גן סלעים

גן סלעיםקבארדינו-בלקריה תופס מקום ציורי באזור הגבעות של החלק המרכזי של צפון הקווקז.


פיזיולוג מצטיין ליאון אבגרוביץ 'אורבלי

אורבלישמו של ליאון אברארוביץ 'אורבלי (25 ביוני 1882 - 9 בדצמבר 1958) קשור לתגליות עיקריות בפיזיולוגיה של מערכת העצבים המרכזית, לפעילות העצבים הגבוהה יותר של בני אדם ובעלי חיים, איברי החישה של מערכת העצבים האוטונומית, וכן אִכּוּל.


כרוב

כרובכשיצאתי לחו"ל אחרי המלחמה בחרתי בקובה. ארוחת הערב הראשונה על אדמה טרופית החלה בראש כרוב. בהתחלה תהינו: מדוע לא בננות, אננס, אשכוליות שיש בהן המון, אלא הירק הצפוני הצנוע שלנו? אז הייתה אוסטרליה - אזור אננס בננה כמו קובה.


גבולות היכולות הפיזיולוגיות של הגוף

גבולות היכולות הפיזיולוגיות של הגוףהיכולות הפסיכו-פיזיות מילואים של אדם הן עצומות, והן באות לידי ביטוי בספורט גדול. רק כמה שנים, ספורטאים מצטיינים ברחבי העולם קבעו שיאים כאלה למהירות וכוח, השיגו דיוק ותיאום כזה של תנועות שנחשבו עד לאחרונה לא נגישים לבני אדם. שיאי האלופה אתמול חוזרים על עצמם היום על ידי מאות ואלפי ספורטאים.


תּוּת

תּוּתבשנת 1814 חזר קצין צרפתי, קפטן פריזייר, מצ'ילה הביתה. למזכרת הוא הוציא כמה שיחי תות. לא היה זה פירות יער רגילים קטנים שהצרפתים קטפו ביער ושתלו בגינה. הצ'יליאני היה גדול פי עשרה.


טעים - חסר טעם

טעים - חסר טעםכשאדם רעב, הכל טעים לו. אבל ברגע שמספיקים, נראה שגם המנות המעודנות ביותר מאבדות מכבודן. למה זה קורה? ומה זה בכלל הטעם?


לאורך שבילי אלברוס והקרפטים

לאורך שבילי אלברוס והקרפטיםאזורי אלברוס, טברדה, דומבאי מפורסמים במדרונות הסקי המעולים שלהם. אוויר הרים נקי, כיסוי שלג וטהור ושפע של שמש הופכים את השאר כאן לבריאים ומספקים. וגם מי שעדיין לא יודע לעשות סקי בא לכאן כדי ליהנות מהיופי שאין דומה לו במקומות האלה.


טַבָּק

טַבָּקהנדיר מבין הטבקוב נחשב למין בעל לב. הוא שרד רק באי מס-א-טיירה, שם שירת המלח א 'סלקירק (רובינסון קרוזו) את גלותו.


זני אגוז באוזבקיסטן

זני אגוז באוזבקיסטןאגוזים היא תרבות יקרת ערך ורחבה באוזבקיסטן. השטח הכולל של מטעי אגוזים בארץ הוא כ 4500 דונם.


תפוז

תפוזאומרים שאין בשום מקום טעים יותר מתפוזים מאשר באי טרינידד. אבל הם אף פעם לא מופיעים בשווקים באירופה.


שבוע מתכונים 35 (2018)

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם