ריבת משמש

קטגוריה: מתכונים קולינריים
ריבת משמש

רכיבים

משמש מגולען משקל נטו של 1 ק"ג
סוכר
(אם אתה מתגלגל מתחת לכיסויים, אתה יכול לקחת פחות)
1 ק"ג

שיטת בישול

 • לפי העיקרון הזה, אני מכינה ריבה גם ממשמשים רכים וגם מבשלים.
 • אנחנו עושים ...
 • אני תמיד מכין ריבה רק בסיר עם תחתית עבה, שעוזר לשמור על החום בתחתית התבנית לאורך זמן, ולתת אותו לפירות, מה שמאפשר לשמור את הריבה פחות על אש פתוחה ולרתוח. מתברר העיקרון גרגרים גרגרים - אבל לא פירות יער רותחים.
 • או מיוחד. אגן פליז עם ידית ארוכה - לפי אותו עיקרון.
 • אני חותך את המשמשים לאורך האבן, מסיר אותם, מכסה אותם בסוכר ומשאיר אותם בצד למשך 3-4 שעות כדי שהמיץ יופיע. אני לא מצפה מהמשמשים לשחרר את המיץ שלהם לגמרי.
 • שמתי את התבנית (האגן) אש קטנהאני שופך כ 1/2 כוס מים לפירות היער, רק כדי להקל על המסת הסוכר.
 • בזהירות ובעקביות להפוך את הגרגרים בעזרת כף פלסטיק שטוחה דקה מלמטה למעלה, כך שהסוכר נמס והגרגרים מכוסים בסירופ.
 • אני מרשה לסוכר להתמוסס לחלוטין, להרתיח מעט, להפוך את הגרגרים כך שהם מכוסים לחלוטין בסירופ.
 • אני מחמם את הריבה בכל הריצות רק על אש נמוכה - זה גם מאפשר לא להרוס את הפירות והרבה יותר איטי שכל המרכיבים יחדרו אחד לשני ויהיו רוויים, ספוגים, אך לא מבושלים.
 • כעת אני מסיר את התבנית (האגן) מהאש, ובשל החום הנותר בתחתית העבה, הפירות ישחררו בהדרגה את המיץ שלהם ולהיפך, ייקחו סוכר לתוכם, וכך יישארו שלמים.
 • בריצת החימום הראשונה, אני מנסה להפוך את הפירות בצורה מסודרת בתדירות גבוהה יותר, מכיוון שהם עדיין לא רוויים בסירופ ולא ירדו לקרקעית. אז הפירות עולים לי ביום.
 • ריצה שנייה אני עושה בישול ביום.
 • אני שמה את האגן על אש איטית, מביאה אותו לאט לאט לרתיחה, מפחיתה לחלוטין את האש, ומפנה את הפירות כל הזמן מלמטה למעלה, מחממת אותם למשך 10 דקות.
 • אני מסיר את האגן מהאש ונותן לריבה להתבשל עוד 12-24 שעות, כפי שקורה. בגלל התחתית הסמיכה והחמה מאוד, הריבה ממשיכה לדעוך ולהתעבות, בעוד הפירות נותרים שלמים.
 • לאחר הליך זה הריבה הופכת סמיכה וצמיגה.
 • ריצה שלישית - אני חוזר על כך אחרי 12-24 שעות, ואותו הליך עם חימום - (ריצה שניה).
 • לאחר מכן, הריבה מתגלה כמו בתצלום - עבה, צמיג, עם פירות שלמים (תלוי במידת הרכות של הפרי בעת ההנחה), ארומטית וטעימה.
 • עכשיו אחרי 12-24 שעות נוספות, אני מחממת את הריבה בפעם האחרונה על אש נמוכה מאוד עד שהיא חמה מאוד, כל הזמן הופכת את הפרי. הריבה כבר התעבה כל כך הרבה שהיא יכולה להיצמד לתחתית האגן ולהישרף, ולכן חייבים לעשות ערבוב בזהירות רבה.
 • ברגע שהריבה התחממה היטב, היא הפכה להיות חמה - אני שופכת אותה מיד לצנצנות וסוגרת במכסים.
 • ריבת משמש

הערה

אני אתגאה עוד קצת

זה סוג של ריבה שאני מקבל. אני מבשל אותו בשלוש מעברים. אני סוגר אותו מתחת לכיסויים החמים.
אני מאחל לך לפתוח צנצנת ריבה טעימה בחורף!
משמשים הם פרי עץ משמש בגובה של עד 8 מ ', כתר מעוגל וזריקות אדומות-ירקרקות. העלים אליפטיים; הפרחים הם לבנים או ורודים; הפרי הוא דרופה בשרנית. היצרנים העיקריים של משמשים הם איטליה, ארה"ב, טורקיה. אנו גדלים בעיקר במרכז אסיה, בדרום אוקראינה, במולדובה, טרנסקווקז, בצפון הקווקז, עד 60 זנים ממוינים.

משמשים נבדלים על ידי טעמם והארומה הגבוהים שלהם.ישנם עגולים, לבנים, צהובים, כתומים, עם או בלי סומק, עירומים או מתבגרים, קטנים, בינוניים וגדולים (50 גרם ומעלה), בדרך כלל מבשילים ביוני - יולי. משמשים מכילים עד 27% סוכרים (בעיקר פרוקטוז וסוכרוז), עד 0.8% סיבים, עד 1.6 מ"ג% קרוטן, חומצות אורגניות, פקטין וחומרים ארומטיים, מלחים מינרליים, במיוחד אשלגן (מעל 300 מ"ג%).

על פי ייעודם, זני המשמש מחולקים לזני ייבוש (סוכר עד 26%) - עם עיסה צפופה וצבע כתום או צהוב בוהק (חורמאי, איספראק, סובכוני) ומשומרים - עם פירות עסיסיים גדולים, עיסת פירורים ובולטת. ארומה (אדום לחיים, אננס ציורופינסקי, פרטיזן אדום, ניקיצקי).

הם נאכלים טריים ומיובשים, משמשים להכנת קומפוטים, שימורים, ריבות, מיצים (עם עיסה), מזון משומר מזין ודיאטטי למזון לתינוקות (הם מכילים כמות גדולה של סוכרים פשוטים לעיכול בקלות). ניתן להשתמש בגרעיני משמש במקום שקדים מתוקים.

מיץ משמש שימושי למחלות כבד וליתר לחץ דם, והקרוטן הכלול בו מסייע לשיפור הראייה. משמשים מיובשים - משמשים (פירות שלמים עם זרעים), משמשים יבשים (חצאים ללא זרעים) וקיי עם (פירות שלמים עם זרעים סחוטים) הם מוצר מזון יקר ערך, מכיל עד 50% סוכר, הרבה מלחי קרוטן ואשלגן, שימושיים מאוד למחלות לב וכלי דם. משמשים מאוחסנים בטמפרטורת החדר עד 3-5 ימים, במקרר (בטמפרטורה של כ- 0 מעלות צלזיוס) - עד 2-3 שבועות. פירות המיועדים לאחסון נקצרים 3-5 ימים לפני הבשלות מלאה.

צורות משמש מעובדות למחצה נפוצות - מוטות. הם נבדלים על ידי גודל פרי קטן יותר, תכולת סוכר מופחתת ובשר צפוף יותר. הם מוערכים על עמידותם הגבוהה בכפור, התשואה השנתית הטובה שלהם. הם משמשים בעיקר להכנת פירות מבושלים, שימורים ולייבוש.

מתכונים דומים


ריבת משמשים עם פפריקה (לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת)

ריבת משמש

מררי
בקיץ הקרוב, כנראה, לא נראה משמשים.
טניה-פניה
אדמין-טניה, העצה שלך נחוצה מאוד.
לא יכולתי לעבור ליד משמשים יפים וזולים. הילד מבקש ריבה עם חצאים שלמים. בקיצור, הכל כמו שכתבת והראית.
הבעיה היא זו, רומוצ'קה: יש לי רק יום לבשל אותה. אנחנו עוזבים.
אפשרות 1: מחלקים את המשמשים לטריזים ומקפיאים, ואז מבשלים אחר כך אם יש זמן. אבל אני חושש שפרוסות שלמות לא יעבדו, אבל תהיה ריבה.
אפשרות 2: מכסים בסוכר בלילה, מרתיחים פעם אחת בבוקר. בערב, הרתיח שוב והשאיר למשך שבועיים רק במקרר כשהוא מתקרר. בשובך, הרתיח אותו שוב והכניס אותו לבנקים.

רומוצ'קה, מה אתה אומר? אולי יש אפשרות "קסם" שלישית?
מנהל

טאניושה, לבריאותך!

לעזוב לשבועיים זה לא שווה את זה, הם יכולים לקבל עובש, משמשים הם פרי מצות.

נסו לעשות זאת: קחו משמשים לא מאוד בשלים (כדי שלא ירתחו וישמרו על צורתם), הרתיחו כשלוש פעמים בערך 10-15 דקות על אש נמוכה מאוד, והשאירו במרווח של 6-8 שעות. עד שהסירופ מתקרר. בזמן הבישול מערבבים בעדינות מעת לעת.
מוּקרָם
טניה-פניה, לעתים קרובות, בהיעדר זמן, חותכים משמשים לפרוסות ומקפיאים אותם עד שיש לי זמן. אז אחרי ההקפאה הפרוסות זהות לחלוטין לריבה ללא הקפאה מקדימה. יש רק הבדל אחד - אחרי ההקפאה, אותם משמשים שהיו ירקרקים מאוד בריבה מתגלים ככהים מעט מאותם, אך לא קפואים. והטעם, שלמות הפרוסות וצמיגות זהים לחלוטין. ובצדק אמר מנהלשעל ריבה עם פרוסות יש צורך לקחת משמשים מעט בשלים, כדי שלא תהיה דייסה. והנה עוד, לטעמי האישי, על כל 2 ק"ג משמשים שאני מוסיפה מיץ מלימון אחד. אני לא מכניסה את הקליפה לריבה, אלא רק סוחטת את המיץ. נסו לבשל ללא לימון ומנה אחת עם לימון, ואז החליטו על העדפותיכם.
טניה-פניה
בנות, טניושה, אלביטינה!

תודה רבה על התמיכה והייעוץ שלך.
המשמשים בשלים כבדים. מסופקים דייסה.
החלטתי לעשות זאת: אותם חצאים שקופים ייכנסו להקפאה, ואותם אני רץ חזק יותר לבשל. הלילה לפנינו :-) אני חייב להספיק :-) או אולי אביא משמשים מהדרום

תודה רבה על תשומת לבך
מוּקרָם
טניה-פניהיש לנו משמשים בחנויות של רשת סמיה במחיר של 89 רובל. ריבה מבושלת עם פרוסות משמש 11 ק"ג.
טניה-פניה
זה מחיר מעולה! 89 לק"ג!
בלילה הצלחתי להרתיח משמשים פעם אחת, שהם קשים יותר. הריח עוצר נשימה, אבל הצבע כמובן השחים. בעבר הייתי צריך להתייעץ איתך כאן, ואז יהיה לי זמן לקנות כאלה מעט ירקרקים. וריבת זהב הייתה מתבררת.

יוגורט היה מוכן בבישול האיטי עד הבוקר. עכשיו יש צורך שהמשמשים הלא מבושלים ישרדו עד הערב. אחרת הילד "ישכנע" אותם ביוגורט :-) לא, אל תחשוב, אני לא מרחם על משמשים, אני מודאג מכמות המתוקים שאוכלים

מזל קולינרי גדול לכולם!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם