מחמצת קומבוצ'ה

קטגוריה: לחם מחמצת
מחמצת קומבוצ'ה

רכיבים

עירוי של קומבוצ'ה 150 מ"ל
קמח טפטים משיפון 150 גרם
דבש כפית אחת

שיטת בישול

  • בעירוי של קומבוצ'ה (לפחות 3 ימי חשיפה, ככל האפשר) שים קמח, דבש, מערבבים היטב. אנו מכסים באופן רופף עם מכסה או גזה, משאירים ב- T לא נמוך מ -20 מעלות, באופן אידיאלי - 22-25 מעלות.
  • לאחר מכן, אנו ממשיכים כמו עם מחמצת רגילה. יש הרבה שיטות בישול בפורום.
  • כדאי לשלוט בסיסי אחד, לפחות נצחי. אנחנו עושים אותו דבר עם אחרים.


מנהל

ובכן, לעזאזל, בעלי מלאכה - מילים אינן מספיקות

והגענו לחליטת קומבוצ'ה

בראבו!
MariV
דוק, אנחנו לא רק מציפים פה .... לפעמים.
ויקי
MariV, בראבו !!!
מלניושקה
MariV, אני כן קניתי קומבוצ'ה - זה עובד אצלי כבר שלושה שבועות, הוא הפך לחלק עליון לבן יפהפה. ועל החמץ תוכלו ללמוד עוד. הכנו את המחמצת הזו - קמח, עירוי של קומבוצ'ה, דבש .. כמה ימים צריך להחדיר אותה, האם צריך להאכיל אותה, מתי ניתן להשתמש בה לאפייה, האם צריך להוסיף שמרים בעת אפיית לחם? זה כמה שאלות ששאלתי בחזרה, אין לי ניסיון עם שמרים, זה נראה כל כך קשה לגדל ולשמור על שמרים נצחיים. או תן קישור, בבקשה.
MariV
מלניושקה,
הכל על חמץ כאן
התחל בזה הפשוט ביותר - נצחי. למדתי בצרפתית. אמרתי תודה לכל המורים (כאילו, לא שכחתי מישהו?)
שלטו בזה - התחילו בכל, כאשר יהיה ברור לחלוטין כיצד החיה הקטנה הזו - המחמצת - חיה ועובדת.
יש לי גם שאלה אליך - האם לא פעם תאפה עליה? היא אוהבת שמטפלים בה, מאכילים אותה באופן קבוע. עליכם לאפות עליו ללא הרף, או שתצטרכו להאכיל אותו בחינם - כלומר לזרוק מעט ממנו ולהוסיף קמח טרי - אחרת הוא ימות.
אפיתי את הלחם של אתמול בתוספת שמרים לחוצים - המחמצת עדיין צעירה, רק היום הרביעי חלף והרכב הקמח כבד.
תוכלו למצוא אודות הכנת מחמצת בתוספת שמרים בנושא זה.
אני משתמש בעירוי של קומבוצ'ה לבצק כל הזמן - אנחנו לא שותים הכל, אבל הלחם שעליו מסתבר טוב - גם חיטה וגם שיפון.
התחל, הכל יסתדר - אחרים הצליחו, ויהיה בסדר!
מלניושקה
תודה MariV! אני כבר קורא על מחמצת, הצרה היא שאני אופה מעט לחם, בערך פעם בארבעה עד חמישה ימים, ואז כיכר קטנה של 500 גרם. איכשהו אין לנו הרבה לחם, אז רציתי להתרחק לגמרי משמרים, אבל כנראה שזה לא מיועד למשפחתי, למעט לנסות באיזו סוג חיה מדובר - חמץ. ועל עירוי קומבוצ'ה ומאוד אהבתי את הלחם, החלטתי שאם אני אופה על קפיר, אז למה לא להוסיף את העירוי - זה גם משקה מותסס.
MariV
ובכן, אם אתם מוכנים לזרוק חלק מחמץ ללא צער - נסו זאת!
מנהל

קראתי על תסיסה כאן ...

מומלץ לתסוס משהו, להשתמש בעירוי של 10 יום של הפטרייה, אבל זה 10 ימים של עירוי מוכן של הפטרייה.
כלומר, לאחר שהאינפוזיה מוכנה (3-5 ימים), הוא מוזג לבקבוק ומותר לו לעמוד במשך 10 ימים, ואז מסנן ומשתמש.

יש לי בקבוק כזה במקרר, השארית הלא מנוצלת היא כבר ציטרו-קוואס בשלה טעימה
MariV
גידלתי כבר את הפטרייה הזו (אם כי עם הפרעות) מעל 20 שנה מאז 1982! אני מתמקד אך ורק בטעם ובמצב של הפטרייה.
אתמול שוב שמתי מחמצת נוספת, גם במקום מים - עירוי פטריות.
אני לא שופך אותו לגמרי, למעט ימים סניטריים (זה כשאני שופך לחלוטין את העירוי, אני שוטף את הפטרייה והצנצנת), אני פשוט מוסיף פתרון של סוכר או דבש עם עלי תה או במקום תה - עירוי עשבי תיבול).
אם אתה מגדל אורז ים בבית - אתה לא יכול אפילו לשמור את הפטריות האלה באותו חדר - קומבוצ'ה של אורז ים יהרוס.
מנהל
ציטוט: MariV


אם אתה מגדל אורז ים בבית - אתה לא יכול אפילו לשמור את הפטריות האלה באותו חדר - קומבוצ'ה של אורז ים יהרוס.

זה מה שלא ידעתי. ואני לא חובב אורז ים, לא משנה איך הוא צבוע
BlackHairedGirl
אה, אני מגדל אורז ים! ואני גם אופה עליו לחם שיפון (50 עד 50). אני מאשר - יוצא טעים מאוד אני שומר על העירוי עד שהוא נהיה חמוץ מאוד. פשוט לא ניסיתי להכין עליו מחמצת, תודה על הרעיון!
סופיושקה
שלום, אתה יכול להאכיל את המחמצת גם בקומבוצ'ה עם תמיסת פטריות, או שאתה יכול להחליף אותו במים?
סופיושקה
ואם הקומבוצ'ה שלי הוזרקה במשך יותר מחודש, האם זה לא יפגע בחמץ?
MariV
אם הפטרייה שלך הוזרקה במשך חודש ללא האכלה, יש כמעט חומץ!
יש צורך לרענן ולהאכיל, כלומר לשפוך או לשפוך על הכל כמעט, אם תשתמשו בעירוי החומץ בעתיד, ניתן להשתמש בו בבישול, למטרות קוסמטיות ולמטרות רפואיות).
יוצקים תמיסה טרייה של סוכר מגורען עם עלי תה, מניחים לעמוד במשך שלושה ימים ותוכל להתחיל את המחמצת. בעתיד, עדיף לדלל את המחמצת במים פשוטים, ולאחר חודש, להאכיל אותה שוב בעירוי של קומבוצ'ה.
אינס
ומי יכול להגיד לך איפה לקנות קומבוצ'ה? את האחרון בחיי ראיתי לפני כ- 30 שנה (((
MariV
אתה צריך? צלחת או עירוי שממנה תצמח בעצמך? כתוב באישי.
MariV
אינס, הקלד כל מנוע חיפוש "ZOOGLEYA " - האינטרנט ימסור מידע ממצה על פטריות אלה - פטריות תה וחלב, אורז ים.
ניתן לגדל את קומבוצ'ה מעירוי - כאשר הצלחת שלך משתרשת היטב, שופכים את העירוי לצנצנת, מכסים אותה בגזה או מכסה פלסטיק עם חורים - לאחר זמן מה נוצר סרט על גבי - בזהירות טובה הוא יצמח ל פטרייה מן המניין.
אינס
תודה על המדע! לחיות לנצח - ללמוד ולשאול))) עזב ללמוד
MariV
לבריאותך!
אנג'לה ליאונידובנה
ציטוט: BlackHairedGirl

אה, אני מגדל אורז ים! ואני גם אופה עליו לחם שיפון (50 עד 50). אני מאשר - יוצא טעים מאוד אני שומר על העירוי עד שהוא נהיה חמצמץ מאוד.
איך אופים לחם? מתכון אנא כתוב
BlackHairedGirl
אנג'לה ליאונידובנה
המתכון כאן
https://Mcooker-iwn.icdself.com/in...09387.0

אני מחליף רק מים + חומץ תפוחים בעירוי של פטריות, מוזרמים למשך 5-6 ימים, ואז זה חמוץ, רק לשיפון
אנג'לה ליאונידובנה
תודה! האם זה אפשרי ללא שמרים בכלל?
BlackHairedGirl
לא ניסיתי את זה, המחמירים יגידו לך ... יש צורך בחמצת שיפון. באופן עקרוני, זה אפשרי אם המחמצת חזקה
אנג'לה ליאונידובנה
באופן עקרוני, זה אפשרי אם המחמצת חזקה
[/ ציטוט]
איך אתה יכול לבדוק שהיא חזקה?
BlackHairedGirl
חזק - אם הוא מעלה את הבצק באופן שווה לשמרים, כלומר הבצק מכפיל את עצמו בתוך כשעתיים-שלוש בממוצע.
אנג'לה ליאונידובנה
ציטוט: BlackHairedGirl

תודה רבה לך!
BlackHairedGirl
אנג'לה ליאונידובנה אני שמח לעזור לך!
ינווארסקאיה
שלום בנות ובנים שמי לנה, הניסיון שלי באפייה הוא 4 שנים ועכשיו החלטתי לקפוץ משמרים ולעבור למחמצת, הנושא הזה עניין אותי מאוד ובכלל אני מאוד אוהב לאפות לחמים שונים, להתנסות
בהתחלה התעניינתי בתרבות הפתיחה מבוססת מי גבינה. תמיד יש לי הרבה מזה (השנה החמישית חלפה, מאז שעברתי ממוסקבה לגור בכפר ליד מוסקבה, אני קונה חלב מפרה מהמקומיים, אני מכין יוגורט משלי, חלב אפוי מותסס, גבינת קוטג ', גבינה, שמנת חמוצה, קפיר וכו 'וכו') מכל הלחמים הלבנים, אני מעדיף לאפות לחם לבן עם מי גבינה, זה יוצא כל כך רך, רך, עם חמיצות לאחר שקראתי את נושא הניהול "מחמצת חמוצה לקטית", אני לא יכולתי לסבול את זה בשתיים בלילה, רצתי ללוש משהו שלא הבנתי, ערבבתי הרבה, הוספתי קמח מספר פעמים על ידי הקלדה כדי לבחור את העקביות, פילטות קירוי של שמנת חמוצה, או כמו לביבות .... באופן כללי, התבלבלתי כמו לביבות, כיסיתי את המיכל במכסה והשאיר את השסתום פתוח.
אני הולך לישון מאוחר, הבוקר שלי מתחיל אחר הצהריים. התעוררתי והסתכלתי על המחמצת - כלפי חוץ, שום דבר לא השתנה. אבל תופח תוך כדי ערבוב.
התיישבתי לקרוא את הפורום בהמשך. קראתי על מחמצת קפיר.ובכן, תמיד יש לי גם קפיר במלאי והחלטתי להכין אותו גם עם קפיר. במקרה זה החלטתי ללכת בקפדנות על פי המתכון: למאה גרם. קפיר 100 גרם. קמח שיפון. וזה לא הצליח, כנראה שהקפיר שלי עבה מדי, 100 גרם. לא לקחתי קמח, רק 80 ועקביות שמנת חמוצה סמיכה מאוד. היא גם כיסתה אותו במכסה ופתחה את השסתום. החלטתי שהמחמצת קרה מדי על השולחן, מכיוון שהפורום היה בערך 30 מעלות, העברתי את המחמצת הראשונה ליצרן היוגורט, ושמתי את השני על גבי תרמופ, תמיד שם חם
הלכתי לקרוא את הפורום הלאה והגעתי לכאן. ברגע שקיבלתי קומבוצ'ה, אהבתי את זה בילדותי, ומזיכרונותיי נראה שהטיפול בזה לא קשה, למעשה זה התברר אחרת, מכיוון שהפטרייה שלי לא רצתה לגדול איתי. יש לי את זה 3 שנים, בהתחלה לא נראה לי ששמתי לב לבעיות, המשקה מסתבר, אנחנו שותים ... ואז בקיץ התחילו בו זבובים, ישבנו על גזה והניחו את הזחלים, שנולדו אז בפטרייה ואכלתי אותה! היא בחרה ממנו את כל הזחלים, חילקה אותם לשלוש פחיות, כך שלפחות משהו שרד, כיסתה אותו בבד כותנה במקום בגזה. נראה כי הפטרייה החלה להתאושש, לא היו יותר זבובים, ואז הצמיחה נעצרה בפתאומיות, הפטרייה טובעת, נראה שנולד חדש מלמעלה, אבל זה לא הולך רחוק יותר מסרט דק, אי אפשר לא לשפוך את המשקה, אי אפשר שלא למזוג לתה תה חדש, הסרט מתכרבל, טובע והכל מתחיל מחדש, חדש מופיע למעלה ... התעצבנתי, הפסקתי לגעת בו לגמרי, חיכיתי ל הסרט העליון לגדול. אבל כנראה שבחורף היה קר מדי בשבילו וכל הסרטים (ב -3 פחיות) השחירו. הייתי צריך לזרוק הכל ולהשאיר פחות או יותר כמו פטריות חיות, שתיים, לשים אותן בצנצנת אחת, לאחר שמזגתי תה מתוק, נהגתי לשפוך תה לטעמנו ואז החלטתי על פי ההוראות שקראתי בספר אינטרנט: לליטר תה 1 - 50 גרם ... סהרה. בהתחלה, הפטרייה העליונה הייתה כמעט על פני השטח, ולמחרת שתיהן ירדו לתחתית.
מישהו יכול להגיד לי מה לעשות איתם, איך להחיות אותם? אז אני רוצה לנסות מחמצת ולחם עם עירוי פטריות
וגם אתמול, אחרי שקראתי על zoogley, דרך החנות המקוונת הזמנתי בדואר פטריית חלב טיבטית, המכונה פטריית קפיר. מישהו ניסה להכין עליו מחמצת? ועל פטריית הים?
ינווארסקאיה
אני ממשיך את הסיפור על המשמרים שלי. היום השלישי חלף. המחמצת הראשונה על נשיפות מי גבינה בעת ערבוב, יש מעט בועות על פני השטח, הריח קשה לתאר - מוזר, הוא מרים רק אצבע. והנה השני, זה על קפיר (זה על קפיר טרי, ולא על ישן, כפי שמומלץ בנושא על מחמצת קפיר), היום הוא הוכפל, הריח שלו דומה לריח של תפוחים מעופשים. אני מתעניין בדעתך, האם הכל בסדר עם תרבויות ההתחלה שלי?
MariV
ינווארסקאיה , כל השאלות על מחמצות - הכל על חמץ על ידי קישור זה.
על קומבוצ'ה - הוא לא אוהב קרירות, אוהב T נוח, לא נמוך מ 22 מעלות וטיפול מתמיד.
על גידול תרבויות התחלה ב- zoogley - אתה יכול, כמובן, בחלב טיבטי, אבל .....
מחמצות הן בדרך כלל עסק מסוכן, שולט בסוגי שיפון פשוטים ומוכחים, צרפתיים, נצחיים - ואז תוכלו להעז להתנסות.
BlackHairedGirl
ינווארסקאיה
הכנתי לחם עם אורז ים. לא ניסיתי את החמץ. זה התברר בהגינות רבה, זהה לסרום. פשוט אל תחמצן יותר מדי את העירוי, קצת, המתן עד שהחומצה דומה לסרום. על מחמצותיך - זה מריח כמו תפוח, זה די רגיל, וזה צריך להיות כך. וזה שנושף בועות, אך לא מריח, עשוי להתגלות גם כרגיל למדי בפני עצמו, רק חלש יותר, התהליך העיקרי בו חלף, כמו שאומרים ...
ינווארסקאיה
הראשון מריח גם הוא, הריח חריף, כמו עם פירות רקובים, אבל לא חמוד כמו בחמץ השני, ברור תפוח.
ינווארסקאיה
המחמצת עומדת, משוטטת, אבל אף אחד לא עונה לי, כבר כתבתי על נושאים אחרים ... הריח השתנה, הוא הפך נעים יותר בסטרטר מספר אחד, הוא דומה לארומה של כרוב כבוש או מלפפון חמוץ ממנו. ובשנייה, זו שהריחה כמו תפוחים, הארומה של משהו של לחם תתווסף לריח התפוחים ... שאלה: מתי ניתן יהיה לאפות לחם?
BlackHairedGirl
ינווארסקאיה כמובן, התחל כבר! רק בפעמים הראשונות הוסיפו 5 גרם שמרים שיעזרו לתרבות המתחילים שלכם, ותראו כמה זמן לוקח להכפיל את הבצק. נסה זאת טוב יותר בשנייה, בה ריח של תפוחים ומשהו לחם. ככל הנראה, זה חזק יותר, והשני עדיף להפסיק להאכיל וליים לפנקייק. אחרת תהיה לך אמבט מחמצת. באופן כללי, אני מחזיק מלאי של 20 גרם חמץ. אני אוכלת בצורה מצטברת, בלי לזרוק שום דבר. במשך שלושה ימים שמתי את כל מה שמצטבר בבצק, ויש מספיק על קירות הכלים לגירושין.
ינווארסקאיה
הקומבוצ'ה שלי כנראה לא יתעורר לחיים. נראה שסרט הופיע למעלה, צמח לנגד עינינו ביום אחד, על השביל. היום התחיל להתעבות, ואז הוא התחיל להכהות וכעת הוא מונח על פני השטח עם קרום. יתר על כן, הטמפרטורה בבית נצפתה בקפדנות 24 מעלות. מה לעשות?

MariV
ציטוט: Yanvarskaya

הקומבוצ'ה שלי כנראה לא יתעורר לחיים. נראה שסרט הופיע למעלה, צמח לנגד עינינו ביום אחד, על השביל. היום התחיל להתעבות, ואז הוא התחיל להכהות וכעת הוא מונח על פני השטח עם קרום. יתר על כן, הטמפרטורה בבית נצפתה בקפדנות 24 מעלות. מה לעשות?
יכולות להיות מספר סיבות - אור שמש ישיר, איכות מים והאכלה.
ינווארסקאיה
אני מסתיר את זה מקרניים ישירות, והשמש עכשיו נדירה מאוד. יש לנו מים מבאר (בתקופת סבתי חייתי בשקט על מים כלוריים). סוכר הוא כמו סוכר, תה - המותג שונה.
MariV
אז קשה למנות את הסיבה לכך שהקומבוצ'ה שלך חולה - זהו זואגלה יומרני מאוד, בניגוד לאורז ים.
ינווארסקאיה
זה עצוב. ובכן, כל עוד יש לפחות משהו חי בפטרייה, אנסה להחיות ולקוות להפסיד.
MariV
כשאתה מאכיל את הפטרייה, איפה שופכים את תמיסת התה עם סוכר?
ינווארסקאיה
אני עושה זאת: אני מוציא פטרייה, בקערת מים רתוחים, מקורר לטמפרטורת החדר, שוטף אותה שם. אני שופך הכל מהפחית, שלי, מוזג תה מתוק, בטמפרטורת החדר ומכניס פטרייה לתה. הדבר היחיד הוא, אולי עלי התה חזקים מדי בשבילו, תמיד יוצא לי כהה, אולי זה איכשהו משפיע?
זה נראה כמו פטריה חיה, זה מריח יפה ...
MariV
פטריות, הוא לא אוהב עלי תה חזקים - הם החשיכו מעט את המים בסוכר, וזהו. לרוב לא שופכים את התמיסה לחלוטין, אלא מוזגים את תמיסת התה לצנצנת - למשל, 2 כוסות עירוי פטריות תה נמזגו היום מצנצנת של שלושה ליטר, והיום הם שפכו מים מתוקים עם עלי תה - גם 2 משקפיים. יום "אמבטיה" לחלוטין לא צריך יותר מפעם אחת בחודש - הכל נשפך, צנצנת הסודה של התה נשטפה, הפטרייה נשטפה בזהירות במים נקיים, ומולאה במים עם סוכר ותה.
ינווארסקאיה
אנחנו לא שותים את זה עכשיו, אנחנו מנסים להחיות את זה. היום שטפנו אותו שוב בבוקר והחלפנו את התה, הייתי צריך לשפוך הכל, כי התה היה מעונן ותינוק כושל צף על גבי סרט חום ועובש. רציתי להפוך את התה לפחות כהה, מדולל, מדולל ועדיין כהה, אולי עם איזה תה צבע?
MariV
אגב - איזה סוג תה? לפטרייה "Vigor", "Indian" - הפשוטה ביותר, ללא הטעמים.
ינווארסקאיה
ציטוט: MariV

אגב - איזה סוג תה? לפטרייה "Vigor", "Indian" - הפשוטה ביותר, ללא הטעמים.

ברוק בונד.
MariV
נסה זאת עם תה ירוק, ללא טעמים.
ינווארסקאיה
ציטוט: MariV

נסה זאת עם תה ירוק, ללא טעמים.

האם הם עושים זאת גם בירוק? מעולם לא שמעתי, אבל ניחשתי שבמולדת הפטרייה ניסו לעשות זאת בדיוק
שם שוב, כנראה, העיקר לא להגזים עם עלי התה? אנו שותים שחפים חזקים וקשה לנווט עם המינון
MariV
לפטרייה יש לדלל את העירוי - כך שיהיה מעט צהוב.
ינווארסקאיה
ציטוט: MariV

לפטרייה יש לדלל את העירוי - כך שיהיה מעט צהוב.

תודה על העצה. אנסה ואז אפרק את המנוי.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם