מנהל

מוצרי חלב

מוצרי חלב מותססים הם מוצרים המיוצרים על ידי תסיסה של חלב או שמנת עם תרבויות טהורות של חיידקי חומצה לקטית עם או בלי תוספת של חיידקי שמרים או חומצה אצטית. כמה מוצרי חלב מותססים מתקבלים כתוצאה מתסיסה של חומצת חלב בלבד; במקביל נוצר קריש הומוגני צפוף למדי עם טעם חלב מותסס בולט. מוצרים אחרים מתקבלים כתוצאה מתסיסה מעורבת - חומצה לקטית ואלכוהול.

למוצרי חלב מותססים חשיבות רבה בתזונת האדם בשל תכונותיהם הרפואיות והתזונתיות, טעמם הנעים ועיכולם הקל.

בייצור של כמה מוצרי חלב מותססים משתמשים בחומרים מזון, חומרי טעם וריח, מה שמגדיל גם את ערכם התזונתי והתזונתי.

יוגורט, מוצרים אסידופיליים, קפיר, קומיס.

מוצרים אלה מיוצרים בשיטה תרמוסטטית או מאגר.
החלב מפוסטר, הומוגני ומותוסס באופן ראשוני.

בשיטת THERMOSTAT, תסיסת חלב והתבגרות המוצר מתבצעת בבקבוקים בתאים תרמוסטטיים ומקררים. חלב מותסס, מערבב, מוזג לבקבוקים, נאטם ונשלח מיד לתרמוסטט עד שנוצר קריש חזק מספיק בבקבוקים. לאחר תום התסיסה, המוצר נשלח לתא הקירור לצורך קירור והבשלה.

בשיטת RESERVOIR, תסיסת חלב והתבגרות המוצר מבוצעות במיכל אחד. בתהליך התסיסה מערבבים את החלב ברציפות כדי לפרק את הגבינה. לאחר מכן מקורר המוצר ומשאיר אותו להבשיל, ולאחר מכן הוא מערבב שוב ונמזג לבקבוקי זכוכית או שקיות נייר.

בשר פשוט הוא מוצר חלב מותסס עם קריש שלם. הוא מיוצר מחלב עם או בלי תוספות טעמים וניחוחות. סוכר, דבש, ונילין, קינמון, קרם פירות וגרגרים או ריבה משמשים כחומרים חומרי טעם וריח.
על פי תכולת השומן הם מבחינים בין יוגורט דל שומן, שומני עם אחוז שומן של 3.2% ותכולת שומן מוגברת עם אחוז שומן של 4 ו -6%. בהתאם לתרבית המתנע החיידקי המשמש וטיפול בחום של חלב, מייצרים את סוגי היוגורט הבאים.

חלב צעיר רגיל - מיוצר על ידי תסיסה של חלב מפוסטר עם או בלי מקלות בולגרים.

MECHNIKOVSKAYA PROSTOKVASH - מיוצר על ידי תסיסה של חלב מפוסטר ומקלות בולגריים. למוצר המוגמר טעם חלב מותסס בולט יותר בהשוואה לחלב חמוץ רגיל.

קיטור ACIDOPHILIC - מתקבל על ידי תסיסה של חלב ובצילוס אסידופילוס.

RYAZHENKA, או PROSTOKVASHA UKRAINIAN - מיוצר על ידי תסיסה של תערובת חלב מומס ושמנת עם או בלי מקלות בולגריים.

VARENETS - מיוצר על ידי תסיסה של חלב מעוקר או אפוי עם או בלי תוספת של מקלות בולגרים.

YUZHNAYA PROSTOKVASH - מתקבל על ידי תסיסה של חלב ובצילוס בולגרי בתוספת שמרים שמססים לקטוז.

יוגורט מלוח (עם ריבה או ריבה) - מיוצר על ידי תסיסה של חלב מלא ומקלות בולגריים בתוספת ריבה או שימורים.

יוגורט - הוא שונה ממוצרי חלב מותססים אחרים על ידי תכולה גבוהה של חומרי חלב יבשים ללא שומן. הוא מוכן מחלב או תערובת חלב בתוספת אבקת חלב, סוכר, פירות ויריפי פירות יער.
מיוצר יוגורט של 1.5%, 3.2% ו -6% שומן. בהתאם לטעמים ולחומרים הארומטיים שבהם משתמשים, מיוצר יוגורט לא ממותק ומתוק עם וניל ופירות וגרגרי יער, שצבעו תלוי בצבע הסירופ שהוצג.

מוצרי חלב אסידופיליים - הם מתקבלים על ידי תסיסה של חלב עם תרבויות טהורות של בצילוס אצטופילי. מוצרים אלה כוללים את הדברים הבאים:

חלב ACIDOPHILIC מיוצר מחלב מלא או דליל עם או בלי תוספת סוכר, המותסס בתרבויות טהורות של אסילופילוס בזילוס. חלב אסידופילי מיוצר בשומן, דל שומן, כמו גם בתוספת ויטמין או קינמון.

ACIDOPHILIN מוכן מחלב מלא או רזה עם או בלי תוספת סוכר, מותסס בתרבויות טהורות של אסילופילוס bacillus ותרבות פתיחת קפיר. אסידופילוס יכול להיות שומני או לא שומני.

חלב שמרים אסידופילי מוכן מחלב מלא או דליל עם או בלי תוספת סוכר, מותסס בתרבויות טהורות של אסילופילוס בזילוס ושמרים.

קפיר

זהו משקה חלב מותסס של תסיסה מעורבת (חומצה לקטית ואלכוהולית) המיוצר על ידי תסיסה של חלב עם פטריות קפיר. הכפיר מבוקש ביותר בקרב האוכלוסייה, מכיוון שיש לו לא רק סגולות תזונתיות אלא גם תרופות. הוא גם מרווה את הצמא, ובזכות טעמו נוכחות הפחמן הדו-חמצני וכמות קטנה של אלכוהול מעוררת את התיאבון.

בהתאם למידת החלב, הם מייצרים קפיר שומני (2.5, 3.2 ו -6% שומן), דל שומן, פירות (1 ו -2.5% שומן). מכינים שומן וקפיר דל שומן בתוספת ויטמין C, ומכינים 6% שומן מתערובת של חלב ושמנת.

קומיס הוא מתקבל מחלב סוסה וחלב פרה.
קומיס הוא משקה תזונתי מחלב מותסס העשוי מחלב סוסה או מחלב רזה מסוג אחר של חיות משק.

אם מכינים קומיסים מחלב בקר, אז מפסטרים, מקוררים ואז תסיסה תסיסה מיוחדת, שמספקת תסיסה מעורבת - חומצה לקטית ואלכוהולית - ומקדמת את התסיסה המיוחדת. היווצרות חומרים אנטיביוטיים (כולל מספר אנטי-שחפת).

קומיס מוכן הוא משקה תוסס בצבע לבן, חלב חמוץ חריף, עם תערובת של אלכוהול, טעם וריח. הבחין בקומיס חלש (יום אחד), המכיל עד 1% אלכוהול, בינוני (יומיים) - עד 1.75% אלכוהול, חזק (שלושה ימים) - עד 5% אלכוהול.

קומיס מגרה את התיאבון ויש לו סגולות תזונתיות ורפואיות; הוא שימש זמן רב למניעה וטיפול בשחפת ריאתית, כמו גם למחלות בדרכי העיכול. נעשה שימוש בקומיס גם במקרה של תשישות לאחר שסבל ממחלות.

חומרי הזנה של קומיס (חלבונים, שומנים, סוכר חלב) נספגים כמעט לחלוטין (עד 95%). כאשר אוכלים קומיס, עיכולם של חלבונים ושומנים הכלולים במוצרי מזון אחרים עולה מאוד.

קומיסים חזקים אינם משמשים למטרות רפואיות; הם משתמשים בו רק כמשקה מרענן או משכר (שהוא הרבה יותר בריא משתיית בירה).

חיי המדף של הקומיס הם לא יותר משלושה ימים בטמפרטורות של עד 8 מעלות צלזיוס.

קומיס מחלב חלב. בהשוואה לחלב פרה, חלב סוסה מכיל יותר סוכר ופחות שומן, לכן, כאשר הוא מותסס, החלבונים אינם נושרים בצורה של קריש צפוף, אלא יוצרים פתיתים שנהרסים בקלות בעת טלטול. לקומיס מחלב סוסה יש טעם ספציפי.

KUMIS MILK MILK הוא מוצר תסיסה מעורב. הוא עשוי מחלב רזה בתוספת סוכר. כאשר התסיסה חלב נוצרים פתיתים זעירים של חלבון הנספגים בגוף בקלות. קומיס מגביר את התיאבון, משפר את העיכול ואת חילוף החומרים.בהתאם למידת ההבשלה, הקומיס מובחן: חלש עם אחוז אלכוהול של 0.1-0.3%, בינוני המכיל 0.2-0.4% אלכוהול, חזק בו האלכוהול הוא עד 1%.

קאזאק איירן
איירן בקזחית הוא משקה חלב מותסס הנפוץ בקזחסטן.
כדי להכין את האירן הקזחי צריך לקחת מחצי עד שלושת רבעי כוס מחמצת לליטר חלב. ניתן להשתמש ביוגורט, קפיר או שמנת חמוצה כתרבות פתיח.
הביאו את החלב לרתיחה, התקררו לטמפרטורת החדר, הוסיפו את תרבות המתנע המוכנה, ערבבו, שפכו לצנצנות זכוכית או כוסות קרמיקה והשאירו להתבגר במשך חמש עד שש שעות.

מקוני

Matsoni הוא משקה חלב מותסס הנפוץ בקווקז.
להכנת יוגורט יש להרתיח חלב, לקרר אותו לטמפרטורה של 45 מעלות צלזיוס, למזוג אותו לצנצנות זכוכית של 0.2 או 0.5 ליטר, להוסיף לכל כפית מלאה או כף מחמצת - יוגורט חי (ראה להלן) או, במקרים קיצוניים, שמנת חמוצה חומצית, מערבבים היטב, עוטפים ומכניסים למקום חם למשך 6-8 שעות.

שמנת חמוצה

שמנת חמוצה מיוצרת על ידי תסיסה של קרם מנורמל. שמנת חמוצה שונה ממוצרי חלב מותססים אחרים על ידי אחוז השומן הגבוה שלה.
קרם מנורמל, מפוסטר והומוגני מקורר לטמפרטורת התסיסה. ואז מערבבים את השמנת והחמץ ומניחים לתסיסה. סוף התסיסה נקבע על ידי הרגע בו לחומצה והחוזק האופטימליים. משך התסיסה הוא 13-16 שעות. בתום התסיסה, הקרם מעורבב ביסודיות ונשלח לאריזה, קירור והבשלה. ההבשלה מתרחשת בטמפרטורה של 5-8 מעלות למשך 6-48 שעות, תלוי בנפח המיכל ובטמפרטורה.

שמנת חמוצה, 30% שומן - הסוג העיקרי של שמנת חמוצה, המיוצר על ידי תסיסת שמנת מנורמלת. מותר לייצר שמנת חמוצה מסוג זה מחומרי גלם משומרים. הם מיוצרים בכיתות הגבוהות ו -1.

SWEETER 36% FAT - מיוצר רק משמנת מפוסטרת טרי מנורמלת. זה לא מחולק לציונים.

AMATEUR SWEET, 40% FAT מיוצר רק משמנת ונארז בצורה של לבניות. יש לו עקביות צפופה ולא מתפשטת. זה לא מחולק לזנים.

קרם ממוצרי תזונה 10% שומן מתקבל משמנת מפושטת המועשרת בויטמינים C ו- B. היא אינה מחולקת לזנים.
הם גם מייצרים שמנת חמוצה 20% ו 25% שומן.
מנהל

דרישת איכות

האיכות של יוגורט, מוצרים אסידופיליים, קפיר וקוליס חייבת לעמוד בדרישות התקן.

עקביות של קפיר, חלב אסידופילי, חלב אפוי מותסס וזנים צריכים להיות אחידים, מזכירים שמנת חמוצה נוזלית, ועקביות הקומיס צריכה להיות אחידה.
מותרת עקביות צמיגה מעט בחלב מסובך ואסידופילי, בחלב אסידופילוס ובחלב אסידופילי, היווצרות גזים בכפיר.

הטעם והריח צריכים להיות חלב מותסס טהור, האופייני לסוג המוצר, ללא טעם וריח זרים.

הצבע צריך להיות לבן חלבי או מעט קרמי, אחיד לאורך כל המסה. מוצרי חלב מותססים עם תוספים הם בעלי גוונים של צבע מהמילויים שנוספו.

תכולת השומן במוצרי חלב מותססים בעלי אחוז שומן גבוה היא לפחות 6%, בשמנים - 3.2 או 2.5%.

חלב מקורזל צריך שיהיה לו טעם וריח חלב תוסס נקי, ללא טעמים וריחות זרים שאינם אופייניים למוצר, מותר טעם אלכוהולי ביוגורט הדרומי, בזנים ובחלב אפוי מותסס - טעם פיסטור הצבע לבן חלבי, בחלב אפוי תסיסה ובוורנטים - עם גוון חום. הקריש צפוף במידה בינונית, ללא הפרעה, ללא היווצרות גז, מותר שחרור קל של סרום על פני השטח, בהפסקה הקריש מבריק, יציב, קצף חלב מותר לזן ולחלב אפוי מותסס, לחומציות אסידופיליות ודרומיות - מעט צמיג.אסור לקבל חלב חמוץ עם חללים, רפוי, נפוח, מזוהם, עם מספוא, טעם וריח מריר. החומציות של חלב מסולסל היא 80-1100T, דרומית - 90-1400T, חלב אפוי מותסס 75-1000T.

קפיר צריך להיות בעל חלב נקי מותסס, מרענן, מעט חריף, ספציפי, ללא טעם וריח זרים. העקביות היא שמנת חמוצה נוזלית הומוגנית. מותר ליצור גז בצורה של עיניים נפרדות, לא יותר מ -2% מהסרום המופרד. חומציות 85-1200T אינה מורשית לקבל קפיר עם טעם וריח מריר, אמוניה, מספוא וטעמים אחרים, כמו גם מלוכלך.

לפי איכות גבינת קוטג מחולק לכיתה הגבוהה ו -1. גבינת קוטג 'בדרגה הגבוהה ביותר חייבת להיות בעלת טעם וריח חלב נקי, עדין, חמצמץ, ללא טעם וריח זרים. העקביות עדינה, מותר הטרוגנית. הצבע לבן, מעט צהבהב, עם גוון שמנת, אחיד לאורך כל המסה. בכיתה א 'מותרים טעמים קלים של הזנה, מיכלים ונוכחות של מרירות קלה. העקביות שברירית, נמרחת, ובגבינת קוטג 'דלת שומן - עם שחרור קל של מי גבינה, החמיצות הפירורית של גבינת קוטג' משובחת אינה גבוהה מ- 2000T, חצי שומן - 2100T, דל שומן - 2200T. הפגמים של גבינת קוטג 'הם טעמי מספוא, טעם חלב חמוץ בולט, מרירות וגרגרנות. גבינת קוטג 'עובש ומזוהם אינה מורשית להתקבל.

טַעַם דִברֵי מְתִיקָה צריך להיות חלב מותסס נקי ועדין עם טעם וארומה מובהקים האופייניים למוצר מפוסטר.

CONSISTENCE שמנת חמוצה צריכה להיות אחידה, עבה בינונית, ללא גרגירי חלבון ושומן. לשמנת חמוצה חובבנית עקביות הומוגנית צפופה, ללא גרגרי חלבון ושומן. בשמנת חמוצה עם תכולת שומן בשיעור 30% בכיתה א ', מותרת עקביות לא מספיק עבה, מעט גושי ומשיכות קלה. בשמנת חמוצה של 25% שומן, העקביות אינה סמיכה מספיק.

שמנת חמוצה COLOR עם תכולת שומן של 30% מלבן לצהוב בהיר, חובבנית ו -36% - מלבן חלבי לשמנת.

אסור למכירה שמנת חמוצה עם טעם מספוא חמצמץ, גס, מרוקן ומובהק; עם סרום משוחרר; עם גוון זר.
שמנת חמוצה בתכולת שומן של 30% מחולקת באיכותם לכיתה הגבוהה ביותר ו -1. הצבע לבן עם גוון שמנת. הטעם והריח הם חומצה לקטית נקייה, עם טעם וארומה בולטים המאפיינים מוצרים מפוסטרים. העקביות הומוגנית, עבה בינונית, ללא גרגירי שומן וחלבון, מבריקה. החומציות של שמנת חמוצה היא 65-900T. בכיתה א ', טעם מספוא של ביטוי חלש, נוכחות של מרירות, העקביות אינה עבה מספיק, מעט גושית, מותרת נוכחות של משיכות קלה; חומציות 65-1100T. סוגים אחרים של שמנת חמוצה אינם מחולקים לזנים. פגמי השמנת החמוצה הם עקביות נוזלית וגושית, טעם גס וכו '. שמנת חמוצה עם טעם וריח מריר, חמוץ, מספוא, אינה צנועה, מזוהמת ועם מי גבינה משוחררת.

קוביס צריך לטעום ולהריח נקי, מותסס, מרענן, חריף. הצבע לבן חלבי. העקביות היא הומוגנית, לאחר ערבוב עם חלקיקי חלבון קטנים - מוגזים, מקציפים מעט.
חיים
עובדות סקרניות על קפיר. מה נשא מוחמד בצוותו ומדוע בעטו בייבני היינות?
אף על פי שאפילו הרודוטוס הזכיר מוצר מסוים של חומצת חלב מהקווקז, בני קראצ'אי יצרו אגדה יפהפייה משלהם, ורואים בארצם שלהם מקום הולדתו של קפיר. שיהיה כך, אף אחד לא חבל?

והקראצ'אים אומרים זאת: בימי קדם, הנביא מוחמד הגיע להר אלברוס והתפעל מהאנשים החיים מתחת לפסגותיו. כמתנה להרים הגבוהים, הוא הוציא מצוותו כמה אפונים קטנים ולימד את הנכרים ליצור מהם משקה מרפא של בריאות ואריכות ימים.

רק דבר אחד הצטווה על ידי מוחמד - לא לתת את הגרגירים הללו לאף גוי ולא לחשוף את סודות המשקה. אחרת, הבריאות ואריכות החיים של הקראצ'אים ייעלמו. אפונים אלה הוגנו והסוד נשמר בקודש.הם דאגו להם כך שגם בנות שנישאו בכאב אחר לא קיבלו אותן כנדוניה. זכור פרט זה - הוא יועיל למטה.

הקווקזים כינו את הכדורים היקרים הללו "דוחן הנביא" או "גרגרי מוחמד". והמשקה האלוהי נקרא באולסים שונים ובכושות בדרכים שונות: צ'יפצ'ה, חאגו, כובעים. אפונה זו (או צוענית-איירן, גיפי-איירן) הייתה מחמצת המשקה, שאנו מכנים כעת קפיר. אבל ברצינות, באמת יש בזה משהו: עד כה המדע לא הצליח להוציא באופן מלאכותי מחמצת הנקראת פטריית קפיר. רק מאפונה יקרה! וכל שאר המשקאות של חומצה לקטית - כל מה שאוהבים, פשוט לא קפיר.

נשות ההרים הניחו בזהירות, כמו פנינה, את גרגיר מוחמד היקיר בתוך יינות יינות עם חלב. ואז התחיל לקרות נס עם חלב רגיל: החלב החל להתסיס ולהתחזק במעלות. זה המקום שבו, ככל הנראה, - בווינן עם קפיר, הנאמנים מצאו פשרה עם אללה, שאסר על המוסלמים לשתות אלכוהול. וכדי לכפר על חטאם באכילת תוצר התסיסה האלכוהולית, הם הניחו את שקעי היין שלהם בצד הדרכים, כך שכל מטייל שהולך יבעט ורומס אותם ברגליים. בדיחות כבדיחה וטלטול תקופתי רק תרמו להאצת ההתבגרות של סם הקסמים של הבריאות.

עמים אחרים התפלאו כששמעו על המשקה הנפלא, אבל הקראצ'אים לקחו את הכפיר לפיהם - הם שותקים. רק בשנת 1867 הודיעה החברה הרפואית הקווקזית על סגולות הריפוי המיוחדות של קפיר. ואיזה מקום קראצ'אי - אתר הבריאות המלכותי של האימפריה הרוסית! קיסלובודסק, שם לא רק פושקין ולרמונטוב שתו מים, אלא גם קפיר אדיר ...

אנשים רגילים לא יכולים ללכת לקיסלובודסק לבריאות. לכן, האגודה הרוסית הכל-רוסית פונה אל יצרנית גבינות החלב המפורסמת באותה עת, ניקולאי בלנדוב המפורסם, עם הצעה לשלוט בייצור הכפיר לצרכי החברה הרוסית. יתר על כן, היה זה בלנדוב שעשה עבודה נהדרת כמחנך - הוא פתח בית ספר לבנות לגידול חלב. יש לו קלפים בידיים.

ואז, רק בשנת 1906, תלמידתו הצעירה והמבריקה, אירינה טיכונובנה סחרובה, סיימה את לימודיה בבית הספר הזה. (סטודנטית מוכשרת: באחת התערוכות בפריז, אירינה טיכונובנה מוענקת במדליית הזהב על הטכנולוגיה שפיתחה לחלבון חמאה). בזמן שתיית כוס קפיר, זכרו במילה טובה את אירינה היפה - היא אנו חייבים את הופעתה של קפיר ברוסיה.

הסיפור הזה הוא בלש טהור! בלנדוב מורה לילדה צעירה באמצעות וו או נוכל למצוא את סוד ייצור היוגורט ולקבל את "הדוחן של מוחמד" הנחשק. אבל איך? שלח ילדה אחת לקווקז באותה תקופה?! גם אם היא מטה הרי ממדעי החלב. הם החליטו כך: הילדה נוסעת לקיסלובודסק, למחלבות הגבינות המפורסמות, שם מצטרף אליה מנהל מחלבת הגבינות, מר וסילייב, ובפיקוחו ילכו לאחד מספקי החלב הגדולים, הנסיך בקמירזה. באיכורוב. ושם הכל תלוי בקסמיה של אירינושקה.

גבר נאה, אריסטוקרט קדום, אדם מכובד עם קשרים בקווקז, מקבל ברצון זוג מרגלים בחתול הקורסונקה שלו עם כל הכנסת האורחים הקווקזית. שולחנות נסדקים ומתפוצצים בשפע קראצ'אי, איירנים, קומיסים וקפיר שופכים נהרות חלב: אורח לבית - אושר לבית. אבל לגבי גרגריו של מוחמד, הנסיך אינו גו-גו. וכך האורחים היקרים בילו חודש שלם בהאזנה לשירי קראצ'אי וריקודים בכשרות. הם ערכו גיחות לאוליות רחוקות - שם יכלו לחקות את דוחן הנביא, להציץ בחוכמת התסיסה, אך הכל היה לשווא. ובכל זאת - אפילו לבנותיהן לא ניתנה נדוניה באולוס זר ... הייתי צריך לחזור לקיסלובודסק לא מלוח.

ועכשיו המרגלים שלנו הולכים בדרכי ההר. ואז חמישה רוכבים פתאום נכנסים פנימה, ומול המנהל הסוער הם חוטפים את אירינה טיכונובנה ולוקחים את אלוהים יודע לאן, לסקליה מפוארת. ובסקלה הנסיך כורע לפניה עם הצעת נישואין. ככה זה קורה ...הילדה הגאה רדפה אחרי הנסיך מהסאקלי, וכל יום מילא אותה בסלי פרחים, שכב לרגליה.

בינתיים הסקירה שלנו הגיעה לקיסלובודסק שלו ומיהרה לז'נדרמים כדי לחלץ את השבוי הקווקזי. הז'נדרמים הגיעו כמובן לסקלי ושחררו את העבד, אך אירינה טיכונובנה, על פי כל חוקי האימפריה הרוסית, הגישה תביעה נגד החוטף שלה. שופטים מקומיים, שהכירו את קשריו וסמכותו של הנסיך באיכורוב בקרב הנכרים, הפעילו, כפי שאומרים כעת, לחץ על התובע במטרה לסיים עסקה ידידותית. ואז הילדה הגאה והעקשנית החליטה ליהנות מחטיפתה למען רוסיה. היא הפכה 10 קילו של דוחן הנביא למצב הכרחי בעולם. מה אתה חושב: בבוקר, עם עוד סלסלת פרחים מפוארים, הנסיך שלח לאירינה טיכונובנה 10 קילו זרעי מוחמד, והילדה המאושרת מיהרה למוסקבה עם הגביעים שלה.

כבר בשנת 1906, פטרסבורג ומוסקבה, החלו לספק את המנות הראשונות של קפיר תעשייתי לצריף בוטקין המדבק לאנשים חולים קשה. ובשנת 1907 קפיר הלך לעם. ומאז איננו יכולים לדמיין את חיינו ללא המשקה הזה.

אך בדרך כלל מדינות אירופה לא הכירו קפיר עד סוף מלחמת העולם הראשונה. ורק בגיל 23-24 הם החלו להילחם לרגלי מדינת הסובייטים הצעירה ברכישת פטריות קפיר. אם כבר מדברים על ארה"ב, אני חייב לומר לך: אני גאה שגרתי באותה עיר עם אדם בשם קפיר. הוא נפטר לפני זמן לא רב, מר סמוליאנסקי-קפיר. הוא שם את העיר שלי שיקגו וארצות הברית, שלא הכירה קפיר, על מחט קפיר. מייסד חברת LifeWay, מילא את ארה"ב בקפיר שלנו.

כעת בתו ממשיכה בעבודתו. ולא רק מרוויח כסף על קפיר, אלא גם עושה הרבה עבודה מדעית על עסקי קפיר. במעבדות קפיר פותח סוג חדש של משקה בתוספת פרוביוטיקה המגבירה את כוח הריפוי שלו. מי יודע, אולי זו בתו של קפיר האב אשר יועדה לפתור את חידת יצירת פטריית קפיר מלאכותית.
זכור את המגויס "שתו, ילדים, חלב - תהיו בריאים!"? ואני אגיד: שתו, אנשים, קפיר מבורך, והיו תמיד בריאים! בתאבון!

לורה לי 🔗

כל המתכונים

נושאים חדשים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם