! אם בטעות הפכת לבעלים של הדבר הלא נכון שחלמת עליו, נסה ליהנות מתקשורת איתה ויהי מה. עדיף לייבש אוכל על המגשים הזמינים, זה קל ובטוח יותר מאשר להתאים דברים שנוצרו למטרות אחרות.האם אתה בטוח שצלחות חד פעמיות לא פולטות שום דבר מזיק במגע ממושך עם מזון בטמפרטורות גבוהות? זה נהדר שלמייבש שלך שאתה לא אוהב אין מגשים. יש סיבה, מבלי לפגוע בהורים, שנתנו מתנה עם נשמה טהורה, לקנות מייבש נוסף, שיש בו הכל ואתה אוהב.
anele0707
מר, בשום אופן לא נעלב, הכל בסדר. פשוט אין לי מגשים בכלל, אז חשבתי על הצלחות כדי לא להתעסק עם נייר. באופן כללי אני חושב שאקנה מגשים מאיסידרי, ואז איך זה ילך.
אנצ'יטקה
anele0707, בקיץ הזה ניסיתי לייבש את הפסטיל על נייר אפייה, עשוי ריבס ותותים. מכיוון שמרחתי את התותים בשכבה דקה, לא יכולתי להסיר אותם כלל מהנייר. לייבוש המנה הבאה, התאמתי שטיחי אפייה מסיליקון (חתכתי אותם בצורת משטחים), למרות שהייתי צריך להפוך את המרשמלו כדי לייבש את החלק הפנימי, אבל אז הוא הוסר מהמחצלת במפץ!
מנהל
השתמש בקישור 🔗 ולראות חוויות של אנשים אחרים עם ייבוש מרשמלו, כולל תבניות מתלה לייבוש ביתי

וראה איך נראית משטח יריעות למרשמלו ממייבש האיזידרי

רשתות ייבוש וצלחות פסטיל - מה ניתן להחליף?

יריעה דקה, עם שוליים מעוקלים כלפי מעלה כדי למנוע מתערובת הפירות לזרום אל גוף החימום.
anele0707
תודה לכולכם על תשובותיכם. אני, ככל הנראה, ארכוש משטח יריעות למרשמלו של איסידרי.
אלנקה @
כמובן שהם יעשו זאת. רק היכן להשיג את זה כך שהקוטר יהיה הגון.
מור_מיאו
anele0707,
כדי לא לחפש בפורומים הרבה זמן.
בתחילה היה לי מייבש ללא מגשים, וצורת המזרן אינה סטנדרטית, קרובה למלבנית, הצורה ממייבשים אחרים אינה מתאימה. אבל הייתי זקוק לדגם המסוים הזה, אז קניתי אותו ואז לקחתי את ה"סוטים "בייצור מגשים.

אני ממליץ בחום על השיטה בתבנית, אחרת הסדינים הביתיים המוגמרים יתגלו עקומים (ניסיתי כבר).

שתי שיטות, שתיהן מוצלחות. שלישית בתכנית.

1. מעגל את המגש על נייר, מינוס 1 ס"מ מהקצה ו 0.5 ס"מ מהחור במרכז. אתה יכול לעזור לעצמך בעזרת מצפן או תבנית. גזור את הטופס, העבר לקרטון, כך שבהמשך יהיה קל יותר לעבוד. התבנית ניתנת לשימוש חוזר, ניתן להכין יריעות רבות למרשמלו.
2. זמני שיטה. גזור ממזרן סיליקון. שיטה שתיים. גזור מלוחות חיתוך דקים מפוליפרופילן. שיטה שלוש. אנו משתמשים ברשת טפלון לאפייה.

אהבתי את שטיח הסיליקון, הוא נדבק בקלות. אבל הוא גמיש, אי אפשר להפיץ אותו מראש. זה צריך להיות ממוקם על מזרן, ואז פירה.
גם עם הלוחות, שום דבר, אם כי צריך לשמן אותם (רק אתה צריך לחתוך במספריים חדים מאוד למטבח). אבל הם קשוחים, אפשר לרסק אותם על השולחן ואז להעביר למזרן.
עכשיו אני רוצה לנסות עם הרשת, כבר קניתי אותה.

והייתה אפשרות עם יריעות פיברגלס לאפייה מסיליקומארט, אבל הקרפדה לא נתנה את זה.)) הם יקרים מאוד כשלעצמם לקלקל אותם ככה. אבל הם כן משלבים את הקלות בה יורד הסיליקון ואת הנוקשות של קרש חיתוך. אולי יום אחד אני אחליט על זה ...

לכל הסדינים מתוצרת עצמית חסרון אחד: אין צד !!! אבל אם אתה מורח את המחית דק יותר ולא עד הקצה, אז הכל יהיה בסדר.

אתה יכול לכתוב בתמיכה, אולי אתה יכול למדוד מגשים מאיסידרי. ואז וודאות של 100% שהם יהיו תואמים.

בעיקרון, המרשמלו הראשון שלי היה על נייר אפייה. בפעם הראשונה שהוא נתקע, בפעם השנייה מרחתי אותו בשמן צמחי, והכל היה בסדר. בהצלחה ומרשמלו טעים !!!

מררי,
הכל בסדר, ונראה שזה נכון, אלמלא טון המנטור הזה ...
נטושקה
בנות שיצרו את הרשתות למייבש מרשתות לחלונות (חוט דיג), איך הם עיבדו את הקצוות? היא זוחלת משם. לגבי שטיח המרשמלו מסיליקון - האם אפשר להדביק את הרצועות לאורך הקצוות מלמטה (כך שהקצה יעלה), רק בזה
מור_מיאו
נטושקה,
יש דבק סיליקון, אי שם בנושא היוננות היה צילום של החותם המודבק והצינור עם הדבק עצמו.

נראה לי שאין צורך להדביק את הצד, אלא לעשות חריצים משולשים 3-4 מקומות ולתקן אותם, ואז הקצה יתהדק ויעלה, כמו צלחת (משהו כמו מיני חיתוכים, חריצים, מי שתופר הבין ). הבנתי את זה על הנייר, אנסה ליישם את זה. אתה רק צריך לקנות דבק כזה.
נטושקה
ציטוט: mur_myau
אתה רק צריך לקנות דבק כזה.
כן, יש כזה דבק סיליקון RTV-118Q, אבל יקר + משלוח. היום אני אקבל שטיחי סיליקון ואפוך אותם, אולי באמת פשוט אטבע אותם בחוטים. והכנתי את הרשתות - קניתי רשת צפופה יותר העשויה חוט דיג לחלונות, הנחתי קווי מתאר וסחפתי אותה על המכונה, ואז חתכתי אותה, יצא בסדר, רק בייבוש הראשון היה מעט ריח.
lappl1
ציטוט: נטושקה
מי ייצר את הרשתות למייבש מרשתות לחלונות (חוט דיג), איך הם עיבדו את הקצוות? היא זוחלת
נטושקה, יש לי רשת לחלונות. לא זוחל. אבל גם הרשת לא זולה. ולא היה שום ריח במהלך הייבוש הראשון או שלאחר מכן.
בנות ואני ייבשנו את המרשמלו בטמפרטורה של 80 מעלות צלזיוס בתנור על שקיות ניילון רגילות, עד שהיו לי שטיחי סיליקון. שום דבר לא נעשה איתם - הם לא נמסים אפילו ב 100 * - בדקתי.
anele0707
אחר צהריים טובים, משהו הוא המסר הראשון שלי. לא הלך. באופן כללי, ייבשתי את הירוקים - ייבשתי אותם כך - שמתי בד גבינה על המגש התחתון ושום דבר לא נשפך על המאוורר. בנות מודות לכולן על העצות.
anele0707
אגב, עוד רעיון קטן מהאמצעים הזמינים. גזרו עיגולים מ"שרוול האפייה "- הרי אנו אופים בהם עוף ואחרים, ולא נעשה איתם שום דבר ואין ריח, האמת תהיה בלי צדדים.
נטושקה
ציטוט: lappl1
אבל גם הרשת לא זולה.
יש לנו רק שני סוגים - אחד מחוט הדייג (שקניתי), השני הוא סוג של דביק רך, נקרע בקלות, אני אפילו לא יודע לכתוב.
UllA
מי איזידרי יגיד לי מה קוטר היריעה לפסטיל?
אלנקה @
לאיזידרי 500 קוטר - 32 ס"מ, לאיזידרי 1000 -39 ס"מ
UllA
אלנקה @ תודה. סביר להניח שזו שתלך על 500 תתאים לי
אורקבסטרדה
ציטוט: עלים

היא מתנהגת היטב (כבר לפני שנתיים). רק אתה צריך לקחת את הרשת אך ורק מקו הדייג, אחרת יש רשתות פיברגלס שטופות פלסטיק.

בקשה של מוכרים בשוק למכור חוט דיג ברשת גרמה לפקק מלא. "וממה היא עשויה?" - הם שאלו אותי. "הנה יש לנו פיברגלס, כאן אלומיניום ... אבל מה אתה רוצה?" ובאמת, ממה?
מנהל
ציטוט: אורקבסטרדה

בקשה של מוכרים בשוק למכור קו דיג גרמה לפקק מלא. "ומה היא"שאל אותי." הנה יש לנו מפיברגלס, כאן מאלומיניום ... אבל מה אתה צריך? "ובאמת, ממה?

מה היא - רק תעודת ההתאמה של החומר, והמטרה, שיכולה לספק רק המוכר עצמו, תנחה! זהו תוספת חובה למוצר מהיצרן.

לכל הרשתות של מטרה זו מטרה טכנית, ולא אוכל! לכן, כאשר אנו קונים רשתות כאלה, אנו מסתכנים בסכנה שלנו תוך שימוש בחומר זה לבישול, כאשר במגע עם מזון ובטמפרטורה גבוהה במייבש, חומרים אלה יכולים לשחרר כימיקלים לא רצויים, אשר יספגו את הפסטילים ואחרים. מוצרים במהלך הייבוש.

זכור זאת בעת שימוש ברשתות העשויות מחומרים טכניים משניים.

ניתן לרכוש רשתות מיוחדות מאיסידרי, ו התאימו אותם למייבש שלכם... או לקנות רשתות ממוכרי מייבשים אחרים.
אורקבסטרדה
לא ניסחתי את השאלה בצורה נכונה לגמרי. רציתי לשאול באיזה חומר מדובר מחבר הפוסט, שמשתמש בו בהצלחה כבר כמה שנים. על מנת לבקש אישור תאימות בשוק, עליכם לדעת לפחות איזה חומר אתם מחפשים)) ואז למצוא את המאפיינים הטכניים של חומר זה - כך שלא יהיה חשש וסיכון מכיוון שתדעו את הטמפרטורה המקסימלית עבור החומר הזה.
ובשביל איזידראי הייתי שמח לקנות רשתות, הן עשויות מפוליפרופילן, אבל רק הן עגולות, ויש לי אל רוס מלבני. אני חושש שיהיה צורך לחתוך אותו קשה מאוד, וחתיכה קטנה תישאר באמצע ... האם יש מייבשים מלבניים עם רשתות?
אורקבסטרדה
באופן כללי, הבנתי את השאלה הזו בעצמי) אני ממהר לשתף את מה שמצאתי, כלומר איך אוכל להחליף את הרשתות והמשטחים, במיוחד אם צורת המייבש אינה סטנדרטית וכל הדברים הללו מאיסידראי אינם מתאימים. זה:

מצאנו את כל מה שאתה צריך ב- aliexpress.com, כלומר בסין, שם כל זה, ברוב המקרים, מיוצר))

1. מזרן לפסטיל
חפש מחצלת אפיית סיבים (או מחצלת אפייה מסיליקון). זה, למשל, כך:
🔗

שום דבר לא נדבק, קל לניקוי, חתוך לצורה, לא עומד ב -260 מעלות.

2. רשתות
מחפש בד רשת טפלון. לדוגמה, זה:
🔗

הרשתות הן של היצרן, הן יכולות ליצור אורך רשת, רוחב וגודל כלשהו לבחירתכם.

החומרים בטוחים לחלוטין ומשמשים בתעשיית המזון.

5 "משטחים" ו- 5 "רשתות" בגודל הדרוש לי עלו לי 700 רובל עם משלוח למוסקבה.
כשיבואו ואנסה אותם - אבטל את המנוי עם תמונות!
מנהל

תודה על המידע! עכשיו נמתין למשוב בפועל
ליובנקה
השנה גם הפכתי לבעלים של המייבש, ונשאלה גם השאלה איך אוכל לייבש את המרשמלו? לקחתי שקית צלופן רגילה, אבל יותר צפופה, הם חתכו את הוורודים מאיתנו וקיפלו אותם בחרוט מהצד וגזרו את האמצע והקצוות קצת יותר מהמעגל הראשי והאמצע קצת פחות מהנדרש כדי שלא ישפך לתחתית או לאורך הקצוות, משומן בשמן, הנחתי את המסה ויישרתי אותה בכף וכעבור יום היה לי מרשמלו מוכן להכנת אפרסקים + שזיפים מיובשים + תפוחים. פירות יער קטנים וצימוקים מתייבשים על רשת נגד יתושים, וזה, שונה, לקחתי מה שיותר חזק לפני שחתכתי אותו, יש לשטוף אותו מספר פעמים, הוא מתיישב בכבדות, גוזר את הריבועים יותר מהפוטונים שלי בלי חור באמצע ולייבש עליהם. אולי מישהו יהיה שימושי.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם