מנהל
בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה

1. בסיס המייבש החשמלי - פלסטיק ABS. יש לכסות את תחתית המייבש במגש שוליים רציף. זה נעשה כך שאף נוזל לא יוכל להיכנס לתא האלקטרוניקה ממגשי המייבש החשמלי, מטפטוף פירות במהלך הייבוש, דבר בלתי נמנע. במקרה של פירות עסיסיים במיוחד, ניתן לשים בתחתית גם מגש למרשמלו.

2. כיסוי מייבש חשמלי - פלסטיק ABS, פוליקרבונט חסין אש.

3. משטחים - פלסטיק באיכות מזון ABS. קוטר המשטחים גדול, מ- 34 ס"מ.

4. גובה המשטחים - אל תשכח לשאול את המוכר מה העומס הנומינלי של כל נייר אפייה (זה יכול לנוע בין 500 גרם ל -1 ק"ג) ואת עומק המשטחים.
אם הקירות בגובה 10 מ"מ, ניתן לייבש רק פירות וירקות קצוצים דק, כמו תפוז חתוך דק. ככל שהמשטחים גבוהים יותר, ניתן להניח עליהם את הפירות גדולים יותר, למשל, חצאי אגסים. לכן, עדיף לבחור מייבש חשמלי עם משטחים בעומק 15-20 מ"מ ומעלה, או עם קירות מתכווננים. ניתן לקבל מייבשים עם גבהים של משטחים מ 27 מ"מ. בדגמים מסוימים של מייבשים יש מגש חלול להגדלת קיבולת החלקים המקובלים.

5. יריעת רשת לייבוש פירות יער קטנים, ירקות - פוליפרופילן כיתה מזון. סדין כזה עם רשת אינו מאפשר גרגרי יער קטנים, עשבי תיבול ליפול מטה דרך המשטחים, אל גוף החימום

6. יריעת פסטיליריעה מוצקה ללא חורים - פוליפרופילן כיתה מזון. סדין מוצק שכזה מאפשר לכם לשפוך עליו ריקים מחית גרגרי יער נוזליים להכנת מרשמלו, שכבת גרגרי יער דקה, אשר לאחר מכן ניתן לגלגל לצינור לאחסון.

7. מספר מגשים מרבי, שניתן להתקין על בסיס - אופטימלי מ -10 מגשים, תלוי עוד בקיבולת ובעומס של המייבש החשמלי. לדוגמא, כל מגש מגש מכיל 300-500 גרם ירקות חתוכים, כלומר ניתן להניח 3-5 ק"ג על 10 מגשים. ירקות טריים.

8. בניית מגשים - משטחי קיר כפולים, מאפשר מעבר אוויר חם בין הקירות, מה שהופך את הייבוש לטוב יותר

9. יכולת דרכון.
כוחם של מייבשי החשמל נע בין 165 וואט ל -1000 וואט. מייבשי חשמל בעלי צריכת חשמל נמוכה כוללים רק גוף חימום, הנמצא לרוב בתחתיתו, אך ישנם דגמים בהם הוא ממוקם על המכסה.
עם המכשיר בפנים 300 וואט אתה יכול לייבש אוכל בקלות בשלוש קומות, אבל עבור 6-7 מגשים, אתה צריך לפחות 500-600 וואט.
כּוֹחַ 500 וואט, למספר רב של מגשים וייבוש איכותי.
כּוֹחַ 1000 וואט ומצב 55-70 * C יאפשר בישול בשר ודגים, באסטורמה, סודז'וק ובליקס, גולאש ותבשיל במייבש חשמלי
ההספק הגבוה של המייבש החשמלי מאפשר לך לבצע הנחת פירות גדולה על משטחים, בכמה שורות, כדי להגדיל את הקיבולת בפועל של המגשים.
שאלו את המוכר מה חיי המנוע מייבשי חשמל? ניתן לדרג מנועים למשך 2-3 שנים עבודה רציפה, ויתרה מכך מסביב לשעון, אז ניתן להחליף אותו במרכז השירות בחדש, והאם מרכז השירות של הדגם שאתה קונה יכול לעשות זאת.

10. אספקת חשמל - 230-240 וולט, 50 הרץ

11. ביטחון - נתיך תרמי, בידוד כפול
הקפד להיות סקרן לגבי מה יקרה אם המאוורר ייכשל פתאום.
שימו לב: עבור דגמים רבים גוף החימום אינו מכובה! המינימום הוא שהמייבש פשוט נמס, המקסימום הוא אש. בהוראות כתוב: "המכשיר דורש ניטור מתמיד." או: הנח את המכשיר רק על משטח חסין אש כדי למנוע אש.

12. טמפרטורה - חושי (נמוך-בינוני-גבוה), למשל:
נמוכה של 35 מעלות צלזיוס;
בינוני 50-55 מעלות צלזיוס;
60 מעלות צלזיוס
חשוב שיהיה חיישן טמפרטורה במייבש החשמלי, שישמור על טמפרטורה קבועה קבועה במייבש החשמלי, ללא קשר לטמפרטורה החיצונית. הגדרתי את זה ל 55 מעלות צלזיוס - זה ישמור על 55, וזה לא משנה כמה בחוץ, 15 או 35 מעלות צלזיוס. החיישן התרמי מכבה את גוף החימום אם יש מספיק חום, ומפעיל אותו רק בעת הצורך. אחרת: ככל שחם החימום עובד פחות. אחידות הטמפרטורה היא גורם מרכזי בביצועי ייבוש טובים.
נוכחותו של חיישן תרמי מפחיתה את צריכת האנרגיה ביותר מחצי. לדוגמא, כוח העבודה של הדגם הוא 500 וואט לשעה, אך במציאות מייבש חשמלי יכול "לאכול" 180-250.
אחד המאפיינים החשובים ביותר של מייבש הוא הטמפרטורה המרבית האפשרית בתוכו. ככל שמחוון זה נמוך יותר, זמן הייבוש יימשך זמן רב יותר מכיוון שהטמפרטורה הגבוהה מגדילה את כמות הלחות שהוסרה. אם האינדיקטור שלו נמוך מדי, המוצרים בפנים פשוט יתחילו להידרדר.

13. ערכת בסיס - מספר משטחים, רשת, מגש פסטיל.
מומלץ להגדיל בנוסף את מערך הבסיס למצב האופטימלי, למשל:
10 מגשים לייבוש פירות, עשבי תיבול
10 יריעות רשת לייבוש פירות יער קטנים, עשבי תיבול
10 יריעות פסטיל (יריעה מלאה ללא חורים)

14. נוכחות של FAN וגוף חימום במייבש החשמלי !!!
יתר על כן, שני מכשירים אלה חייבים להיות זמינים יחד, מה שמבטיח את בטיחות המייבש החשמלי.

15. איך נע אוויר חם? ככלל, האוויר נע מלמטה למעלה, ותצטרכו לסדר מחדש את המשטחים במקומות לייבוש איכותי. רצוי שהאוויר החם "ילך" אופקית! בדקו את איכות זרימת האוויר, הניחו את כף היד על גבי המייבש, זרימת האוויר חייבת להיות חמה!
זרימת האוויר האופקית מאפשרת לערום את הפרי על משטח בכמה שכבות, מה שמגדיל בסופו של דבר את הקיבולת בפועל של המגש.

16. גוף מייבשי חשמל - גוף מייבשי החשמל עשוי פלסטיק ומתכת. מייבשי חשמל מתכתיים חזקים יותר, אך יחד עם זאת, הם כבדים יותר ומתחממים במהלך הפעולה, כך שתוכלו להישרף.

17. רמת רעש - מייבשים חשמליים לעיתים קרובות משמיעים הרבה רעש במהלך הפעולה, אז אל תשכחו לבדוק את נפח המכשיר לפני הקנייה.

18. נוחות שימוש אחרת - בחלק מהמייבשים יש טיימר, תצוגה דיגיטלית, כיבוי אוטומטי, טיימר לספירה לאחור. תכונות אלה בהחלט שימושיות, אך אינן נדרשות.
כיבוי אוטומטי של המייבש החשמלי נקבע על ידי טיימר בשקע - המכשיר נמכר בכל חנות מוצרי חשמל, המחיר משתלם.
אלו המלצות פשוטות עבורך בבחירת מייבש חשמלי.

אני מקווה שיעזרו לך בבחירתך ... בכל מקרה, הבחירה היא שלך!

אם יש נקודות שפספסתי, הודע לי - אוסיף לטקסט.
TanyaTk
בנות, אמרי לי כמה מייבש צריך בבית? אני אובססיבי לכל מיני מכשירי מטבח. כולם מסביבי מתקשרים לחולה, אבל אני לא מתווכח. המטבח כבר ארוז עד אפס מקום. היום הם צריכים להביא את סיר החלב, והם התחילו לחשוב על המייבש. אבל אני לא רוצה לבזבז דברים חסרי תועלת. עד כמה זה רלוונטי אם אין לי גינת ירק משלי (וברור שאין לי ירקות, פירות וכו 'וכו'), הכל נקנה בשוק? השנה הקפאתי לראשונה פירות וירקות. אני שמח. אנחנו משתמשים. חסרון אחד - המקפיא ארוז למזבלה. אתה לא יכול להכניס לזה שום דבר אחר. אנחנו אוכלים פירות יבשים לעתים רחוקות מאוד, אבל הייתי מוסיפה אותו לדייסה בהנאה. אז אולי עדיף לקנות בשוק פירות יבשים מוכנים? או שמא הגיוני לקנות מייבש ולהכין בעצמך ייבוש בקיץ? בנות מנוסות בעניין זה, אנא ספר לי.
מנהל

כדי לענות על שאלה זו, עיין בפינוקים שלנו אפויים במייבש https://Mcooker-iwn.icdself.com/index.php@option=com_smf&board=174.0ואז החליט אם אתה זקוק למייבש או לא
נטאלטה
גבירותיי, אני ממשיך לבחור את המייבש. עכשיו אני בוחר בין רוח יבשה לרוח. להבנתי, ההבדלים אינם מהותיים.אך השאלה עלתה לאחר קריאת ההוראות: האם יש לכבות את כל המייבשים לאחר זמן פעולה מסוים? כלומר, ייבשתי אותו במשך 15 שעות, נחתי זוג. אז לכולם או רק לזולים?
איריסקה
ציטוט: נתאלטה

כלומר, ייבשתי אותו במשך 15 שעות, נחתי זוג. אז לכולם או רק לזולים?
מצטער, אבל אתה רוצה להתייבש במשך שבועות בלי להפסיק, נכון?
טכניקה היא טכניקה, כל שהיא - יקרה או זולה - אתה צריך לקחת הפסקה מהעבודה.
נטאלטה
זה ברור. רק שלא לכולם זה כתוב, אז הופתעתי. באופן כללי, אני לא יכול לבחור בשום צורה שהיא: אני לא יכול להרשות לעצמי את היקרים כרגע, אבל הפשוטים יותר זהים. אז היא שברה את כל ראשה כבר: אם לקחת את סופרה בזול יותר, או וטריוק עם סוקוביי.
איריסקה
ומה התוכניות שלך בשבילה - לייבש מעט מזה או אחר מהבזאר או שיש לך קוטג 'קיץ או חווה משלך וקציר?
נטאלטה
יש לי בית משלי עם כל התוצאות. בעבר נראה היה שאין צורך, המקפיא היה נפלא. אבל במשך שנתיים ברציפות אני מכורה באופן פעיל לעגבניות מיובשות בשמן (אם כי אני מביאה עגבניות מהקובאן). הכנתי אותם בתנור ואז התבגרתי למייבש. אבל מכיוון שיש אתר בנייה על האף, אז ... כמה כסף הם נתנו, זה מה שאני מנהל. כן, אני מתכנן לייבש הרבה, בעיקר דובדבנים וירקות.
איריסקה
אם אתה מתכנן לייבש הרבה, אז הייתי בוחן מקרוב את וטרק או סוקוביי - הייתי בוחר בדגם שיש לו יותר קיבולת ותוכל לקנות מגשים בנפרד.
ובכן, אני צריך לראות בשידור חי - איזה מהם אתה אוהב יותר, לקנות את זה.
נטאלטה
אז אני נוטה אליהם. לעיל, כמובן, יפה יותר כלפי חוץ, אך ייתכן שהאיכות אינה קרח. האם אתה צריך לאכול, למשל, באוויר הקר? רק שברוח יבשה הטמפרטורה מווסתת מ- 0, ובבריזה מ- 30, כמו. האם כדאי לשים לב אליו? או פינוק?
כן, ולבריזה עומס משטחים של עד 2 ק"ג. זה חשוב?
איריסקה
נטאלטה
באופן אישי יש לי ייבוש זלמר עם 2 תנאי טמפרטורה ולא היה צורך באוויר קר. אבל - אם יש התאמה כזו - אז שיהיה, זה עשוי להיות שימושי. אם כי נראה לי שמ- 30C זה די מספיק ונמוך אינו הכרחי (כלומר, להיות מ- 0C).
חשוב יותר הוא הקיבולת וכמה זה רועש - יהיה נחמד להפעיל ולהעריך את שניהם בחנות.
ציטוט: נתאלטה


כן, ולבריזה עומס משטחים של עד 2 ק"ג. זה חשוב?
אבל איך לומר: אם אתה חותך את הפירות לפרוסות עבות - אז 3 ק"ג. אתה יכול לדחוף אותו פנימה או לחתוך אותו דק ולהתאים רק 1 ק"ג
אני מוביל למה - לדעתי, קוטר המזרן, גובהו (כך, למשל, שיהיה מספיק מקום בין המשטחים לייבוש חצאי משמשים) ומספר המשטחים עם אפשרות לרכוש כאלה נוספים חשובים.
נטאלטה
תודה. שם, בשניהם, יש גובה מספיק של המשטחים, כבר טרחתי בזה. אבל לא חשבתי על הרעש, כן. ואגב, רק לרוח יבשה ורוח, יש משטחים נוספים במבצע. שוב תודה, נראה שהכל ברור עכשיו.
איריסקה
שמח אם עזרתי
נילה
ציטוט: מנהל

בדוק מייבש חשמלי זה של מייבש החטיפים Ezidri https://Mcooker-iwn.icdself.com/index.php@option=com_smf&topic=139314.0
בנות, בבקשה תעזרו! עצמו כבר מבולבל בבחירה. הייתה שאלה לגבי קניית מייבש.
חליתי את עזידרי חטיף, אבל חצי עדיין מחזיק את ההגנה ... אמר שזה מגניב מדי בשביל מייבש. עד כה אני נמנעת מזלמר, קראתי ביקורות סותרות, הקיבולת איננה משטחים גדולים ושקופים.
אני מסתכל על זה, אבל אני לא יכול למצוא ביקורות

🔗

אולי מישהו יגיד או יעץ. קיימת אפשרות נוספת לבחירת Sukhovey-M OR Veterok-2.
אני לא יודע מה להזמין! אני צריך לעשות דברים, אבל מאז הבוקר אני גולש כאן ואני לא יכול להחליט
Grypana
ניליה, הייתי לוקח בחשבון גם את גובה המשטחים האלה. לזלמר, אגב, יש גובה. בינתיים החלטתי את הנושא עם המייבש - רכישת מייבש אוויר. בייבוש בקנה מידה קטן שלי זה יספיק (בינתיים, כנראה)
נילה
כן, אתה צודק ... החמצתי את הנקודה הזו. אבל הם לא כותבים את גובה המשטחים
והאווירוגל לא יציל אותי))) יש לי גינה והשנה צריכים להיות הרבה פירות ועוד גינת ירק
Grypana
רק שנתקלתי במתכונים אחרים שבהם מייבשים חתיכות דגים כבושים ועוף.ותמיד הסתכלתי במייבשים ובגובה המשטחים. בדיוק אצל זלמר פגשתי מחבתות גבוהות. ובכן, אז הם יעצו כבעלים.
נילה
נטשה! מקווה שיוכלו לייעץ לכל דבר!
נטאלטה
בסופו של דבר קניתי את Veterok-2. הסכמתי עם בעלי שהיא תקבע לי טיימר. אגב, ממש ברוח זו תוכלו לייבש דגים ובשר, יש מגש כל כך רציף, שמונח בתחתית מיץ ושומן. ניסיתי להתייבש קצת עד כה, אבל הנפח שלו גדול, הרבה ייכנס.
איריסקה
ציטוט: נילה

כן, אתה צודק ... החמצתי את הנקודה הזו. אבל הם לא כותבים את גובה המשטחים
אבל היא הייתה שואלת אותי - הייתי מספר לך על זלמר. וגם גובה המשטחים.
למרות ששיניתי את זה (במובן שהראשון היה נשוי), אני שמח עם זה - לא מגשים רועשים וגבוהים. מעולם לא הצטערתי על רכישה
איריסקה
ציטוט: נתאלטה

בסופו של דבר קניתי את Veterok-2.
מזל טוב
תן לזה להתייבש זה עובד בצורה אמינה תן לזה לעזור
נטאלטה
ציטוט: איריסקה

מזל טוב
תן לזה להתייבש זה עובד בצורה אמינה תן לזה לעזור
תודה. בקרוב הבצל הירוק יבשיל יתר על המידה, אנסה אותו בפועל. ועד כה רק בננות מיובשות, טעימות, אבל לבדיקה, אז לא מספיק.
טאיא
ציטוט: איריסקה

אבל היא הייתה שואלת אותי - הייתי מספר לך על זלמר. וגם גובה המשטחים.
למרות ששיניתי את זה (במובן שהראשון היה נשוי), אני שמח עם זה - לא מגשים רועשים וגבוהים. מעולם לא הצטערתי על רכישה

אנא כתוב איזה דגם יש לך.
איריסקה
ציטוט: טאיה

אנא כתוב איזה דגם יש לך.
ראשית, אלי עליכם
והדגם הוא Zelmer 36Z011
טאיא
ציטוט: איריסקה

ראשית, אלי עליכם
והדגם הוא Zelmer 36Z011

ובכן, אני לא יכול "לך" קט, ובכן, זה שלי ...
תודה, פתחתי את הדף של החנות שלנו, ושם המייבש הזה נמצא ממש בשורה הראשונה אפילו לא האמנתי שזה קורה ...
נטלי 06
אירית, אני רואה שיחה על סלמר, באתי והכנסתי את "5 הסנט" שלי :) כאן דיברו על ייבוש (ייבוש) דגים, ולכן אני רוצה לומר שהסלמר עושה מצוין ומתמודד עם זה. חילקתי את הדג לחתיכות, ספוגתי והתייבשתי עד לתוצאה הרצויה. שוב, אני רוצה לומר אודה משבחת לסלמר, הוא עובד בשבילי הרבה, ומעולם לא הצטערתי על הבחירה שלי (ואפילו נטעתי את כל הקולגות שלי)
טאיא
נטלי 06 מהו דגם זלמר שלך?
נטלי 06
אותו דבר כמו Irishka-ZELMER 36Z011
איריסקה
ציטוט: נטלי 06

אירית, אני רואה שיחה על סלמר, באתי והכנסתי את "5 הקופיקות" שלי
נטשה, זה לא רק אפשרי, אפילו הכרחי מאוד
תודה על המשוב שלך. אני שמח שלא רק שאני אוהב את הייבוש הזה
איריסקה
טאיא
אז לזלמר יש רק דגם ייבוש אחד, אבל מחולק ל -2 אפשרויות - עם 2 מגשים ועם 4 מגשים (36Z011) - היא ראתה רק את שלה במבצע.

אבל זה היה קודם, כבר הבין
טאיא
אנו מוכרים 4 דגמים: זלמר 36Z 011 לבן; זלמר FD 1000 לבן; זלמר FD 1001 לבן; זלמר FD 1002 לבן.
אז אני מנסה למצוא את ההבדלים ולהבין על מה אין לי מושג.
איריסקה
וואו, 4 דגמים
לא ראינו זאת
איריסקה
נכנסתי לאתר של זלמר - אכן, 4 דגמים
עכשיו אני אסתכל מקרוב

הנה הממצאים שלי:

36Z011 - 330 וואט, 4 מסננות, נפח 11 ליטר, מעבד, 2 רמות הספק

FD1000 - 520W, 4 מסננות, 11l, מבוסס מעבד, אך במקום כפתורי מגע פסאודו כגון מתגי החלפה, 2 רמות הספק

FD1001 - 520W, 4 מסננות, 11 ליטר, אלקטרונית, 2 רמות הספק, כפתורים מגניבים, נדלקים

FD1002 - 520W, 4 מסננים, 11l, אלקטרוניים, 2 רמות הספק + שעון טיימר וקביעת זמן הייבוש, קירור התנור (רק שאני לא מבין איך) והתצוגה - ובכן, זה הכי מגניב, אבל אני חושב המחיר עבור זה לא יהיה חולני

אז מבחינת יכולת, כולם זהים לחלוטין !!!! ההבדל היחיד הוא כוונון. כן, ולכולם יש שתי הגדרות טמפרטורה.
אבל מבחינתי, ככל שקרמים רבים יותר, כך גדל הסיכוי לשבירה, אם כי כל שעוני הטיימרים הללו הם עסק אטרקטיבי, אך אתה יכול להשתמש בהם די טוב בלעדיהם. אמנם אם לא היה לי את הזלמריושה שלי, אולי הייתי קונה את FD1002
טאיא
ציטוט: איריסקה

נכנסתי לאתר של זלמר - אכן, 4 דגמים
אם לא היה לי את זלמריושה שלי, אולי הייתי קונה את FD1002
והיקר ביותר הוא 80 דולר.
המודל שלך הוא $ 60, הנה מחשבה, האם כדאי לשלם יותר מדי ...
נטלי 06
טאיא. אם המחיר חשוב אז קח 36Z011. זה אמין ומשתלם.
נילה
ציטוט: איריסקה

אבל היא הייתה שואלת אותי - הייתי מספר לך על זלמר. וגם גובה המשטחים.
למרות ששיניתי את זה (במובן שהראשון היה נשוי), אני שמח עם זה - לא מגשים רועשים וגבוהים.מעולם לא הצטערתי על רכישה
אירוסקהכן קראתי איך השתנית. בחרתי מתוך חלקים רבים עם מכשיר ... שאין לי ... ובחרתי לעצמי! העובדה היא שבקיץ שעבר נתתי לגיסתי זלמר והיא לא מרגישה הרבה עונג ממנה. למהבחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה קשה לומר . בהתחלה היא לא השתמשה בזה, ואז ייבשה משהו, אבל בלי התלהבות. עם בירורים, אני לא יכול ללכת רחוק מדי, כי מתנה.
קראתי עליה ביקורות))) יש טובות, אבל אין טובות במיוחד, מי שמקבל את זה. אני לא רוצה לקוות לנס, ונפחו קטן מדי. אז אני שוקל משהו גדול ואמין יותר.
נטאלטה, תגיד לי, כמה אתה מאושר מ- Veterk-2? אני מתכופף גם לכיוונה, אם כי אני עדיין לא זורק את הרוטור (Barnaul) ואת הנס. הבעיה היא שאני לא יכול להסתכל על אף אחד מהמייבשים האלה בשידור חי ... באינטרנט. והתיאור לא מספיק.
בקיצור, בעוד שחצי מביא את הכסף, עדיין יש לי זמן לקטוף ולזרוק
אני מחכה ... אולי מישהו אחר ייעץ בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה יביא בלבול לנשמתי
exiga
יש לי Sukhovey-M, ובקיץ שעבר TTT לא הצליחה להספיק מזה. מיובשים כנראה שקים של 20 תפוחים, דובדבנים מיובשים, עגבניות, פלפלים, פטל. הנה תמונה: תפוחים בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה , גמבה בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה , עגבניות בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה
תפוחים כנראה יובשו כ 14 שעות למצב דמוי שבב, נראה שעגבניות זהות, אני לא זוכר בדיוק
עכשיו במכשיר. מימדים כוללים בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה
חריץ צדבחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה, שדרכו הוא גם נושף בעוצמה רבה יותר, כמו דרך המרכזבחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה כאן זה נראה כמו טכנולוגיה כמו של איזידרי, אבל לא ראיתי את הדבר הזה בחיים, אני לא אגיד בוודאות
משטח בחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה... גובה הצד הוא בדרך כלל קטןבחירת מייבש חשמלי - המלצות, מה לחפש בקנייה, כמה מיץ יכול לנקז שם, אך מבנית, גם אם יש הצפה, יש בתחתית חורים שדרכם הכל יזרום החוצה, ויעקוף את האלקטרוניקה, מכיוון שהמנוע נמצא במרכז מתחת ל"מטריה ".
באשר לטמפרטורה, המעלות מספיקות לייבוש ולא לאפות את הבשר המיובש, ולא הייתי צריך לווסת אותו בנוסף. כתוצאה מכך נראה שהתפוחים בקומפוט טריים, ואני ממלא תחילה את העגבניות. עם מים לפני ששמים אותם על הפיצה, והם גם נראים די הגונים. בתחילה, המייבש נמכר עם 5 משטחים, קניתי 5 נוספים, כתוב שאפשר להגדילו ל 20. עם 5 משטחים, הכיסוי העליון ריחף מעל המייבש, כמו צלחת מעופפת, כשהיו 10 משטחים, זה ניסה להמריא מעט, אבל לא בחוסר משקל מוחלט
exiga
גם שכחתי להוסיף שהפלסטיק די ראוי, אם כי בעת שליחת משטחים נוספים נחתכה לי חתיכה מהצד, תודה לאל שלפחות הפגם הזה לא היה קטלני ליעילות. לשם השוואה, למשל, עם זלמר, הוא איכשהו נראה סולידי יותר
סטפא
ציטוט: איריסקה

ראשית, אלי עליכם
והדגם הוא Zelmer 36Z011
יש לי גם מודל כזה, ובשנה שעברה קניתי אותו קצת מאוחר, כמובן, פשוט הצלחתי לתפוס את הקציר, אבל אז ייבשתי את הבשר, מינוס זרם אחד - הוא נאכל במהירות, לא משנה כמה אני מכריח זה.
נטלי 06
משטחים נוספים טובים ... חבל שלא פגשתי בזלמר.
ציטוט: exiga

גם שכחתי להוסיף שהפלסטיק די ראוי, אם כי בעת שליחת משטחים נוספים נחתכה לי חתיכה מהצד, תודה לאל שלפחות הפגם הזה לא היה קטלני ליעילות. לשם השוואה, למשל, עם זלמר, הוא איכשהו נראה סולידי יותר
פלסטיק זלמר הוא גם טוב. היה לי ויניל, אז המשטחים נפלו לחתיכות קטנות.
נילה
exiga, Stafа ! Sukhovey-M נמצא גם ברשימה שלי! וטוב. שנוכל גם להזמין משטחים רזרביים.
אבל הייתי מבולבלת מאופנה אחת - היא בלי תרמוסטט ... זה איכשהו משפיע?
סטפא
תחילה התייבשתי בהספק מלא, ואז עברתי להספק נמוך יותר כשהוא מתייבש. לא שמתי לב לאי נוחות, הכל התייבש מספיק, מעת לעת החלפתי את המגשים ולבשתי את תוכנם. תפוחים וגזר התייבשו הכי מהר, ירקות התייבשו גם הם במהירות. אבל פלפלים ועגבניות ארוכים הרבה יותר.

אמנם לא, יש אי נוחות - בחורף ייבשתי בצל - והחלונות היו סגורים, הריח הכריע, לא אייבש אותו יותר בחללים סגורים, הריח מאכל כבד.ובסתיו, זה היה רק ​​ארומה קטנה שנסקה, כל כך לא פולשנית - החדר היה מאוורר ולא מורגש.
exiga
נליה, בהתחלה הייתי גם תמהה על היעדר תרמוסטט, והמעלות נראו לא מספיקות, אבל בסופו של דבר אני מאוד מרוצה, כי אין צורך לחשוב על משהו, לווסת כמו מצלמה במכונה - הצביע וירה!
נילה
ציטוט: סטפא

תחילה התייבשתי בהספק מלא, ואז עברתי להספק נמוך יותר כשהוא מתייבש. לא שמתי לב לאי נוחות, הכל התייבש מספיק,
זה מבלבל אותי. אני מצטט
ב- "Sukhovey M" אין מווסת טמפרטורה, המייבש פועל כל הזמן בטמפרטורה האופטימלית.


אה, בזמן שאתה מחפש הצעת מחיר, exiga כבר ענתה.
בנות, תודה
זימה
אני גם בוחר מייבש לאמא שלי עכשיו - יש לה תנור גז, כך שאי אפשר לייבש בו שום דבר בגלל הטמפרטורה הגבוהה מדי.
אני מחשיב את זלמר כאופציה המשתלמת ביותר - אתה יכול לקנות אותו בכל עיר, אבל התעניינתי יותר במודל זה
🔗 רוח יבשה עם וסת טמפרטורה. יש למישהו כזה?
מעניין כמה הוא טוב, רק שקנייתו קשורה למחוות מיותרות מסוימות, או שאצטרך לגרור את הבנדורה הזו ממוסקבה לאוראל (אני טס במטוס) או להזמין משלוח בדואר, או לנסות למצוא אותה במקום ... ובכן, לעוד כסף ייצא
אולימה
exigaאם לשפוט לפי התמונות שלך, Sukhovey-M באמת נראה כמו איזידרה. והמזרן התחתון זהה, והחריצים הצדדיים ברשתות. אבל באיסידרי שלי, גם אם יש רק רשת אחת, המכסה לא מוריד לשום מקום, הוא בבירור מונח במקומו. מתברר כי הפנים הועתקו מאיסידרי, אך עם האלקטרוניקה זה עדיין לא ממש הצליח.
בשום אופן לא רצתה לפגוע בבעלי Wind Dry
exiga
למה להיעלב? אחרי הכל, שני המכשירים הללו הם מכמה קטגוריות מחיר שונות, ככל הנראה ישנם כמה חיישנים באיזידרי המווסתים את חוזק זרימת האוויר בהתאם לעומס, ובסוכובואה הוא מסתובב ומסובב את עצמו. נזכרתי גם שחברה המליצה לי לייבש פטל, אמרה שבתוך 4 שעות במייבש שלה באלסקה, הפטל הוא כמו דראגים, וב- Dry Hove כנראה התייבשתי בערך 15 שעות, והגרגרים, נניח, לא יבשים לגמרי אז קל יותר לפטל פטל
אולימה
ציטוט: exiga

ברוח יבשה כנראה שהתייבשתי בערך 15 שעות, והגרגרים, נניח, לא יבשים לגמרי. לכן, לדעתי, קל יותר להכין ריבה מפטל

לא ייבשתי פטל באיזידרי, קיבלתי אותה באותה שנה באוגוסט, כשמזגו את התפוחים ולא היה מקום לשים אותם. אז ההורים שלי נזכרו שלפני 4 שנים הם קנו את האיסידרי הזה ובשמחה שכחו ממנו. הם נתנו לי לשימוש זמני לייבוש תפוחים, במטרה אנוכית, שאייבש גם אותם, אחרת אין להם זמן, אבל אני עדיין יושב בבית בחופשת לידה. אז עדיין יש לי את זה והמייבש הזה כן.
ומפטל עדיף לא לבשל ריבה, אלא לפזר עליה סוכר ולהקפיא. ואז בחורף יש ריח כזה ממנה, אבל הטעם בדרך כלל אבוד
exiga
תודה על הטיפ, ככה אני מכינה תותים, אבל אפילו לא חשבתי על פטל
אולימה
באופן כללי, אם אתה חושב כך, מה יישאר בפטל המיובש? יש עצמות, אין כמעט עיסה, אלא רק מיץ. כן, אין לנו כל כך הרבה והרבה ממנו להתנסות בזה, ובכמויות קטנות זה לא מוכן להסיר חשמל במיוחד. אז נותרה לי רק אפשרות אחת - הקפאה. אמי (אין לה מקפיא גדול) מערבבת פטל עם הרבה סוכר ושומרת במקרר, אבל מבחינתי פטל כזה מתוק מאוד.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם