שבוע מתכונים 36 (2019)


שבוע מתכונים 35 (2019)


דוגווד

דוגוודמי שהיה בקווקז או בחצי האי קרים בסתיו יודע על בשרו על בשרו. לעתים קרובות ניתן לראות את גרגרי האודם המוזרים שלה בזארות הדרומיות. חובבי טיולי הרים מכירים את הדוגווד.

זהו עץ או שיח בגובה 2-9 מ ', בדרך כלל עם כמה גזעים מכוסים קליפות אפורות, סדקות ומתפוררות. הוא צומח ביערות הרים עד לגובה 1500 מ 'או בקצוות ובסבך שיחים אחרים.


ארגון מכוורת

ארגון מכוורתכאשר מתחת לחלונות הבתים ישנן שלגיות לבנות, מתחת לגג הכוורות יש כבר הסימנים הראשונים של האביב - הרחם מטיל ביצים, זחלים הופיעו. הגיע הזמן לחשוב היכן לארגן מכוורת. כשמארגנים את זה, הצעד הראשון כבר חשוב - הבחירה במקום להצבת הכוורות. במקרה זה הם מונחים על ידי שני שיקולים: הנוחות בהשמתם לבעל המכוורת ושכניו; ההתאמה של המקום הנבחר למאפיינים הביולוגיים של הדבורים, שם יש שילוב אופטימלי של טמפרטורה, לחות, תנועת אוויר עבורם.


מתכונים לשבוע 34 (2019)


הביס את הרע שבך

הביס את הרע שבךהאם לעיתים קרובות אנו חושבים מדוע לעיתים כל כך קל ופשוט לנו להעליב, להעליב אדם העומד לידנו? לפגוע באדם הכי קרוב? מדוע שלא נעשה את הדבר היסודי ביותר במקרים כאלה - האם איננו מנסים לדמיין את עצמנו במקומו? ואז מילים קשות בוודאי היו מאטות בנו, המעשים הרעים שלנו היו נסוגים. מה מונע מכל אחד מאיתנו "להפעיל" את הרגשות הטובים שלנו בזמן הנכון, הטוב ביותר שיש בכל אחד מאיתנו?


על המולטי-קוקר ואופני הפעולה שלו

על המולטי-קוקר ואופני הפעולה שלוכל אישה יודעת כמה זה מעצבן שצריך לבשל כל יום כשאין זמן לזה בכלל. למשל, בגלל לוח זמנים עמוס בעבודה. או בשל העובדה שהתינוק אינו מאפשר לעקוב אחר המתרחש על הכיריים. אני רק רוצה להשיג סיר קסמים מסיפור אגדה, אותו הייתי מבשל בעצמי יום ולילה. אבל החלק הכי טוב הוא שקיר כזה באמת קיים, והוא נקרא מולטי-קוקר.


האמן פאבל דמיטרייביץ 'קורין

פ 'ד' קוריןעבודותיו של האמן המפורסם פ. ד 'קורין שיקפו את התופעות והסתירות של התקופה הקשה של המאה ה -20, את כל הדרמה, הגבורה והגדולה של אז. ולא בכדי קורין עצמו כינה את עצמו אמן המאה ה -20.

פאבל דמיטרייביץ 'נולד בשנת 1892 בכפר פאלך במשפחתו של צייר איקונים איכרים. משפחת קורין עסקה בציור אייקונים במשך שלוש מאות שנים. ופול נועד גם לצייר אייקונים.


שבוע 33 למתכונים (2019)


יום ולילה - יום משם

יום ולילה יום משםאחת, שתיים, שלוש - לקח קצת זמן עד שאמרנו את שלוש המילים הקצרות האלה. כמה בדיוק?

משהו כמו שנייה אחת. זה לא הרבה בהשוואה לשעה. הזמן יחסית מאוד. לפעמים נראה שאנחנו מרגישים את זה מבחינה פיזיולוגית - כמה מייסר זמן ההמתנה מתארך! אבל כדאי לעשות עסקים מרגשים - והזמן יעבור באופן בלתי מורגש, במהירות, כאילו הוא יצטמצם באלף פעמים.


צהוב עש

צהוב עשהמקולה הצהובה, או גלאוסיום צהוב, הוא זן נדיר ונמצא בסכנת הכחדה ממשפחת הפרג. זהו צמח דו-שנתי (או רב שנתי) בעל עלים גלוזיים גדולים בצפיפות מתבגרת למדי, שנאספים בבסיסם בשושנה, מה שמעניק יורה פורחת בגובה של עד 60 ס"מ עם עלים ופרחים רבים. הם יפים מאוד - בודדים, גדולים, מבריקים, צהוב לימון, צהוב כהה, לעתים קרובות פחות כתום.


שבוע מתכונים 32 (2019)


נשר זהב

נשר זהבבסיפורי עמים רבים, מקומו של מלך העופות מוקצה תמיד לנשר. רק בארצנו ישנם כמה סוגים מהם: ערבה, נץ, גמד, שטח קבורה, נשרים מנוקדים גדולים ופחות, ולבסוף נשר הזהב. הוא זה ששייך בצדק לתפקיד ראש ממלכת הציפורים.


דמיטרי יוסיפוביץ 'איבנובסקי

דמיטרי יוסיפוביץ 'איבנובסקיזה היה בשנת 1887. שני סטודנטים מאוניברסיטת סנט פטרסבורג, על פי הצעתו של הבוטנאי-גאוגרף המפורסם א.נ. בקטוב, נסעו לאוקראינה ולבסרביה כדי לחקור את מחלת הטבק הנפוצה באותה תקופה, שגרמה נזק עצום לחקלאות. חוקרי טבע צעירים יצאו לדרך בהתלהבות. הם הצליחו לבסס את קיומן של שתי מחלות טבק בבת אחת. אחד מהם - לוז-לוז, מחלה מדבקת, טופל בפשטות: על ידי העלאת תרבות החקלאות, על ידי סיבוב יבול נכון. הסיבה לזולת - צהבת - לא זוהתה אז.


תות בר

תות ברמבין כל גרגרי היער של מרכז רוסיה, המדהים ביותר הוא תות היער (Fragaria vesca L.). השם הלטיני של הסוג פרגריה מקורו במילה fragare - "להריח מתוק" וניתן לארומת הפרי. פירוש המילה vesca - פרוזאית בלבד - "אכיל".


הרייר

הריירהציפורים המדוברות נדירות באזורנו. זנב ארוך וצר יחסית, צבע גוף לבנבן וקצוות מחודדים שחורים של כנפיים רחבות. כבר לפי הסימנים הללו, אנו יכולים לומר בביטחון שמדובר במלוני. "אפור כמייבש" - מי לא מכיר את המילים האלה? עם זאת, יש לציין שרק גברים שחיו עד 3-5 שנים ניחנו בצבע נוצות אפור-לבן, לנקבות ולבעלי חיים צעירים יש תלבושת כהה יותר.


טִילְיָה

טִילְיָהבארצנו גדלים כמה סוגים של לינדנים, אך הטילן בעל העלים הקטנים ידוע בתור בן לוויה של היער הרוסי. במטעים טבעיים הוא נמצא ביערות אלונים, ביערות אורן, ביערות אשוחית, או יוצר יערות גיר רציפים.


מהי אתולוגיה?

מהי אתולוגיה?הם קוראים לזה מדע בעריסה. ואכן, הוא הצעיר ביותר מבין מדעי הביולוגיה האחרים. היא בת קצת יותר מחמישים. אך היא תופסת מקום מיוחד בביולוגיה, והצורך במחקריה גובר מדי שנה. מדובר באתולוגיה - מדע ההתנהגות של בעלי חיים.


שיעורי כימיה חקלאית: דשני זרחן ואשלג

שיעורי אגרוכימיהדשני פוספט משפיעים על גודל היבול, אך עוד יותר - על איכותו. העשרה משמעותית של כל איברי הצמח בהם מתרחשת כאשר חנקן בצורת אמוניום קיים במדיום התזונתי.


עזרה ראשונה במצבי חירום

עזרה ראשונה במצבי חירוםבדרך כלל מאמינים כי "כוויות קור" אפשרי רק כאשר כספית מדחום הרחוב ירדה הרבה מתחת לאפס.אבל זה לא נכון. לחות גבוהה וקירור ממושך עלולים לגרום להקפיאת עור בטמפרטורות הקרובות לאפס, במיוחד אם הרוח חזקה והבגדים לחים והגוף נחלש. יש לקחת זאת בחשבון כאשר מארגנים טיולים ארוכים עם ילדים.


סידור משוכות באתר

סידור משוכות באתרצמחי פרי וגרגרים וירקות צומחים טוב יותר במקומות מוגנים מפני הרוח, שם כיסוי השלג אחיד יותר, ובקיץ יש פחות אידוי לחות מהקרקע. יצוין כי במקומות כאלה גם הלחות היחסית טובה יותר. בגן המוגן מפני הרוח נוצרים גם התנאים הנוחים ביותר לעבודת הדבורים, שיש להם חשיבות רבה להאבקת פרחים ולהגדלת התפוקה של צמחי פרי וגרגרי יער.


לסודות החיים (נקודות מבט של גנטיקה)

נקודות מבט של גנטיקהההצלחות של הביולוגיה המודרנית קשורות בעיקר לאותו ענף שלה, שנקרא ביולוגיה מולקולרית. תוצאות בולטות במיוחד הושגו בחקר התורשה - תכונותיהם של אורגניזמים, אשר במשך זמן רב נותרו מסתוריים. מדענים הצליחו לחשוף את מהות הגן. במשך מאות שנים נראה שזה היה משהו מיסטי, כמעט ולא קיים. והתברר שמדובר במבנה כימי אמיתי מאוד - פיסת חומצה דאוקסיריב-גרעינית (DNA), שהיא נושאת המידע הגנטי.


שבוע 31 למתכונים (2019)


מהיער - למילונים (אטימולוגיה של מילים מוכרות)

אטימולוגיה של מילים מוכרותהשפה הרוסית עשירה ואקספרסיבית. האם תהיתם פעם איזה תפקיד בעלי חיים מילאו (וממשיכים למלא גם היום) בגיבוש אוצר המילים שלנו?


מתקשה על ידי השמש

מתקשה על ידי השמשהספקטרום המורכב של קרינת השמש מכיל אזור אופטי עם אורך גלים אלקטרומגנטיים בטווח של 280-3000 ננומטר. קרניים קצרות יותר (צילומי רנטגן וקרני גמא) נספגות באטמוספירה ואינן מגיעות אל פני כדור הארץ. בחלק האופטי של הספקטרום, בתורו, פולטים קרני אינפרא אדום (760-3000 ננומטר), קרניים גלויות (400-760 ננומטר), קרניים אולטרה סגול (280-400 ננומטר). 59% מאנרגיית האור המגיעה אל פני האדמה היא בחלקו האינפרא אדום, 40% מהאנרגיה בחלק הגלוי של הספקטרום ורק 1% בקרניים אולטרה סגולות. כאשר עוברים באווירה מזוהמת, קרני UV נספגות באופן אינטנסיבי במיוחד, ושיעורן מצטמצם עוד יותר.


אַלְמוֹן

אַלְמוֹןמי מאיתנו לא אוהב להירגע על נהר, אגם או מאגר, במיוחד כשגדותיו מכוסות ביער. אלדר מתיישב לעתים קרובות ביערות כאלה, ולעיתים יוצר חורשות קטנות ואף סוג מוזר של יער - יערות אלמון שחור על אפיק הנהר. אורן, טילן, ליבנה מסתדרים היטב לצד אלמון, אך אלמון הוא "ידידותי" במיוחד עם ערבה אוהבת מים באותה מידה. סלעים אלה, כמו שאומרים, חיים עם מים ומעדיפים מים זורמים. אבל יש להם גם מים תחת הטיפול שלהם. אנשים שמו לב כבר מזמן שאם כורתים את מטעי האלמון, יהיו צרות: מעיינות מתייבשים, מי קרקע נעלמים, נהרות נעשים רדודים ...


ניקולאי ניקולאביץ 'מיקלוחו-מקליי

ניקולאי ניקולאביץ 'מיקלוחו-מקליי"אדם - בכל מקום אדם." מילים אלה שייכות לב ניקולאביץ 'טולסטוי. הם מגדירים במדויק את המהות של כל הפעילויות של מיקלוחו-מקליי - הנוסע והמדען הגדול. התשוקה לנסיעה הייתה בדמו, הוא אמר שמראה הים, ההרים, האיים הרחוקים הביא אותו ללא עוררין. המוזה של השיטוטים הרחוקים נקרא באדיקותה מיקלוחו-מקלי על שם חוקר הטבע המפורסם ארנסט האקל הזמין אותו, סטודנט בן עשרים, לקחת חלק במסע מדעי לאיים הקנריים.


סודות שן הארי

סודות שן הארישן הארי פורחים יחד. בתחילת מאי ערוגות פרחים, מדשאות, גבעות צבעוניות בדיוק על ידי ריסוס השמש. כמובן שאפשר למצוא פרחים בודדים בתחילת האביב והקיץ, אך הם דומים לציפורים שנותרו מאחורי הצאן.

זמן הפריחה של שן הארי הוא נפלא: האוויר מתמלא בריח של פרחים ורעננות של עלים צעירים, סנוניות עפות פנימה, הטריל הראשון נשמע זָמִיר, וטיפות הגשם הראשונות בסגנון הקיץ שוטפות את האדמה.


ספניילים

ספנייליםמשפחת ספנייל היא אחת הרבות מבין קבוצות כלבי הציד וככל הנראה אחת הוותיקות ביותר. את התמונה הראשונה של כלבים דמויי ספנייל ניתן היה לראות על מטבעותיו של פיליפ השני, אביו של אלכסנדר הגדול. הוא האמין כי ספרד הפכה למקום הולדתם של אבות הספרדים, משם הגיע שם כל הקבוצה של כלבים זריזים ארוכי אוזניים אלה.<<  <לחדש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 לישנים>  >>
תוצאות 61 - 90 מתוך 2483

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם